автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
28.01.2025
18:41
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » Різне

Ксенонові фари
Ксенонові фари вже більше десяти років користуються успіхом у автомобілістів. Вони активно витісняють з ринку галогенові фари. Яскраве світло дозволяє водієві бачити більш чіткі обриси поверхонь і предметів, що потрапляють під промені ксенонових ламп. 

Перші автомобільні фари були подібні газових пальників - це були лампи на основі пропану. Пропан випромінював світло шляхом горіння в спеціальній скляній колбі. Їх змінили лампи нового покоління - електричні вакуумні лампи розжарювання. Але вони теж не відрізнялися довговічністю і не були ефективним світильником. Вимоги до автомобільної оптиці росли, тому незабаром були розроблені галогенові і газонаповнені лампи. Вони світили яскравіше своїх попередників і не поглинали багато енергії. А до початку XXI століття з'явилися найефективніші на даний момент фари - ксенонові.

Ксеноном називають джерело світла, робота якого здійснюється за допомогою газового розряду високої інтенсивності (Intensity Discharge (HID), близько 25 кіловольт). Ксенонове комплект включає в себе дві лампочки, два блоки розпалу, кріплення, проводи й перехідники. Лампа складається з двох колб, зовнішньої і внутрішньої, щоб уникнути різких змін температурного режиму, забруднення і різниці в тиску. У внутрішній колбі знаходиться суміш газів, в основі якої ксенон (один з елементів таблиці Менделєєва). Від суміші залежать багато параметрів, такі, як температура світла, швидкість розпалу й т. д. До внутрішньої колбі підведені зверху і знизу два електроди. Від блоків розпалу подається велика різниця потенціалів на електроди, що виникло електромагнітне поле провокує процес іонізації частинок. Частинки постійно стикаються один з одним, частина енергії від удару перетворюється на світло.

Людське око краще бачить при денному світлі, якому аналогічний Ксенону. При більш тьмяному «несолнечном» світлі очні м'язи працюють активніше і швидше втомлюються. Галогенова лампа може забезпечити колірну температуру в 3200К, а денне світло відповідає температурі 5500К. Виходить, що галогенові промені відрізняються від норми більш ніж на 40%. Чим вище колірна температура, тим гірше видимість в умовах поганої видимості.

Світло ксенонових фар краще пробиває туман і дощ, лягає на дорогу, а не на краплі води в повітрі. Під час тривалої роботи галогенових ламп фара нагрівається, через це на її поверхні бруд підсихає і складніше відмивається. Справа в тому, що галогенові лампи переводять в тепло близько 35-40% потужності при споживанні 55 Вт. З ксеноновими фарами все набагато простіше - вони переводять в тепло близько 10% світла при потужності 35 Вт, за рахунок чого скло фари не перегріється і не лопне у разі попадання на нього води.

У Європі, наприклад, установка ксенонових ламп повинна обов'язково супроводжуватися установкою омивача фар і автоматичного коректора кута фар. Це необхідно для того, щоб не зліпити зустрічні автомобілі. Можливо, і в Росії коли-небудь введуть подібні вимоги, тому що чимала кількість аварій трапляється через погану видимість внаслідок «засліплення» зустрічними ксеноновими фарами, встановленими аби як в дешевій майстерні (або самостійно в гаражі).

Довговічність роботи лампи полягає у відсутності між електродами спіралі, у зв'язку з чим світловіддача не змінюється. Ксенонові фари відрізняються від галогенових ламп розжарювання: у перших світло виходить від дугового розряду, що виник в результаті впливу електромагнітного поля, а по друге джерелом світла є нагріта вольфрамова нитка. Потужність ксенону перевершує галоген в два рази, а потужність споживання менше майже в півтора рази. Зазвичай ксенонові фари служать близько 3000 годин, а галогенові - близько 400. Різниця в тому, що газ «видихається» довше, ніж перегорають нитки розжарювання. Крім того, нитки розжарювання в галогенні схильні і механічних пошкоджень.

Раніше старі фари повністю замінялися на укомплектовані ксеноновим комплектом, що впливало на час і вартість робіт. Тепер в галогенові фари імплантують ксенон без конструктивних змін, достатньо лише замінити лампу і встановити поряд з фарою блок розпалу. Для цієї роботи використовуються нові ксенонові лампи з цоколем, переробленим під галогенні цоколя ламп, що використовуються в автомобільній оптиці.

Є і кілька помилок, що стосуються ксенону. Багато у нас в країні вважають, що достатньо просто поміняти звичайні лампи на нові. Але в такому випадку пучок світла в ксенонових фарах спрямований трохи в іншому напрямку, ніж у галогенових. Відповідно до ГОСТ Р 51709-2001 «Автотранспортні засоби. Вимоги безпеки до технічного стану та методи перевірки »не можна використовувати штатний відбивач для розподілу пучка світла. Через це фари сліплять зустрічних водіїв, а ефективність освітлення знижується.

І найпоширеніший міф про ксенонових фарах - нібито вони випромінюють багато ультрафіолетових променів, що приводить до погіршення зору. Це твердження невірне, тому що ультрафіолетове випромінювання практично не проходить через скло колби, яка фільтрує

Категория: Різне | Добавил: Makar (21.08.2011)
Просмотров: 2163 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2025Создать бесплатный сайт с uCoz