Коли вичерпані практично всі можливості модернізації ходової та двигуна, приходить черга вихлопної системи. Одні вважають такий тюнінг ефективним, інші навпаки, кажуть, що крім звуку установка спортивного вихлопу нічого не дасть. Спробуємо розібратися в сформованій ситуації.
Діаметр труб і конструкція глушника серійного автомобіля розрахована на ефективне відведення з двигуна відпрацьованих газів. Через збільшення потужності двигуна, зростає викид газів, в результаті штатна випускна система не справляється із збільшеним навантаженням і її необхідно змінювати. Досвідчені фахівці за допомогою прямоточною вихлопної системи можуть додати двигуну більше 15 кінських сил. Прямоток не містить каталізаторів і не затримує вихлопні гази, щоб домогтися істотного збільшення потужності потрібно замінити повністю всю вихлопну систему, починаючи з впускного колектора. В автоспорті вихлопна система дає можливість ще більше збільшити потужність мотора, але при цьому звуковий тиск складе 120 децибел, в, тоді як, максимальна межа - 100 дБ. Ідеально підібраний глушник може дати Вам і 30 коней, але їздити по місту вже не вийде, та й у салоні буде стояти жахливий шум, впоратися з яким не зможе навіть шумоізоляція.
Також не має сенсу встановлювати прямоточний глушник на звичайний двигун. Отримати хороший звук можна і за допомогою так званих «банок». Необхідно розуміти й те, що прямоток більш ефективний на двигуні з великим робочим об'ємом, і ще більш ефективний на двигуні з турбонаддувом. Для звичайного серійного автомобіля можна обмежитися установкою «банки», новим резонатором і просунутими «штанами». Додаткову надбавку дадуть і труби більшого діаметру. Більш клопіткою заняттям є установка цільного випускного колектора з однаковим проміжком від випускних каналів головки до місця стику з приймальною трубою, що в свою чергу дасть ще 5-7 к.с. Наостанок хотілося б нагадати, що серйозне втручання у вихлопну систему тягне за собою коригування системи живлення.