автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
23.04.2024
22:37
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » тюнінг

Установка дискових гальм для спортивного автомобіля
Установка дискових гальм для спортивного автомобіля Все більше автомобілів в світі оснащуються дисковими гальмами. Причому і спереду і ззаду. Вітчизняний автопром ж досі віддає перевагу заднім барабанним, а не більш сучасним і ефективним дисковим гальмам.
Дискові гальма є і на наших автомобілях. Вперше з'явившись серійно на ВАЗ-2108, вони ставилися і на наступних моделях "Жигулів". Правда "диски" йдуть лише на передні, найбільш завантажені колеса, а задні гальма все ще барабанні. Ми не самотні в цьому підході. Приміром, Всеволожский Ford Focus в базовій комплектації також має "барабани" на задніх колесах, але опція установки дискових все ж існує. А багато компаній відмовилися від барабанних гальм зовсім. 

Нам же доводиться шукати інші шляхи до вдосконалення гальмівної динаміки своїх автомобілів вітчизняного виробництва.

Передні дискові гальма
Тепер торкнемося самих гальм. Зараз на ВАЗах можна зустріти 3 їх виду, за варіантами і розмірами гальмівних дисків: Перший - від автомобілів ВАЗ 8-й, 9-й і 10 (найперша модель ВАЗ-2110 з карбюраторним ДВС) серій. Він заснований на невеликому, розрахованим на 13-дюймове колесо, невентильованому гальмовому диску. Потрібно відразу відзначити, що цей варіант викликає найбільше число нарікань. Численні тести і випробування показали його малу ефективність при динамічній їзді.

Другий вже від ВАЗ-21102 і 2111. Ці "диски" також під 13-дюймові колеса (діаметр диска 239 мм), але вже вентильовані, та їх характеристики безперечно краще.

Третій - найсерйозніший. Гальмівний диск вже великий, розрахований на 14-е колеса, вентильований (діаметр диска 257 мм). За всіма тестами він показує найкращі результати і більш стійку роботу в умовах тривалих навантажень. На заводі такими гальмами оснащуються машини з 16-клапанним двигуном (ВАЗ-21103 і 2112).

Оскільки наступність конструкцій автомобілів ВАЗ досить сильна, більшість автовласників, що віддають перевагу динамічний стиль водіння, переробляють свої автомобілі на великі, 14-дюймові гальма від ВАЗ-2112. Звичайно під них і колеса потрібно ставити відповідні, але результат того вартий. Та й ціна питання не така висока. На ринку комплект скоб супортів коштує в районі 1200 руб. Самі 14-е диски коштують приблизно від 1300 руб. за пару. Плюс не зайвими будуть нові, більшого діаметра захисні кожуха, але це вже копійчана деталь. Переробка ж під силу будь-якому майстровитим автолюбителю.

Іноземні компанії, що виробляють комплектуючі і запчастини для вторинного ринку не обходять стороною і вироби нашого автопрому. Причому більшість компаній пропонують не тільки гальмівні колодки а й диски. Це пов'язано з тим, що при проектуванні і тих і інших чітко підбираються багато параметрів: тут і розміри колодок і диска, і склад домішок, і багато інших властивостей. Однак, як це не дивно часом більш гарні властивості показують, наприклад, імпортні колодки на наших дисках і навпаки. Ціни імпорту куди вище наших. Можна зустріти незрозумілі диски трохи дешевше ВАЗівських, а можна і по 200 $ за штуку (а то й вище) відхопити. Тут все від гаманця залежить. Але і якість імпортних дисків вище. Так, наприклад, досвід багатьох власників автомобілів ВАЗ показує, що рідні диски ходять 5-6 тис. км, а потім втрачають форму і починають "бити".

З імпортними такого не відбувається (знову ж таки з якісним імпортом, а не потделкамі).

На ринку можна зустріти ряд найменувань гальмівних дисків. Часто миготять наступні бренди: AndyСar, Lucas, Ate, Pilenga, Zimmermann, Graf і т.д. Наші, вітчизняні бренди зустрічаються поки що досить рідко. Найчастіше це серійні "вазовские" і т.п. Можу пригадати лише диски від Торгмаш, оскільки сам їх бачив і, що називається, "пробував на зуб". До речі, це яскравий приклад вирішення проблеми перегріву підшипника. "Торгмашевскіе" 15-дюймові передні вентильовані гальмівні диски виконані розбірними з алюмінієвою маточині (запозичена зі спорту).

Справжнім спортсменам цього вже мало. На автомобіль встановлюються 15 - (і навіть більше) - дюймові вентильовані диски. Такі диски виробляються рядом компаній, причому і західними і нашими. Їх ціна вимірюється вже кількома сотнями доларів. Але офіційного сертифікату на такі гальмівні диски АвтоВАЗ поки не давав. Так що купити і навіть поставити їх можна, але жодна серйозна компанія офіційно цього не зробить і гарантію на них не дасть. ГИБДД також не буде в захваті від такого самоуправства.

"Класика" також не забута. На автомобіль ВАЗ-2101 --- 2107 встановлюють передні дискові 15-дюймові гальма, залишаючи при цьому задні барабанні. Ефект виходить досить непоганий.
Задні гальмівні диски
З задніми гальмами справи йдуть ще складніше. Як було зазначено вище, наш автопром наполегливо комплектує автомобілі задніми барабанними гальмами з їх вродженими вадами. Так, при активній їзді такі гальма дуже сильно гріються і, як зазначалося, втрачають свої властивості. Через що автомобіль починає «виляти задом». Крім того, досить часто доводиться підтягувати ручник (особливо жвавим - кожен місяць, а часом і не один раз). Також заподіює масу незручностей той факт, що перевірити стан гальмівних колодок барабанних гальм куди як складніше, ніж дискових. І ще один момент. Багато разів мені доводилося чути історії про те, як вчасно не помічений лопнув барабан став причиною серйозних аварій. Я і сам не так давно став жертвою такої ситуації. На задні колеса «Жигулів» можна поставити дискові гальма. Існує кілька варіантів, як це зробити. Перший варіант - підсумок російської кмітливості і кулібінства. Першопрохідцями були, звичайно, спортсмени. На гоночні «вісімки» ставляться дискові гальма від «Оки». Переробки також не надто сильні. Але виникає ряд досить великих проблем, сумісних зі спортом, але дуже важко поєднуваних із звичайним міським авто.

Перше і найголовніше. Встановлені на ВАЗ задні дискові гальма, будучи більш ефективними, ніж барабанні, починають здійснювати свої функції занадто добре. Як це не дивно, це позначається негативно на керованості автомобіля. Машина починає «виляти задом» при гальмуванні. Це відбувається через те, що гальма автомобіля «Ока» не розраховані на роботу в якості задніх гальмівних механізмів. Для цього їх потрібно було б зробити приблизно на третину менш ефективними. Цей перекіс призводить до того, що майстрам доводиться штучно перекривати кисень, тобто гальмівну магістраль, що йде на задні колеса. Встановлюються особливі крани примусового регулювання гальмівних зусиль на передній і задній контури.

До речі про гальмівному контурі. Це ще один елемент модернізації. На ВАЗах контур виконаний по діагональної схемою (тобто ліве переднє і праве заднє колеса - один контур, а другий - відповідно інші два колеса). При установці задніх дискових механізмів доводиться ділити контури за новою, тобто перед окремо, зад окремо. І ще один нехороший момент. При «окушковом» варіанті ручник в його природному розумінні йде, і його місце займає гідравлічна система, яка хороша для спортсменів як резервну або додаткової системи гальмування, але практично не виконує тих функцій, які вкладають у це поняття виробники цивільних автомобілів. Як не крути, а така система виходить досить складним заходом. І переробок багато, грошей чимало, а вузол-то вкрай відповідальний. Зламайся в дорозі - чекай біди.

Крім механізмів від «Оки», також нерідко можна зустріти переробки від самих ВАЗів. Тобто передні дискові гальма від будь-якої моделі передньопривідних «Жигулів» переносяться назад. При цьому спереду ставляться більш потужні механізми, з дисками більшого діаметру. Тут присутні ті ж проблеми, перераховані вище. Певним компромісом є спроби встановити задні іномарочниє супорта. Приміром, інколи можна зустріти механізми від автомобілів Volkswagen. Однак цей варіант куди як дорожче і переробок часто вимагає також чимало.

Найправильніший спосіб - поставити заводські диски. Так, дійсно офіційно задні дискові гальма на свої автомобілі завод не встановлює, але існував проект таких гальм на ВАЗ-2112. Ці гальма пророблялися, але в силу ряду причин, як це часто у нас трапляється, в серію вони не пішли, навіть толком не випробовувалися. Проте зараз їх виробляють малими партіями, і за досить чималі гроші (близько $ 350) їх можна придбати і поставити. Ціна, звичайно, завелика, але зате, крім установки, ніяких інших переробок не потрібно. І розводка гальмівних трубопроводів, і тросовий ручник, і все інше зроблено конкретно для ВАЗів і продовжує працювати як ні в чому не бувало. Фахівці з тюнінгу рекомендують використовувати саме цей варіант задніх дискових гальм на автомобілі ВАЗ. Тим більше що зараз замість «окушкових» з'явилися пристрої на базі механізмів «вісімки». Причому як з 13 -, так і з 14-дюймовими дисками. Але є в усій цій історії одна ложка дьогтю. При бажанні інспектор ГИБДД може покартати власника «Жигулів» з дисковими гальмами «невстановленого зразка».

«Установка на автомобіль пристроїв, не передбачених конструкцією даної моделі, є порушенням закону. Дана переробка визначається як несправність, експлуатувати з якою транспортний засіб категорично забороняється ». У кращому випадку - штраф, у гіршому - штраф-стоянка. З цієї причини, якщо ви законослухняний громадянин і не хочете створювати собі зайвих проблем, краще встановлювати пристрої, що мають сертифікат автономної некомерційної організації «Центр сприяння сертифікації авто-і мототехніки» при НАМИ. Тоді у водія буде вагомий аргумент у спілкуванні з владою.
Периферія - гальмівні шланги і вакуумний підсилювач гальм
Одними дисками тюнінг гальмівної системи ВАЗ не обмежується. Власне, перше, що зазвичай і робиться, це заміна не самих гальм, а «водопроводу». Виявляється, що гумові гальмівні шланги мають дуже погану рису. Вони можуть розтягуватися, здуватися і т. п. Спостерігається ефект демпфування, тобто при натисканні на педаль гальма тиск гальмівної рідини в системі збільшується. А оскільки шланги злегка «грають», дія гальм дещо знижується, доводиться тиснути на педаль сильніше. Щоб уникнути цього ефекту, «гуму» міняють на фірмові армовані шланги. Технологія приблизно така ж, як і з усім відомими водопровідними підводками в металевій оплетке. Так само змінюються і фітинги (перехідні і сполучні елементи для шлангів і проводок). Повсюдний перехід автовиробників на металеві гальмівні трубки торкнувся і нашого автопрому. Багато майстрів радять поставити «мідь», оскільки її корозійна стійкість значно перевищує «метал», що дуже благотворно позначається на терміні служби гальмівних магістралей.

Динамічна їзда передбачає більш часте та інтенсивне гальмування, а, як відомо, ефективність гальмування з підвищенням температури падає. В даному випадку фахівці рекомендують поставитися надзвичайно відповідально до вибору гальмівних колодок. Для тих, хто не бачить у цьому сенсу, скажу наступне. Купивши дорогі «понтові» гальмівні диски з шліцами і перфорацією і заощадивши на колодках, можна за місяць або навіть пару тижнів «вбити» диски «в мотлох». Вам вирішувати, що вигідніше. В принципі, фахівці рекомендують користуватися дисками і колодками одній компанії, оскільки тільки в цьому випадку можна бути впевненим, що матеріал обох елементів має збалансовані властивостями, а саме максимальний коефіцієнт тертя при мінімальному зносі. Якщо це неможливо, шукайте бренди, а ще краще порадьтеся з фахівцями, поговоріть зі знайомими, посидьте в конференціях в Інтернеті. Вибір величезний. На ринку можна зустріти самі різні бренди. Ось лише частина з тих, що згадуються часто в Інтернеті: Ferodo, Rona, ATE, Bosch, АР Lockheed, Quinton Hazell (QH), Roulunds, Samko, Allied, Nippon Kroner, Lucas, Valeo, LPR і т. д. Продукцію вітчизняну та країн колишнього СРСР також не можна ігнорувати. Зустрічаються досить якісні вироби. Найчастіше миготять: ТІІР, ВАТІ, ЕЗАТІ, АТІ, поліедра, STS та ін Дуже сильні позиції українських виробників. На думку ряду фахівців, вони тримають близько третини російського ринку гальмівних матеріалів. У їх числі: Trans Master і DAfmi. Тут, як і з імпортом, важливо не нарватися на підробку і вибрати найбільш оптимальний варіант. На жаль, чітких рекомендацій не може дати ніхто. Хоча тести колодок періодично проводяться, на реальному автомобілі вони можуть повести себе зовсім по-іншому. Лише «досвід - син помилок важких» може точно вказати вірну комбінацію диск-колодка.

Заміна супортів - більш висока ступінь тюнінга. Передбачає встановлення спеціальних многопоршневих і многоколодочних (більше двох) гальмівних механізмів. Ці операції вимагають дуже серйозних переробок (принаймні, скоби вже точно треба міняти), але, як правило, проводиться повна заміна гальмівного механізму, тобто і диска, і скоби, і супорта і т. д. У такому разі результат може бути дуже помітним. Не можна не згадати і про привід гальм. Підготувавши диски, колодки і супорта, потрібно ефективно все це змусити працювати. І тут важливо перша ланка в ланцюзі гальмування елемент - водій - педаль гальма - головний гальмівний циліндр.

У тюнинге при доведенні гальм, як правило, встановлюють вакуумний підсилювач гальм з прогресивною характеристикою в парі з головним гальмівним циліндром збільшеного діаметру. Ці хитрощі дозволяють, фактично змінивши передавальне число гальмівного приводу, зменшити хід педалі і знизити необхідні зусилля, які потрібно до неї прикласти. Одночасно сила гальмування збільшується. Ці елементи обійдуться власникові ВАЗа в невелику суму - приблизно 1500 руб.
Підсумки
Шкода, якщо після прочитання цього матеріалу ви залишилися недостатньо поінформовані. Але в тисячу разів сумніше, якщо порахували, що тюнінг гальм - проста справа. Самодіяльність у такому важливому питанні небезпечна. Тільки справжні професіонали можуть надійно і якісно встановити і точно налаштувати гальмівну систему вашого автомобіля під конкретні умови їзди і можливості самого автомобіля. Але, навіть зробивши все, що ви планували, потрібно пам'ятати одну просту істину: ніколи не можна занадто переоцінювати себе і свій автомобіль. Краще завчасно натиснути на педаль, ніж кожен раз випробовувати на міцність свої гальма, ризикуючи власним життям.
Категория: тюнінг | Добавил: Makar (05.01.2012)
Просмотров: 1418 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz