автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Среда
15.01.2025
20:37
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » Обвіси і Спойлери

Обважування своїми руками на ВАЗ-2106
Аеродинамічний обвіс при тюнингу автомобіля роблять не стільки для надання йому більш спортивних і агресивних форм, скільки для досягнення кращих ходових якостей на великих швидкостях. Особливо помітно вплив обважування на швидкості 120 км / год і вище. Обважування переднього бампера потрібен для поліпшення притиснення передній частині автомобіля зустрічним повітряним потоком. Обважування порогів зводить до мінімуму бічні завихрення, які теж прагнуть віджати машину від дорожнього полотна. Обважування заднього бампера зменшує завихрення повітря за машиною, які прагнуть відірвати від дороги задню її частину. Спойлер притискає задню частину авто до дороги. Обвіси можна використовувати при тюнингу будь-якого автомобіля, в тому числі і ВАЗ-2106. Зробити їх своїми руками може кожен, необхідні тільки старанність і акуратність.
Отже, спочатку потрібно вирішити, для чого ми робимо обвіс: просто, щоб зробити тюнінг ВАЗ 2106 і додати йому сучасний зовнішній вигляд або для поліпшення його ходових характеристик.
Якщо ви хочете зробити обвіс своїми руками для тільки поліпшення зовнішнього вигляду, завдання значно спрощується: всі роботи можна виконувати прямо на машині не знімаючи бамперів, не роблячи додаткових дірок. Обважування для поліпшення ходових характеристик зробити дещо складніше. При цьому доведеться демонтувати деякі деталі, вирізати дірки в кузові. Найбільш повну картину виконання обважень може дати відео. Обважування своїми руками можна зробити також скориставшись наведеними нижче рекомендаціями.
Модернізація існуючого бампера - найбільш простий і прийнятний спосіб зробити обвіс своїми руками на ВАЗ 2106. При цьому заводська конструкція залишається практично без змін, зберігається її міцність. У бампер можна вмонтувати повітроводи, призначені для охолодження передніх дискових гальм. Їх слід прокласти так, щоб повітря потрапляв безпосередньо на колодки. Можна скористатися повітроводами, застосовуваними в будівництві. Можна зробити додаткові отвори для охолодження радіатора. Всі отвори із зворотного боку закривають сіткою. Не забудьте передбачити місце для кріплення протитуманних фар. Далі зрізають з бампера зайві частини і виготовляють нову форму. Для цього можна використовувати скловолокно, термопластик або тонкі листи нержавійки. Перший варіант найдешевший, другий - подорожче, третій - найдорожчий, але і самий кращий. Розглянемо більш детально, як зробити обвіс своїми руками, використовуючи зазначені матеріали.
 
Обважування зі скловолокна
 
Для того щоб зробити обвіс зі скловолокна своїми руками, в першу чергу, необхідно виготовити з пінопласту його основу. Потім, використовуючи монтажну піну, пластилін і ін, за допомогою гострого ножа проводять остаточну формовку основи. Після цього обклеюють склотканиною на епоксидці в кілька шарів (на свій розсуд). Після повного застигання, основу виймають, місця під кріплення зачищають. Після установки на кузов проводять шпаклювання, грунтовку і фарбування.
 
Обважування з пластику
 
У першу чергу виготовляють болванку (пуансон). Для цього підійде м'яке дерево (липа, бальза) або твердий пінопласт. Дерев'яну болванку слід загрунтувати сумішшю нітролаку і тальку. Пінопластовий пуансон покривають або паркетним лаком, або епоксидкой, розведеною ацетоном. Поверхня болванки натирають стеарином (свічкою) і через годину розтирають вовняною тканиною. Розглянемо кілька способів, як зробити обвіс своїми руками за допомогою формовки термопластика.
Перший спосіб зазвичай використовується для отримання невеликих деталей, що мають тільки позитивну кривизну. До аркуша термопластика з протилежних країв кріплять смужки фанери товщиною 4-10 мм. За ці смужки утримують лист плоскогубцями, струбцинами, нагрівають його над електричною плитою і обтягують їм болванку. Температура в приміщенні повинна бути не менше 20 С. В іншому випадку пластик швидко втрачає пластичність, і працювати з ним неможливо. З цієї ж причини дерев'яний пуансон можна прогріти в духовці до температури 50-60 С. Недоліком цього способу є те, що заготовка сильно звужується в середині, а її краї загортаються, тому необхідні великі припуски.

Другий спосіб передбачає виготовлення фанерною рамки-матриці. Її роблять з таким розрахунком, щоб пуансон проходив в неї з зазором рівним 1,2-1,5 товщини матеріалу з усіх боків. Краї рамки ретельно шліфують. Лист пластику, в три рази більше заготовки, слід нагріти до повного розм'якшення, накласти на рамку і продавити через неї пуансон, який знімають після повного затвердіння пластику. Перевага цього способу в тому, що матеріал не стоншується. Правда, іноді можуть вийти складки.
Виготовлення обваження своїми руками третім способом припускає використання двох рамок-матриць, між якими затискається лист пластику, аналогічно першому способу. Одна з рамок має зазори, як при другому способі, друга - 7-8 мм. Пластик нагрівають над плиткою, тримаючи рамкою з великим зазором вниз, поки він не почне провисати. Після цього надягають рамку на пуансон, формуючи обвіс. Встановлюючи пуансон на столі, обов'язково потрібно зробити упори, щоб запобігти зайву витяжку і, як наслідок, зайве потоншення матеріалу. Запобігти потоншення можна також, послабивши болти, що стягують рамки. При цьому матеріал зможе вільно переміщатися в зону формування.
Четвертий спосіб використовують у разі, якщо обвіс має складну форму з виступаючими елементами або заглибленнями. У цьому випадку матриця повинна повністю повторювати контури пуансона і бути більше його на товщину використовуваного матеріалу. Зробити це можна досить просто наступним методом. Пуансон покривають розділовим шаром (стеарин, поліроль, мастика для підлоги) і розтирають до блиску. Потім пензлем наносять кілька шарів епоксидного клею з таким розрахунком, щоб отримати покриття товщиною, рівній товщині пластику після формування. Після повного затвердіння клею, поверхню знову покривають таким же розділовим шаром. Потім проводять обклеювання спочатку тонкої склотканиною, потім товстої, формуючи жорстку кірку. Після висихання матрицю знімають, а шар епоксидки видаляють. Перед формуванням пуансон і матрицю нагрівають до 50-60 С. Лист термопластика розм'якшують над плиткою, закладають між пуансоном і матрицею, здавлюючи руками або струбциною. За якістю цей спосіб можна порівняти з вакуумною витяжкою.
 
Обважування з металу
 
Після видалення з бампера всього зайвого, вирізують потрібні заготовки з металу. Потім їх приклепують до старого бамперу і скріплюють між собою. Далі проводиться шпаклівка, грунтовка і фарбування. Отримана конструкція має достатню міцність і стійкість до невеликих ударів.
 
Обважування порогів
 
Виготовляючи аеродинамічний обвіс своїми руками, не потрібно забувати про обваженнях порогів. Вони не тільки поліпшать аеродинаміку автомобіля, але і захистять пороги від корозії. Роблять обвіс порогів безпосередньо на машині, використовуючи епоксидну смолу. Спочатку поріг покривають розділовим шаром. Найпростіше його густо намилити. Потім укладають 2-3 шари склотканини прямо на поріг. Далі за допомогою пінопласту і піни або пластиліну формують профіль обважування, після чого на нього наклеюють скловолокно. Дочекавшись висихання знімають виріб з порога, виймають пінопластову основу і монтують схил за допомогою саморізів. Місця стиків повинні бути прошпакльовані і пофарбовані.
 
Спойлер своїми руками
 
Для виготовлення каркаса використовують пінопласт або фанеру. Форму допрацьовують піною, добре обклеюють, шкурят, шпаклюють, грунтують і фарбують. Кріплять спойлер саморізами в підоснову для забезпечення більшої надійності. Але все-таки краще придбати готовий алюмінієвий спойлер із змінним кутом атаки.
Категория: Обвіси і Спойлери | Добавил: Mariya (18.08.2013)
Просмотров: 1424 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2025Создать бесплатный сайт с uCoz