автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
29.09.2020
11:53
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Нові автомобілі
Ремонт автомобілів
Поради водіям
Експлуатація автомобіля
Авто тюнінг
Автоправо
устрій автомобіля
Страхування
відгуки про автомобілі
тюнінг автомобілів
Мотоцикли
Керування автомобілем
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Автоправо

Чим страшне генеральне доручення
Я купую старий автомобіль, але грошей на його переоформлення немає, тому нинішній власник робить мені генеральну довіреність. Чим може обернутися для мене такий договір? Чи зможе власник в односторонньому порядку розірвати угоду, продати машину або віддати її в заставу?

Чинним законодавством не передбачається особливе регулювання відносин, пов'язаних з видачею «генеральної довіреності», - цей термін швидше народний, ніж юридичний. На такі відносини поширюються норми Цивільного кодексу України (ЦК). Оформлення так званої генеральної довіреності замість договору купівлі-продажу пов'язано з великим ризиком. Згідно з положеннями глави 17 ЦК, довіреність - це документ, на підставі якого довірена особа вчиняє юридично значущі дії не від власного імені, а від імені особи, яка видала її. Генеральною довіреністю може бути передбачено право продажу автомобіля. Однак вона буде здійснюватися від імені юридичної власника, і він може зажадати отриманих за автомобіль грошей.

Видача довіреності не тягне за собою переходу права власності на автомобіль. Тобто одержало доручення особа не стає власником, а лише отримує право здійснювати передбачені такий довіреністю дії з автомобілем від імені видав довіреність особи, яка залишається юридичним власником такого автомобіля. У цьому ключова відмінність довіреності від договору купівлі-продажу, на підставі якого право власності на автомобіль переходить від продавця до покупця. Такий покупець, будучи власником, має право володіти, користуватися і розпоряджатися автомобілем від свого імені на власний розсуд.

Отже, видача довіреності замість укладання договору купівлі-продажу тягне за собою значні ризики, оскільки відповідно до ст. 249 ЦК власник автомобіля має право в будь-який момент за власною ініціативою в односторонньому порядку скасувати довіреність. Це право власника невід'ємно і оскаржити скасування довіреності не можна. Власник зможе продати машину або віддати її в заставу, тобто ви можете позбутися прав на неї в будь-який момент. Чим ризикує покупець, оформляє замість договору купівлі-продажу автомобіля генеральну довіреність:
Довіреність може бути скасована власником автомобіля в будь-який момент.
У разі продажу машини довіреною особою власник має право вимагати гроші за неї.
Власник автомобіля може в будь-який момент продати його або передати в заставу.
У разі смерті особи, яка видала довіреність, її дія припиняється, а автомобіль буде частиною спадщини, що отримають у власність спадкоємці померлого власника.


Я оформляю генеральну довіреність на людину, яка проживає в іншому місті. Чи зможе він там платити податок з власників транспортних засобів?

Згідно з положеннями Закону України «Про податок з власників транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів», його платниками є власники транспортних засобів. Тому, користуючись автомобілем на підставі довіреності, ця людина формально не буде платником транспортного збору. Обов'язок щодо його сплати будете нести ви як особа, яка видала довіреність. Відповідно до статті 6 Закону, якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок сплачує його власник чи той, кому це право передано, якщо це передбачено в дорученні. Тому, щоб уникнути проблем, пов'язаних з небажанням формального (юридичної) власника платити податок, важливо вказувати в тексті доручення право отримав її особи сплачувати зазначений податок від імені власника самостійно за місцем реєстрації автомобіля. Отже, платити податок у своєму місті (у якому автомобіль не зареєстрований) довірена особа не зможе, податківці незабаром помітять несплату і звернуться до вас з вимогою погасити заборгованість.

Я видаю довіреність на управління та розпорядження машиною, але боюся, що якщо довірений здійснить ДТП, то до мене теж будуть якісь претензії. Чи так це?


Згідно з положеннями статті 1187 ЦК, цивільно-правову відповідальність за шкоду, заподіяну автомобілем внаслідок ДТП, несе його власник або особа, яка правомірно, у тому числі на підставі довіреності, користується машиною. Отже, за заподіяну в результаті ДТП шкоду відповідатиме особа, яка користується автомобілем за дорученням. Він же буде нести адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також кримінальну відповідальність у разі наявності в його діях складу злочину (наприклад, за завдані в результаті ДТП середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження).

У разі відкриття проти довіреної особи виконавчого виробництва, наприклад щодо стягнення з нього суми боргу, на автомобіль не буде звертатися стягнення, так як довірена особа відповідає за своїми зобов'язаннями виключно майном, що належить йому по праву власності. Автомобілем ж довірена особа тільки користується і права власності на нього не має.
Категория: Автоправо | Добавил: Makar (26.08.2011)
Просмотров: 5656 | Рейтинг: 2.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2020Создать бесплатный сайт с uCoz