Система вприскування Common Rail з'явилася завдяки жорсткості екологічних норм щодо викиду шкідливих речовин, які пред'являлися до дизельних двигунів. Паливна система Common Rail характеризується уприскуванням палива в циліндр під дуже високим атмосферним тиском, завдяки чому автомобілі, оснащені даною системою, отримали зменшений витрата палива на 15 відсотків, у той час як потужність двигуна виросла майже на 40 відсотків. Але це не всі переваги передової паливної системи Common Rail. Також було відзначено зменшення шуму при роботі двигуна, при тому, що крутний момент дизеля був також збільшений.
Паливна система Common Rail була розроблена німецькою компанією "Bosch", яка впровадила на серійні автомобілі лише в 1997 році. Першими автомобілями з даною системою були Mercedes-Benz 220 CDI і Alfa Romeo 156 JTD. Завдяки своєму переважно, система упорскування Common Rail придбала дуже широку популярність, і на даний час, кожен другий автомобіль з дизельним двигуном оснащений саме цією системою впорскування. Але за поліпшенням показників дизельних двигунів, Common Rail дав їм «друге дихання». І тепер, кожен другий автомобіль, що випускається в Європі - з дизельним мотором. Принцип роботи Common Rail Якщо відкрити технічний англо-російський словник, то термін Common Rail можна дослівно перекласти як "загальна магістраль". Саме це визначення й зумовило принцип роботи Common Rail. Для створення нової системи був розроблений новий двигун, з безпосереднім уприскуванням пального прямо в циліндр двигуна. Це відразу ж, дало дизельному двигуну поліпшені потужності та динамічні характеристики, які можна порівняти з характеристиками аналогічних бензинових двигунів. Наступним кроком стала поява електронного блоку управління з закладеними в нього програмами управління режимами двигуна. І останнім кроком до розробки Коммон Рейл послужив принцип подачі палива під високим тиском в загальну магістраль.
Пристрій паливної системи Common Rail - Коммон Рейл Дизельний двигун, як і будь-який інший, завжди працює зі змінними навантаженнями і різними режимами. І навантаження на двигун може бути різною і не залежати від оборотів колінчастого вала двигуна. Але як же тоді, підтримувати постійним тиск в системі уприскування? Саме для цього, був впроваджений блок управління, який за рахунок зміни продуктивності паливного насоса, підтримує високий тиск в системі. Потрібно пам'ятати одну деталь, що при упорскуванні "соляри" в циліндр двигуна, саме високий тиск створюється при мінімальному числі обороту колінвалу. Форсунки в системі упорскування Common Rail теж прості. Вони оснащені або п'езоелектріческімі, або електромагнітними клапанами і керуються від блоку управління, який подає на них різні імпульси в залежності від режиму роботи дизеля.
Які переваги у паливної системи Common Rail з високим тиском? Завдяки високій точності електронного урядування і високому тиску уприскування, згоряння палива в циліндрі двигуна відбувається з максимальною віддачею, що відповідає оптимальній роботі двигуна. І на кожному з режимів роботи двигуна досягається оптимальні результати. Через це, зменшується витрата палива, а також знижується рівень токсичності вихлопних газів.
Паливна система Common Rail спричинила бурхливий розвиток галузі дизельних двигунів, тому що володіє значним потенціалом. Адже всі ми знаємо, що екологічні норми по токсичності підвищуються постійно. А це вимагає подальшого розвитку технологій зі зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу. Всі ці причини тільки сприяють подальшому розвитку паливної системи Common Rail.
|