автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Среда
15.01.2025
20:47
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » тюнінг

Джип-Тюнінг-як це робиться
"кенгуріни" і пороги це, звичайно, добре, але є і ще дещо цікавіше ...

Чому спортсмени? Все просто: адже джипери не тільки гонщики, тестуючі свої автомобілі в екстремальних умовах, але ще й інженери, містять свої майстерні й активно впроваджують свої деколи ексклюзивні розробки.

Анекдот з життя: "Консультую серйозну фірму з питань реклами та PR. Кажу, кажу, мигцем згадую назву" паблік рілейшнз ". Тут мене директор запитує: А хіба PR - це паблік рілейшнз? Мені завжди здавалося, що" політика і реклама .. . "
Ось і з тюнінгом приблизно також: вже набило оскому пояснювати, що "кенгуріни" і пороги це, звичайно, добре, але є і ще дещо цікавіша.
  
Герої ті ж: Борис Гадасин і його  "Land Rover Club", Олексій Богданові його майстерня "Off-Road Master", Анатолій Вікторов і його завод ЦАРМ...


Чим цікавитеся?

Як тільки в тюнинговую майстерню приходить людина, яка хоче змінити свою машину, першим ділом йому зададуть питання, чим він, власне, цікавиться. Адже підготовка залежить від безлічі факторів: від серйозності намірів господаря, від характеру дій, для яких машину готують, від кількості часу, від фінансових можливостей, нарешті.
Одна справа, якщо замовник готує "міський" джип, не прагнучи до підкорення спортивних висот, просто бажаючи поліпшити естетичні якості свого автомобіля. Інше - якщо власник хоче брати участь на своїй машині в різних позашляхових змаганнях. І, нарешті, зовсім окрема розмова, якщо він хоче ці змагання вигравати. Якщо з першим варіантом все більш-менш ясно, то вже з другим виникають питання. У якого роду змаганнях братиме участь власник - трофі, джип-тріалу, ралі-рейдах? Щодо коротких або багатоденних? За якою спортивної категорії готуватиме машину?


Йде підготовка Pajero з повністю пластиковим "носом"










 Магазин "Ленд Ровер клубу": все для джипів, все для Land Rover









 "Ленд Ровер клуб": готуємо будь джипи для будь-яких доріг




Невеликий лікнеп

Трофі-рейди - своєрідний "грязьовий хардкор", де траса прокладається по важкому природному бездоріжжю з безліччю природних перешкод. Швидкості тут невисокі, хіба що організатори включать до складу гонки окремі швидкі спецділянки або траси для джип-тріалов, що входять в "спортивний залік" змагання. Основний упор робиться на надійність машини, злагодженість дій екіпажу і, безумовно, взаємовиручку. Типовий приклад - Camel-Trophy на початку свого існування. У нас свої сили можна спробувати в щорічному трофі-рейді "Ладога" або мурманському "Арктик-трофі". Головний спеціаліст з трофі в Петербурзі - Юрій Овчинников, голова Off-Road 4x4 Club. Джип-тріал (джип-спринт) - гібрид швидкісних кросових гонок і тріалов, які в чистому вигляді у нас не прижилися. Безліч підйомів і спусків, бродів, велика швидкість, їзда "на секундомір" - все це висуває серйозні вимоги до якості пілотування. Підготовка машини відрізняється в корені інший "філософією". Відмінні спринти проводяться на піщаній кронштадтської трасі Ігорем Каном з Федерації Автоспорту 4х4.


 Ці стандартні УАЗи мають шанси стати кращим завдяки фахівцям ЦАРМа


Ралі-рейди - їх особливо всім відомі: велика протяжність спецділянок, бездорожного характер траси, висока швидкість проходження маршруту. За прикладами далеко ходити не треба, достатньо згадати про "Дакарі" або "Майстер-ралі". Серед швидкісних позашляхових змагань це як найпочесніші, так і найдорожчі. Для успішного виступу або просто "доїзду" тут необхідно готувати не тільки "бойову" машину, але і "техничку". Крім того, для гідного результату відмінна підготовка першого пілота повинна поєднуватися з професіоналізмом штурмана і правильно написаної "легендою".
Крім видів змагань, є ще й певні категорії, відповідно до вимог яких ви можете виступати на своєму джипі в серйозних змаганнях. Наприклад, категорія Т1 допускає мінімальні зміни в підвісці автомобіля і його зовнішньому вигляді, Т2 розпорядженні більш вільними вимогами, дозволяючи підвищувати міцність і потужність окремих вузлів автомобіля, а Т3 допускає споруду і участь справжніх спортпрототіпов вашої власної конструкції.

БАГАТОЛИКИЙ ТЮНІНГ

Отже, розглянемо ті можливості, які можуть надати своїм клієнтам три тюнінгові фірми.

Варіант 1:
"Міський джип"
Land Rover Club пропонує клієнтам повний спектр аксесуарів для практично всього модельного ряду фірми: Discovery, Range Rover, Defender. Тут можна знайти і фірмові "кенгуріни", пороги-підніжки, декоративні решітки на задні ліхтарі і багато іншого з лейблом Land Rover. У клубу Off-Road Master Олексія Богданова трохи інший профіль - тут можна замовити і встановити аксесуари на позашляховики Toyota і Mitsubishi. Анатолій Вікторов на заводі ЦАРМ займається виключно продукцією УАЗ. Що аж ніяк не обмежує спектр пропонованих послуг: тут можна встановити спеціальні "кенгуріни" з кронштейнами для додаткових освітлювальних приладів, бічні і задні трубчасті огорожі, багажник з драбиною, бризковики і багато іншого. Окремо можна замовити і встановити системи передпускового підігріву та ШРУСи спеціальної конструкції.

Варіант 2:
Підготовка для участі в трофі-рейді
Спортивна підготовка - коник "джиперів". Втім, багато чого з того, чим займаються в їх майстерень, може бути зроблено і в інших автосервісах. Правда, з одним застереженням. Кожен елемент доопрацювання був перевірений на міцність в результаті "живих" випробувань в жорстких умовах змагань. І ніхто не зможе вам гарантувати краще джиперів, що саме ця "захист" картера витримає удар на швидкості, а таке зміцнення рами дозволить не боятися появи небезпечних тріщин на силових елементах під днищем. Так як всі наші учасники пропонують приблизно однакову програму перетворень, ми не стали розділяти їх.
Варто відзначити, що всі основні "трофійних" зміни спрямовані на збільшення ходів підвіски, її "довжини". Адже траси подібних змагань рясніють перешкодами, на яких дуже легко можна вивісити одне з коліс, а то і всю вісь. А з длинноходной підвіскою це зробити набагато важче.
Програма "мінімум" включає встановлення всіляких "захистів": рульових тяг, картера двигуна, агрегатів трансмісії, Карданов. Це можуть бути як імпортні деталі, так і зроблені з російських комплектуючих за відповідними кресленнями. Під номером два йдуть колеса - стандартні замінюються на спеціальні спортивні, більшого розміру і з правильним позашляховим малюнком протектора. Якщо геометрія кузова не дозволяє це зробити безболісно, ​​застосовують ліфтинг - збільшення дорожнього просвіту. Це може бути або body lift - підйом кузова над рамою, або опускання мостів, яке серйозно покращує геометричну прохідність. На додаток встановлюються більш високі пружини, "м'які" газові амортизатори для поліпшення стійкості і спеціальні колісні диски. Що стосується двигуна, то за певних обставин його форсировка може не знадобитися, а заміні піддадуться лише головні пари мостів.
Далі встановлюються різні аксесуари - лебідки, блокування в мости, акумулятори більшої потужності і ємності. Для подолання водних перешкод, щоб уникнути попадання води в карбюратор встановлюється повітряний колектор з забором повітря на рівні даху автомобіля. Ці корисні переробки дозволять не тільки більш-менш вдало брати участь у джиперских змаганнях, але і з'їздити на полювання і риболовлю в ті місця, які були раніше недоступні. Програма "максимум" - це подальша робота у вказаному напрямку. Проводиться подальша зміна геометрії кузова, зокрема, прибираються зайві сантиметри на передньому і задньому свесах. Машина серйозно полегшується, з неї забирається все непотрібне - сидіння, оббивка. Ставляться додаткові паливні баки. Встановлюються колеса ще більшого розміру, що автоматично веде до доопрацювання ходової частини і підвіски.

Варіант 3:
Підготовка для участі в джип-спринті, ралі-рейді
Ралійна "філософія" передбачає установку дуг або каркаса безпеки, спортивних сидінь, чотирьохточкові ременів безпеки, системи пожежогасіння. Крім багаторазового підвищення пасивної безпеки, подібні речі дозволяють зосередитися на самій техніці водіння, не звертаючи уваги на інші деталі.
Всі зміни підвіски спрямовані на посилення: встановлюються спеціальні міцні пружини, здвоєні спортивні амортизатори. У порівнянні з трофі її характеристики діаметрально протилежні - вона повинна бути достатньо короткоходна, щоб виключити хиткість і дозволити автомобілю поводитися стійко на великій швидкості. Повністю або частково зміцнюється рама. Потрібні інші, ніж для трофі, колеса - не великі і широкі "тридцять п'яті", а досить вузькі, максимум 30-31 дюйм, з сильно розвиненим протектором.
У перегонах вже не обійдешся зміною головних пар - доводиться форсувати двигун. Олексій Богданов, наприклад, встановлює на спортивні "дизеля" інтеркулери, охолоджуючі повітря, що надходить в впускний колектор двигуна, що дозволяє збільшити потужність на 25%. Правда, у багатьох випадках можна обійтися і чіп-тюнінгом.
Крім звичайного шляху - спустошення салону, можна скинути вагу і по-іншому, наприклад, замінити металеві кузовні панелі на карбонові або кевларові. Це дає відчутний ефект: стандартна задні двері Mitsubishi Pajero важить 35 кілограм, а її карбонова копія - всього шість. Що вже говорити про крила і капоті! На відміну від часів, коли за цим потрібно було їздити до Москви, зараз такі панелі можна встановити в клубі Off-Road Master.

ПРО ЦІНИ

Серйозний джип-тюнінг - задоволення не з дешевих. Судіть самі: імпортна лебідка обійдеться в $ 1000, комплект блокувань для Land Rover коштує приблизно $ 2000, кожне "тридцять п'ятий" колесо спустошить гаманець на $ 150-200. "Ліфтинг" можна зробити і за $ 500, і за $ 1000 - все залежить від запитів клієнта. Крім того, якщо ви вирішили брати участь у змаганнях, не забувайте і про витрати на відновлення машини. Наприклад, що виграв "Ладогу 2000" Борис Гадасин зірвав на своєму Land Rover Defender 110 блокування і пошкодив піввісь, що обійшлося йому в $ 1700. Але все ж він її виграв ...

Категория: тюнінг | Добавил: Mariya (18.08.2013)
Просмотров: 1080 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2025Создать бесплатный сайт с uCoz