Зовнішній обвіс - це, мабуть , саме та річ , яка стовідсотково виділить Вас із загальної , сірої маси . Зараз на ринку представлена величезна кількість готових комплектів . Але всі вони відрізняється високою вартістю , та й за установку з Вас візьмуть не малу плату. Так що хотілося б розглянути спосіб , який влаштував би багатьох автолюбителів - виготовлення зовнішнього обважування самостійно. Що нам для цього потрібно:
Власне наш проект , у вигляді креслення або малюнка . Повинен бути навіть , швидше, не повністю готовий проект , а чорновий його варіант , матися на увазі , без дрібних деталей ( в процесі обробки все може помінятися і тоді Ваш проект доведеться заново переробляти )
Величезна кількість еластичного матеріалу. Це може бути пластилін , або ( зараз набирає популярність ) пластик. У м'якому вигляді сей пластик , за структурою , дуже схожий на пластилін , а в процесі нагрівання сильно твердне. З таким пластиком працювати набагато зручніше. Будьте готові до того , що такого матеріалу піде не один кілограм.
епоксидна смола
склотканина
Гіпс , глина , або щось схоже на це
Добре провітрюване приміщення
Дрібна гнучка сіточка ( потрібно буде дуже багато)
Дерев'яні бруски різної довжини і ширини
Крем або вазелін
Товста ( 5 - 6 мм) гнучка дріт . Ідеально алюмінієва або мідна
додатковий бампер
Крім обважень на автомобіль можна встановити додатковий силовий бампер. Він не тільки додасть автомобілю більш вишуканий вигляд , але і зробить водіння більш безпечним. Частіше такий спосіб передньої захисту використовують на кросовери і позашляховиках.
Процес виготовлення обваження
Тепер візьмемося , власне, за виготовлення майбутнього шедевра. Прямо на автомобілі з пластиліну починаємо вилепливать майбутній обвіс. У місця , де потрібно багато пластиліну прокладаємо дерев'яні бруски , а в більш тонкі місця , для збереження форми , дріт. Заздалегідь необхідно передбачити , що б надалі можна було легко і без змін форми зняти всю цю конструкцію. Кінцевий результат , потрібно спробувати зробити якомога ідеальнішого , інакше надалі буде витрачено дуже багато часу на усунення всіх вад. Також заздалегідь , в виліпленої заготівлі , потрібно зробити поглиблення для додаткових фар і повітрязабірників . Перед тим як зняти заготівлю з машини , потрібно підготувати для неї дерев'яний ящик , з 5-7 сантиметровим запасом з кожного боку. Так само в ящиках необхідно продумати підтримку для наших деталей , що б вони , як би висіли в ящику , а не лежали на його дні . Надалі ми « підвісимо » наші заготовки в ящики саме лицьовою частиною вниз. Далі наготовлюємо суміш з гіпсу , консистенції рідкої сметани ( вона повинна добре обтікати нашу заготовку ) . Встановлюємо нашу заготовку на підтримки , попередньо змастивши її вазеліном або кремом , і починаємо заливати суміш гіпсу в ящик , до тих пір поки він не заповнить нашу формочку , але і стежимо за тим що б все не залити ! Адже потім потрібно буде дістати пластилінову заготовку , а якщо залити багато гіпсу , то діставання заготовки буде завданням , практично, не здійсненним . Заливати всю форму потрібно за один підхід , так що будьте готові приготувати багато суміші. Далі потрібно дати гіпсу затвердіти , на це може піти до кількох днів . Після повного застигання гіпсу , акуратно виймаємо пластилін з гіпсу . У нас вийшла форма , власне в якій ми і будемо виклеюють нашу деталь У гіпсовій формі , необхідно , обов'язково висвердлити тоненькі наскрізні отвори для повітря. Потім акуратно промазуємо її вазеліном або кремом , намагаючись не замазати отвори для вентиляції ( якщо замазали , то проткніть тонкої дротом ) . Далі прямуєте приготувати епоксидну суміш і нарізати склотканина смужками , завдовжки , приблизно , відповідає ширині елемента з найменшою кривизною . Кожен шар викладаємо дуже акуратно , виганяючи бульбашки повітря. Після викладання 1,5-2 мм , робимо шар тонкої сітки , для більшої міцності конструкції. Далі прокладаємо ще 1,5-2 мм склотканини , пам'ятаю про всі елементи і точки кріплення майбутньої деталі . Даємо нашим деталям гарненько висохнути , потім дістаємо їх і форм і остаточно підганяємо під свій автомобіль , де треба обрізаємо , шліфуємо . Після цього йде фарбування і установка елементів , на заздалегідь прироблених елементи кріплення. Виготовлення самостійно дуже трудомісткий , времязатратний і вимагає особливої акуратності процес . Але якщо Ви зробите все правильно , то результатом залишитеся задоволені.
|