автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Пятница
29.03.2024
02:08
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » Обвіси і Спойлери

що таке аеродинамічний обвіс ВАЗ
ВАСеред власників вітчизняних автомобілів з'являється все більше і більше "спортсменів", яких не влаштовує звичайна комплектація їх машини. Вони в щоб те не стало хочуть перетворити свій автомобіль в "звіра": форсують двигун, переробляють електронні "мізки" (проводять так званий чіп-тюнінг), ставлять прямоточні глушники (більш забезпечені "спортсмени" повністю міняють вихлопну систему, починаючи з колектора) . 

"Десяте сімейство" ВАЗа піддають доопрацюванні найбільш часто. Але, привівши в більш-менш нормальний стан технічну частину, багато автолюбителів, чи то з метою економії, чи то по-забудькуватості, не приділяють належної уваги зовнішньому тюнінгу, і насамперед аеродинамічного обважування. Згадують про нього лише тоді, коли, досягнувши швидкості 180-200 км / ч, машина перестає слухатися керма: то її кидає в різні сторони, то вона поводиться як літак при зльоті, ризикуючи "зловити дах". Зробивши грамотний і повний обвіс, ви можете не боятися поповнити ряди "перевертнів".

Що ж таке аеродинамічний обвіс, як він допомагає на великих швидкостях і з яких елементів складається? Головна і, безумовно, найпомітніша деталь обважування - антикрило. Якщо крило піднімає, то антикрило покликане притискати автомобіль до землі. Антикрила (спойлери) розрізняються за матеріалом, з якого виготовлені, конструкції, способу кріплення. Переваги металевого антикрила очевидні: при попаданні в нього каміння і різного роду предметів, якими рясніють наші дороги, особливих пошкоджень не буде. До того ж є такі спойлери, у яких кут атаки регулюється, що поліпшує аеродинаміку і збільшує притискну силу. Кріпляться вони до багажника виключно болтами і встановлюються тільки на седани. Багато хто скаже: але ж доведеться свердлити дірки в багажнику, що згодом може привести до корозії. Вся проблема в тому, наскільки якісно зроблені отвори, застосовувався чи герметик (який нерідко завдають для "надійності", прирікаючи власника на постійне користування деталлю або перефарбовування кришки багажника). До мінусів (суб'єктивна думка) можна віднести не зовсім естетичний вигляд, чого не скажеш про антикрила, виготовлених зі склопластику.

Склопластик - досить міцний матеріал, але не допускає помилок при виробництві. Обмовлюся відразу: то антикрило, яке встановлюють на заводі, наприклад, на ВАЗ-2115 і -2110, виконує тільки декоративну функцію, тому що зазор між антикрилом і багажником занадто малий і повітря туди практично не потрапляє - це підтвердили випробування в аеродинамічній трубі. Зате у власників "склопластику" є можливість встановити там додатковий стоп-сигнал. Кріпляться такі спойлери спеціальними скобами або двостороннім скотчем. Крім недостатньої міцності є й інші мінуси. Були випадки, коли на великій швидкості такі пристосування просто відривалися.

Менш популярним, але поширеним елементом грамотного обважування є фальшпорогі (або накладки на "рідні" пороги). Фальшпорогі встановлюються як для естетики, так і для захисту кузова від бруду, каменів і так далі. При установці порогів не слід забувати, що вони встановлюються один раз і назавжди. Навіть через нетривалий час стане очевидна різниця в кольорі між відкритими ділянками кузова і тими, які захищають фальшпорогі. Так само як і антикрила, пороги розрізняються за матеріалом: скло-, АБС-або ПВХ-пластик. Переважно купувати пороги з АБС-і ПВХ-пластика, так як вони краще працюють у контакті із забарвленою поверхнею кузова і менше схильні до зносу. Безумовно, є й мінуси: недостатньо хороша якість обрізки крайки (у більшості випадків вона проводиться вручну), не виключена також можливість використання при виробництві неякісних матеріалів і, що ще гірше, вторинної сировини, і на морозі такі вироби ведуть себе не кращим чином - вони , подібно стандартним бамперам "десяток", замерзають, стають дуже крихкими і чутливими навіть до незначних ударів. При купівлі порогів зі склопластику потрібно переконатися, що вони досить жорсткі, з рівною поверхнею. Зовнішній шар обов'язково повинен бути кольору металік (це говорить про високу якість матеріалу).

Не можна обійти увагою і розширювачі колісних арок. Любителі їзди в стилі "гран турізмо" знають, що для цих цілей слід вибирати низькопрофільну гуму. Як правило, вона значно ширше стандартної, і колеса випирають з-під арок. Це загрожує підвищеним (причому суттєво) споживанням палива, бо збільшується коефіцієнт аеродинамічного опору. Якщо машина добре підготовлена ​​в технічному плані, то буде помітно, як погіршилися її динамічні якості, особливо розгін з нуля. Щоб уникнути всіх цих неприємностей, необхідно встановити розширювачі. Знадобляться вони і у випадку, якщо арки вирізують під колеса більшого радіусу (так нерідко роблять при тюнинге "Ниви"), щоб кузов зовсім не втратив жорсткості і не почали завчасно гнити необроблені краї арок.

Спільно з фальшпорогамі розширювачі дійсно надають автомобілю благородний вигляд. Щоб уникнути багатьох проблем при установці слід вибрати комплект АБС-пластикових порогів, що складається з шести частин - окремо розширювачі, окремо пороги. У цьому випадку елементи простіше підганяються один до одного.

Природно, буде дуже прикро, якщо на великій швидкості з-під колеса вилетить камінь і вщент розіб'є всі старання установників фальшпорогов. Для захисту кузова від подібної несподіванки застосовують бризковики. Кріпляться вони гвинтами з дотриманням всіх правил. Адже погано встановлені бризковики тільки погіршать становище. При попаданні на погано закріплений бризговики важкого предмета він відривається, нерідко забираючи з собою "в останню путь" і частина крила.

І остання деталь комплекту - так званий "мухоотбойника". Не так давно вони були дуже популярні. Попит на них впав тому, що більшість вітчизняних "мухоотбойника" робиться з порушенням технологічних норм. Західні аналоги встановлюються з дотриманням зазору, який запобігає скупчуванню бруду і порушення лакофарбового покриття. А вітчизняні прикріплюються безпосередньо до крайки капота і для вірності проклеюються герметиком.

Обважувати, обважувати і ще раз обважувати, і нехай оточуючі вважають вас водієм-професіоналом, а не льотчиком-невдахою.

Категория: Обвіси і Спойлери | Добавил: Makar (15.08.2011)
Просмотров: 1425 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz