автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Пятница
26.04.2024
17:59
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » Різне

мрія максималіста
Завдяки виплеканий знаменитими письменниками, музикантами і кінематографістами романтичному образуц летить по шосе байкер на чоппері неодмінно змусить перехожих обернутися, а наймолодші щойно шиї не вивернуті.

Але що робити людині, яка, маючи мотоцикл, хоче виділятися навіть у колі своїх друзів-байкерів, а не тільки з сірої маси транспортного потоку? У нього тільки один шлях: до фахівців з тюнінгу та кастомайзингу.

Тюнінг та кастомайзинг: у чому різниця?
Кастомайзинга мотоциклів байкери почали займатися понад півстоліття тому: у 50-х роках минулого сторіччя. У той час виходить в результаті доведення апарати мало походили на виблискують хромом кастом-байки, які ми бачимо на виставках (а часто - і на дорогах) сьогодні.

Тоді з звичайних серійних мотоциклів просто-напросто знімали всі «зайві» навісні деталі: додаткова світлотехніка, передні гальма і задні сидіння на найперших «кастомом» не існували в принципі. Від стандартного апарату залишалися тільки рама, двигун да невелике сіденьіца. Мотоцикл ставав легкою рокітливі кулею.
З плином часу процес переробки байка став перетворюватися на щось більше, ніж просто видалення зайвого. Бажаючи виділитися з натовпу, Кастомер почали перетворювати свої «роздягнені» до рами серійні мотоцикли у блискучих хромом, зухвало виглядають монстрів з гіпертрофовано подовженими виделками, гігантським кермом, підніжками, що дозволяють байкеру сидіти, витягнувши ноги, величезними вихлопними трубами і широченними задніми колесами.

Сьогодні під кастомайзинга (від англійського customer - покупець, замовник) розуміється практично повна перебудова мотоцикла у відповідності з індивідуальними запитами і перевагами його власника.

Тюнінгом ж називають зміну зовнішнього вигляду, поліпшення комфорту і споживчих якостей мотоцикла без серйозного втручання в його технічну «начинку».
   
Кастомайзинг особливо поширений серед власників чопперів: саме їм властиве прагнення якомога більше виділятися з натовпу. Тюнінгу ж піддають не тільки мотоцикли, а й чотириколісний мотовсюдиходи. Про особливості доведення останніх ми розповімо трохи пізніше.

Мотокастом: була Yamaha, стала ...
Про те, у що можуть перетворити стандартний мотоцикл майстра з мотокастому, нам розповіли фахівці компанії «Лаура-Мотодепо» на прикладі одного з їхніх останніх проектів: кастом-байка на базі чоппера марки Yamaha.

За основу представленого на фотографіях апарату був узятий ямаховскій класичний чопер XV17 2004 р. до. Від оригінального серійного мотоцикла, згідно з класичними традиціями кастомайзинга, залишилися тільки рама і силовий агрегат.

Для повноти картини можна було переварити і саму раму, але в такому випадку виникли б проблеми з реєстрацією апарату в ГИБДД, що автоматично переводило його в розряд виключно «виставкових» кастом-байків.
У даному ж випадку концепція була іншою: всі доробки передбачалося провести не на шкоду ходовим якостям мотоцикла - з тим, щоб останній міг не тільки стояти під софітами на виставкових подіумах, але і їздити по дорогах загального користування.

Так, наприклад, стійкість апарата навіть підвищилася в порівнянні з прототипом за рахунок зміни кута нахилу вилки та установки пневматичної підвіски: база мотоцикла стала нижче і, відповідно, зменшився центр ваги. Сама пневмопідвіска регулюється по висоті винесеними на кермо клавішами.

Двигун, як уже говорилося, залишився без змін: це ямаховскій 1700-кубовий четирехтактніков повітряного охолодження: надійний і невибагливий. Стандартні вихлопні труби замінені на більш яскраві та агресивні за формою, але звук вихлопу при цьому як і раніше відповідає європейським стандартам за рівнем шуму.

Крутний момент мотор передає на величезне заднє колесо шириною ... 298 мм! В принципі, його можна було зробити ще ширше, але для цього потрібна була б набагато більш глибока доробка стандартного мотоцикла.
 
Ефектні крила апарату виготовлялися відповідно до розмірністю коліс зі склопластику, а каплевидний паливний бак зроблений з алюмінію. У цілому, в дизайні творці кастом-байка дотримувалися європейського стилю: низький кермо, в міру довга передня вилка, маленькі стріловидні дзеркала і агресивний зовнішній вигляд.

За океаном - свої уявлення про належному чопер стилі: там ставлять гіпертрофовано довгі вилки, а кермо найчастіше виявляється вище рівня дахів легкових автомобілів.

тюнінг мотовсюдиходів
Оскільки істинне призначення мотовсюдиходів (або ATV - All-Terrarin Vehicle) - робота в умовах важкого бездоріжжя, виробники закладають у них солідний запас міцності і прохідності. З цієї причини піддавати квадроцикли глибокому тюнингу сенсу, загалом-то, не має.

Та й що можна поліпшити в конструкції апарату, який в плані прохідності в деяких ситуаціях дасть сто очок вперед будь-якому автомобілю-позашляховику? До слова, у позашляхових трофі-рейдах є спеціальний залік - «ATV», і багато його учасники виступають на стандартних квадроциклах!

Разом з тим, зовнішній вигляд, а також споживчі якості мотовсюдиходи цілком можна поліпшити, причому для цього можна не звертатися в незалежні тюнінгові ательє.

Як правило, самі виробники пропонують найширший асортимент аксесуарів і різного навісного устаткування, за рахунок якого квадроцикл можна зробити ще більш універсальним або пристосувати під індивідуальні запити.

З питанням про те, як можна підвищити споживчі властивості ATV, використовуючи фірмові аксесуари і додаткове обладнання, ми звернулися до фахівців компанії «Брандт» - офіційного дистриб'ютора корпорації Polaris Industries.

Як приклад нам надали для фотозйомки квадроцикл Polaris Sportsman 500 HO, оснащений комплектом аксесуарів Mossy Oak.

Як стверджують у компанії-виробнику, дана комплектація створювалася в основному для мисливців (до неї входить навіть збройовий чохол), проте, на наш погляд, вона буде досить привабливою для всіх, кому часто доводиться виїжджати в ліс і долати важке бездоріжжя.

Спереду і ззаду на мотовсюдиходи в комплектації Mossy Oak встановлюються захисні дуги, що представляють собою конструкцію з сталевих труб. Розробляються вони спеціально для моделей певних серій, тому надійно захищають як пластикові деталі корпуса, так і світлотехніку.

Інша особливість комплектації - наявність лебідки, розвиваючої тягове зусилля в 1334 кг. Думається, не варто уточнювати, що цей елемент екіпіровки буває життєво необхідний на бездоріжжі (особливо при перетині болотистій місцевості).

Виробники закладають у мотовсюдиходи солідний запас міцності і проходімостіПроізводітелі закладають у мотовсюдиходи солідний запас міцності і проходімостіПроізводітелі закладають у мотовсюдиходи солідний запас міцності і прохідності

На багажні майданчики спереду і ззаду встановлюється металеву огорожу, яка служить для закріплення як вантажу, так і додаткових кофрів, а також заднього пластикового багажного короба.

Рукоятки керма мають пластикову захист, а також електропідігрів, який включається клавішею, розташованої праворуч від спідометра. Дана функція може здатися зайвою, але автору цих рядків доводилося їздити на квадроциклах без рукавичок у сиру холодну погоду. Руки замерзають моментально, і в таких умовах багато даси за те, щоб вирішити проблему простим натисканням на кнопку! Для максимальної ж захисту від негоди на ATV можна встановити вітрове скло.

На закінчення варто зазначити, що такі аксесуари, як вітрове скло, пластиковий багажний короб і пластиковий збройовий чохол встановлюються на квадроцикли Polaris без використання будь-яких інструментів завдяки системі Lock & Ride. Достатньо лише вставити фіксатори в потрібні отвори і закріпити їх.
Категория: Різне | Добавил: Mariya (15.08.2013)
Просмотров: 537 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz