автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Суббота
20.04.2024
17:21
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » Автозвук

Динаміки для вашого автомобіля
Великий і різноманітний світ автомобільних акустичних систем, є в ньому представники абсолютно різні за формою, розмірами, технічними параметрами, призначенням, і звичайно - за вартістю. Але перш ніж розбиратися з усім цим, непогано буде зрозуміти, які динаміки найкраще підходять для вашого конкретного автомобіля.

Будь-який досвідчений інсталятор захоплено розповість, яке це тонке мистецтво - побудова висококласної автомобільної аудіосистеми. Це дійсно мистецтво і вимагає авторського підходу, проте самі основні принципи в підборі компонентів та встановлення дуже прості. Купується найкраще за звучанням, наскільки дозволяє бюджет, і ставиться точно за таким же принципом. Наприклад, для установки динаміків вибирається місце не саме зручне, а саме оптимальне за законами акустики. Якщо ж спуститися з висот трохи нижче, до аудіосистем початкового рівня, то виявиться, що вони знаходяться на іншому полюсі не тільки по вартості компонентів, але і за концепцією установки - скорочена частина бюджету диктує максимально простий монтаж і збереження заводського інтер'єру автомобіля.

Зараз мова піде про типові рішення для заміни штатних динаміків на більш якісні покупні або для установки динаміків в автомобіль, спочатку позбавлений аудісістеми і має лише порожні штатні місця під динаміки.
Ідеал теоретичний і практичний

В ідеалі фронтальні автомобільні динаміки повинні бути розміщені так само, як і домашні, тобто лівий і правий на рівному видаленні вперед від слухача, причому на тій же висоті, що і його голова. Однак в автомобілі таке розміщення неможливе, і залишається задовольнятися тим, що є - тобто вибір місць установки динаміків зобов'язаний максимально компенсувати вимушене порушення канонів акустики. Іншими словами, динаміки бажано якомога більше винести вперед: так буде менше відносна різниця у відстанях від слухача до лівого і правого каналів. З урахуванням конструктивних особливостей автомобільних динаміків, з яких важливу роль відіграє збереження характеристик при сильному зсуві слухача від осі випромінювання, таке розташування здатне забезпечити більш якісне звучання.

Далі, оскільки складаються з різних звуковідтворювальних головок компонентні автомобільні акустичні системи дають більшу свободу у виборі місця розташування кожної з головок, то всім їм в рамках одного каналу вкрай бажано бути в безпосередній близькості один від одного. Близьке розташування має безліч плюсів згідно теорії акустики, а при прослуховуванні радує більш цілісним і узгодженим звучанням, без дроблення на окремі регістри і "конфліктів" між ними.

На практиці дотримання теоретичних приписів означає, що найкраще з реалізованих місць в машині для фронтальних АС - це лівий і правий краї торпедо і прилегла до них область передніх стійок. При цьому орієнтація кожної з головок АС може бути різною - наприклад, одні можуть працювати на відбиття від лобового скла, інші - "націлені" на водія. Варіантів орієнтації динаміків в автомобілі багато, найкращий з них визначається тільки експериментально і залежить від безлічі факторів.

До чого такі складнощі? Справа в тому, що в хорошій аудіосистемі динамікам належить демонструвати не тільки чисте і соковите по тембрів звучання в повному діапазоні частот, але і "будувати" звукову сцену. Іншими словами: створити відчуття, що звук йде не з дверей, не з багажника, не звідкись з-під ніг, і взагалі не "прив'язаний" до динаміків. Якщо все зроблено правильно, то перед водієм, або пасажиром, або перед ними обома - дивлячись яка мета інсталяції, - розгорнеться широка і глибока "віртуальна" звукова сцена з виконавцями, розташована на рівні голови слухачів. Відчуття від такої сцени справді захоплюючі і в чималому ступені впливають на загальне задоволення від прослуховування.

Одна проблема - "вписати" по краях торпедо повноцінні динаміки, включаючи досить великогабаритні НЧ / СЧ-головки, буде дуже клопіткою завданням. Для цього доведеться повністю переробити торпедо, на що зважиться далеко не кожен автовласник, та й бюджету буде завдано чутливий втрат. Зате серед автозвукових спортсменів, готових на будь-які радикальні заходи в гонитві за якістю звучання, подібна схема розміщення популярна.

Виходить, що теоретичний ідеал в розміщенні динаміків недосяжний, а практичний занадто дорогий і клопоту. Що ж, тоді залишається піти шляхом компромісів. Таким компромісом для недорогих по інсталяційних витрат аудіосистем давно стала класична схема з розміщенням НЧ / СЧ-головки двокомпонентних акустичних систем в нижньому передньому краї дверей, а ВЧ-головки - або в "трикутниках" з тильної сторони дверей навпроти дзеркал, або на передніх стійках, або в тому самому куточку торпедо. Таке розміщення обіцяє нехай не відмінні, але цілком непогані результати, а реалізувати його досить нескладно для більшості автомобілів. Більш того, така схема зустрічається навіть в інсталяціях топ-рівня, але там для кращої якості звучання використовується маса хитрощів - наприклад, вивірені з точністю до градуса кути установки всіх головок, експерименти з різними частотами зрізу в кросовері, допомога DSP-процесора і т . д.

Винесення головок акустичних систем максимально вперед і на потрібній висоті укупі з особливостями конструкції і характеристик звучання автомобільної техніки дозволяють ефективно боротися з несприятливими акустичними умовами. У даному прикладі використана перехресна орієнтація головок на слухачів, це один із прийомів зменшення різниці в дистанції від слухача до динаміків лівого і правого каналів. Є й безліч інших прийомів і варіантів орієнтації.

Інсталяція BMW, фото Focal Utopia Beryllium Kit N7


Оскільки розміщення всіх трьох головок фронтальних АС в самому оптимальному місці по краях торпедо і передніх стійок надзвичайно важко і пов'язане з помітною переробкою вигляду торпедо, то найчастіше там залишаються найбільш важливі для звукової сцени СЧ-і ВЧ-головки, а НЧ-ланка виявляється в традиційному і зручному місці внизу двері. Зверніть увагу, що на фото наявне невдале штатне місце під СЧ-динамік ліворуч від ручки дверей ніяк не використано, а наявний там штатний динамік в ході інсталяції виключений з тракту звучання.
Зручний варіант - не завжди найкращий

Отже, перш ніж почати підшукувати підходящі за розміром динаміки для наявних штатних місць, непогано б окинути ці місця критичним поглядом. На жаль, досить часто вони розташовані там, де ніякими заходами домогтися гарного звуку не вийде. Таке розміщення - вже не компроміс, а зовсім нездатний поліпшити якість звучання варіант, заради якого не варто було й гру затівати. В таких випадках, незважаючи на всі спокуси зручності, доведеться все-таки пошукати альтернативні місця встановлення, по можливості максимально наближені до практичного ідеалу. Очевидне збільшення витрат через створення нових штатних місць більш ніж виправдано радикальним поліпшенням звучання. Крім того, витрати зростуть непомітно - благо, автомобільні двері та передні стійки (за умови, що вони не зайняті цілком на всю довжину подушками безпеки), в яких швидше за все нові штатні місця і виявляться, є досить простий і зручний вихідний матеріал для можливих переробок.

За прикладами нікчемних штатних місць під динаміки далеко ходити не треба: взяти хоча б улюблені в недавньому минулому на різних моделях АВТОВАЗ-а крихітні місця установки, розташовані вертикально в торпедо і передбачають установку звернених лицьовою стороною до задньої частини автомобіля динаміків. Однак не тільки вітчизняний автопром здатний на подібні "шедеври". Є чимало машин вельми дорогих і абсолютно чудових у всіх своїх проявах - крім аудіосистеми взагалі і реалізації штатних місць під динаміки зокрема.

Найбільш поширені варіанти штатних місць розміщення фронтальних акустичних систем, які досить невдалі і змушують шукати альтернативу:
Вертикальні на торпедо. Як правило, в такому випадку розмір штатного монтажного отвору надто малий для установки досить басовитий динаміків, а про формування звукової сцени або взагалі хоч якесь задоволення від стереоефекту можна просто забути.
У задній частині передніх дверей знизу або на середній лінії, коли динамік виявляється позаду слухача і грає фактично в подушку сидіння або в лікоть водія або пасажира.
Розміщення високочастотного динаміка з сильним зміщенням від передньої частини дверей. До речі, останнім часом серйозні автовиробники занадилися вбудовувати високочастотникі в поглиблення під ручку відкривання дверей - як дизайнерський прийом це ефектно, але з точки зору звуку нікуди не годиться.
Розміщення середньочастотних динаміків трикомпонентних систем десь в районі підлокітника. Справа в тому, що СЧ-головка вносить вирішальний вклад у формування звукової сцени, і кращого місця, ніж краю торпедо, для неї не придумано. Одним словом, в дверях їй робити абсолютно нічого, а якщо так все-таки вимушено надходять в серйозних інсталяціях, то використовують спеціальні подіуми з сильним "доворотом" на слухача, що до штатних рішенням вже не належить.

Штатні фронтальні динаміки Skoda Superb II покоління (з 2008 р.)


Приклад кричущою безграмотності в компонуванні штатних місць 3-компонентних фронтальних АС від автовиробника. Кожна з трьох головок знаходиться в дуже невдалому місці: НЧ-головка грає фактично в спинку сидіння або в стегно водія, розташована низько і дуже близько до слухача СЧ-головка не здатна забезпечити правильну звукову сцену, а ВЧ-головка і зовсім захована в поглиблення ручки двері. У таких випадках вкрай бажано пошукати альтернативне розміщення динаміків при апгрейді, а якщо це неможливо, то залишається сподіватися лише на допомогу DSP-процесора.

На щастя, вдалі варіанти фронтальних штатних місць, відповідних класичною схемою з СЧ / ВЧ-динаміком в передній частині дверей і можливої ​​ВЧ-головкою в "трикутнику" двері, на торпедо або внизу передніх стійок, останнім часом зустрічаються досить часто. Найбільш же пощастило власникам мінівенів та інших автомобілів з близьким до т. зв. однооб'ємними кузовами - як правило, у них сильно витягнуте вперед торпедо, по краях якого часто можна виявити штатні місця під динаміки, причому не тільки високочастотникі, але й більш великорозмірні, аж до 10-см або навіть 13-см головок. Туди так і просяться СЧ-і ВЧ-головки покупних динаміків або висококласні коаксіальні динаміки. Однак дуже бажано доповнити ці випромінювачі окремим НЧ-ланкою в дверях, навіть якщо це не передбачено автовиробником.

Всі наведені тут рекомендації мають на увазі, що фронтальні динаміки будуть досить басовитими. Поширений в штатних системах і неписьменних інсталяціях варіант, коли малорозмірні фронтальні АС працюють з підтримкою басовитий тилових динаміків, дійсно дуже спокусливий з точки зору простоти установки, однак має непереборні огріхи в звучанні. Насправді, з тиловими динаміками в "правильних" стереосистемах справи йдуть ще простіше, ніж в "народних" - найчастіше їх там взагалі немає, а що стосується басової підтримки, то її забезпечує спеціалізований сабвуфер. Сабвуфер дійсно мають ззаду, проте це абсолютно особливий компонент аудіосистеми, до тиловим АС не має ніякого відношення.

Якщо сформувалися слухацькі смаки таки мають на увазі наявність тиловий акустики, то для цієї ролі цілком згодяться коаксіальні моделі попроще класом, ніж фронтальні. Причому басовито від "тилу" не потрібно, тому що розміри АС не грають істотного значення. Для систем "мобільного кінотеатру" тилові динаміки обов'язкові, але і тут правило відповідності між ними і фронтальними зберігається по класу і розмірами - "фронт" повинен бути краще і басовите. На практиці ж частенько буває навпаки, і з дуже простої причини: ззаду більше місця для установки великих динаміків ...
Практичні аспекти

Дивна річ - дев'ять з десяти абияк обізнаних в аудиосистемах "знавців" в одну мить здатні пояснити будь-які похибки в звучанні саме динаміками і гарантувати, що після заміни штатних на "нормальні" того ж розміру і встановлених в ті ж місця, все стане чудово . У тій же самій ситуації досвідчений інсталятор ніколи не буде поспішати з порадами. Подумати йому справді буде над чим. Причини відверто поганого звучання багатьох штатних систем можуть бути комплексними і викликатися не тільки динаміками, але і місцем їх розташування, способом установки, а також штатної магнітолою. Повний перелік таких причин специфічний для кожної моделі автомобіля, і навіть відрізняється від партії до партії поставки однієї і теж же моделі автомобіля. Скажімо, в процесі "життя" одного покоління моделі автомобіля на конвеєрі може змінитися постачальник динаміків, причому автовиробник навіть не подумає повідомляти про це споживачів.

Отже, з розташуванням ми вже розібралися, а що стосується способу установки, то найчастіше в машинах він виявляється жахливо поганим! Досить назвати кволі деренчливі пластикові засувки, величезні щілини між динаміками і настановної поверхнею, а також повідомляє з об'ємом двері простір між динаміком і захисною сіткою, в результаті чого динамік "озвучує" самі двері, а не салон. Найбільше таких ляпів у тих автовиробників, які ще зовсім недавно пропонували продукцію без претензій, а нині всіма силами рвуться в підвищений клас, наводячи подобу зовнішнього лиску, але максимально економлячи на всьому, що приховано від очей споживача. Але й у поважних преміум-автобрендів теж все не так гладко з установкою динаміків. Наприклад, поширене використання товстої губки як ущільнювач по фронтальному фланця динаміка теж нікуди не годиться, і рівним рахунком ні в кого не проведена скільки-небудь значуща акустична підготовка двері шумовіброізоляціоннимі матеріалами.


Приклад штатних динаміків і підсилювача - навіть неозброєним оком видно, що їх конструктивне виконання дуже далеко від досконалості, так само як і способи установки. А адже це компоненти системи автомобіля преміум-класу! У масових моделях автомобілів все набагато гірше.

При заміні динаміків на більш якісні обов'язково потрібно виправити ляпи штатної установки, інакше овчинка не коштує вироблення. Більш того, звучання після апгрейда може стати навіть гірше, оскільки новопридбані динаміки, швидше за все, будуть більш басовитими - а значить, посиляться створювані ними вібрації. А якщо поряд з новими динаміками система отримає і зовнішній підсилювач потужності, то вимоги до грамотній установці динаміків і доопрацювання двері сильно посилюються. Інакше виявиться, що неабияка частка потужності підсилювача витрачається на створення брязкоту обшивки, панелей і інших елементів конструкції двері. Це тим більш прикро, що усунути подібні неприємні ефекти дуже легко і недорого, звернувшись за професійною допомогою. До речі, найгірше в цьому плані справи йдуть у дорогущих спорткарів, де максимально полегшені двері створюють установників масу клопоту.

При апгрейді аудіосистеми обов'язково слід приділити увагу належної установці динаміків в підготовлене монтажне місце. Практика показує, що ніхто з автовиробників не приділяє цьому питанню необхідної уваги. Крім того, додаткова обробка двері шумовіброізоляціоннимі матеріалами надзвичайно благодатно позначиться на якості звучання, а також убезпечить від проникаючого ззовні через тонкий метал дверей дорожнього шуму.

Отже, якщо штатна реалізація аудіосистеми складається з виснаженого малоразмерного "фронту" і більше басовитого великорозмірних "тилу", то при апргрейде її бажано переробити навпаки, а значить - укрупнити передні штатні місця. Це може здатися надмірним вторгненням в автомобіль, але насправді частіше за все не викликає складнощів у реалізації. А якщо пощастило і концепція штатної аудіосистеми спочатку "грамотна", то на перший план виходить питання пошуку динаміків відповідного розміру.

Серед доступної в Інтернет інформації є сервіси з підбору динаміків, подібні "шинного калькулятору", де варто вказати марку, модель, рік випуску та комплектацію автомобіля - і у відповідь можна отримати відомості за розміром штатних місць і навіть допустимої монтажної глибині динаміка. Найбільш відомі з них: Outfitmycar на Crutchfield і My Garage на MobileToys. Проте досвід показує, що на згаданих ресурсах зустрічається маса помилок, а крім того, вони обидва орієнтовані на американський ринок, у той час як заокеанська комплектація автомобіля може відрізнятися від європейської. Так що єдиний вірний спосіб не помилитися при самостійній покупці в магазині - це демонтувати штатний динамік і підібрати такий же за розміром. Але краще почати все-таки з візиту до інсталяторам: цілком може виявитися так, що замість штатного 13-см динаміка легко встає більш бажаний через кращу басовито 16,5-см, а замість штатного овального - круглий. Про це можуть знати тільки ті, хто вже має досвід роботи з даною моделлю автомобіля.

Hertz diECi DSK 130

Динаміки Hertz лінійки diECi спочатку спроектовані для легкої заміни штатних. За якістю звучання вони радикально перевершують штатні рішення, а для спрощення установки мають невелику монтажну глибину і малі габарити ВЧ-головки компонентних моделей і кросовера.

Hertz Energy ECX 570

Володарі автомобілів зі штатними динаміками непопулярних розмірностей часто відчувають труднощі з пошуком підходящих моделей. Тим не менш, у які заслуговують на увагу виробників аудіотехніки таки зустрічаються лінійки з широким рядом всіляких розмірностей. На знімку - овальні АС 5х7 дюймів, актуальні для багатьох моделей Ford, Mazda і інших автомобільних марок.

Штатні динаміки коаксіальної конструкції, розташовані по краях верхньої частини торпедо, іноді - але не завжди, - дозволяють легко домогтися гарного звучання при заміні на коаксіальні ж нові динаміки. Але все-таки так буває досить рідко, куди як частіше штатні "коаксіали" розташовані в дверях, і дуже бажано поміняти їх на відповідні за розміром компонентні АС. За рідкісним винятком, ВЧ-головка компонентних динаміків буде більш досконала технічно, ніж у коаксіальної моделі цієї ж серії, то ж саме відноситься і до кросоверу. А для правильної побудови сцени та формування тембру ВЧ-головка просто зобов'язана бути не деінде, а в оптимальному місці. Якщо з НЧ / СЧ-головками двокомпонентних систем відступ від оптимального місця розташування ще якось терпимо і піддається корекції, то на високих частотах такі номери не проходять. Принадність окремої ВЧ-головки в тому, що вона маленька, найчастіше не вимагає виділення об'єму з тильного боку АС, а значить - їй легко знайти місце в інтер'єрі і зорієнтувати в потрібному напрямку. Користь для якості звучання буде дуже помітна. Якщо ж принципово не хочеться порушувати інтер'єр, то корисно подивитися на наявні у продажу елементи інтер'єру варіантів комплектацій, відмінних від наявної. Швидше за все, серед них виявиться пропозицію з компонентним "фронтом". Це означає, що можна легко придбати "рідне" місце для установки окремого високочастотника, якщо поміняти тільки якусь невелику деталь інтер'єру. Приміром, той же "трикутник" двері часто існує в двох варіантах для одного і того ж автомобіля: суцільний для молодших версій комплектації з коаксіальними АС, і з монтажним місцем для ВЧ-головки - для старших версій з компонентними АС. Є й величезна кількість готових настановних планок сторонніх виробників для популярних моделей машин, призначених для монтажу компонентних АС замість коаксіальних. Правда, частенько такі вироби справляють враження зроблених "на коліні", і хоча призначені конкретно під вашу машину, інтер'єр навряд чи прикрасять. Але бувають і приємні виключення цілком симпатичною зовнішності.

Якщо новопридбані динаміки таки будуть коаксіальними, то виграшним варіантом буде звернути увагу на моделі з орієнтується ВЧ-випромінювачем. При розташуванні динаміків внизу дверей відхилений вгору ВЧ-випромінювач поліпшить звучання як за тембром, так і по звуковий сцені на висоті голови слухача. Відрадно, що дане конструктивне рішення на вартості динаміків ніяк не позначається і просто відображає той факт, що виробник врахував цей фактор при розробці продукції.

Hertz Energy ECX 165

При апргейде штатної аудіосистеми завжди бажано замість коаксіальних моделей поставити компонентні. Якщо це все-таки важко, то при виборі нових коаксіальних динаміків варто віддати перевагу тим моделям, які дозволяють орієнтувати ВЧ-ланка в потрібному напрямку. У даній моделі напрям орієнтування ВЧ-ланки показано "стрілкою".

Крім розміру динаміків для апгрейда, дуже важливе значення має монтажна глибина. Штатні динаміки часто мають неглибоку конструкцію з немічний магнітом, причому ці розміри обіцяють ще більше скоротитися у аудіосистем більшості нових автомобілів. Зараз у автовиробників йде жорстока боротьба буквально за кожен грам ваги будь-яких елементів конструкції автомобіля, при тому що кількість додаткового обладнання все зростає. Покупні динаміки традиційної конструкції, як правило, мають магніт більшої глибини і діаметру при тому ж монтажному розмірі, і при установці можуть упиратися в опущене бічне скло або інший елемент конструкції автомобіля. Найчастіше це ускладнення можна легко обійти при установці динаміків через товсті проставочное кільця, що вибирають запас простору між лицьовою стороною динаміка і захисною сіткою. Але якщо це не допоможе, тоді на допомогу приходять динаміки спеціальної плоскою конструкції - такі є у більшості серйозних виробників і або входять до складу звичайних лінійок, або виділені в спеціальну slim-лінійку.

Focal Polyglass 165 VRS

При утрудненнях в установці нових динаміків замість плоских штатних допоможе використання проставочное кілець, а також використання спеціальних моделей АС зменшеної монтажної глибини. У даній 16,5-см моделі монтажна глибина НЧ / СЧ-головки знижена до 56 мм, зменшений і діаметр тильної частини.

Hertz Space 6

Як правило, динаміки плоскої конструкції відносяться до лінійок молодшого та середнього рівнів і націлені на спрощення (тобто здешевлення) монтажу в складних випадках. Акустичні системи Hertz серії Space - практично єдині в своєму роді представники аудіотехніки високого класу, чия плоска конструкція переслідує інші цілі - дати можливість розміщення там, де інші варіанти неможливі. При монтажній глибині всього 39 мм дана модель мидбаса діаметром 16,5 см здатна запропонувати бас відмінної якості: потужний, опрацьований, чистий і глибокий.

Для прагнуть підійти до апргейду штатних АС з максимальною економією і раціональністю є чудові новини. Наскільки це не дивно, серед штатних рішень все-таки зрідка зустрічаються не зовсім нікудишні варіанти, а частково цілком задовільні. В таких щасливих випадках достатньо буде поміняти не всі динаміки, а тільки їх частину. Найчастіше "слабкою ланкою" виявляються високочастотникі штатних компонентних систем - за умови, що середні частоти система здатна відігравати непогано, а спотворення на низьких частотах можна виправити більш грамотної установкою того ж самого штатного НЧ / СЧ-динаміка та мінімальної шумовіброізоляція двері. Для прикладу, саме така "частково збиткова" штатна аудіосистема у Ford Mondeo поточного, тобто четвертого, що стартував в 2007 р. покоління. У нього практично зразкове по акустичним канонам розміщення фронтальних місць для 2-компонентних АС, легко усуваються обробкою дверей проблеми з басом у непоганий за якістю НЧ / СЧ-головки, а ось штатні ВЧ-динаміки бажано замінити на більш якісні покупні. До слова сказати, у Mondeo попереднього, третього покоління, штатний овальний НЧ / СЧ-динамік деяких партій поставки був настільки хороший, що при грамотній установці в якості НЧ-ланки 3-компонентних АС грав разом з СЧ-і ВЧ-головками топ-класу практично на рівних. Такі випадки бувають хоч і рідко, але не тільки у Ford. Для того, щоб визначити, на що здатні штатні головки при грамотній установці в ті ж місця, потрібен великий досвід, і нікому з раніше згаданих охочих до рад малознаючих псевдо-знавців подібний аналіз не під силу.

Штатні фронтальні динаміки Ford Mondeo IV покоління (з 2007 р.)

Приклад дуже вдалого штатного розміщення динаміків: місця для НЧ/СЧ- і ВЧ-головок відповідають класичною схемою і завдяки конфігурації двері максимально висунуті вперед по відношенню до передніх сидінь. Більш того, штатне місце установки ВЧ-головки велику по діаметру і глибині, що дає свободу у виборі відповідної моделі на заміну.

Якщо все-таки ніяк не уникнути установки покупних динаміків в невдало розташовані штатні місця - іншими словами, створення альтернативних місць установки порушить інтер'єр і призведе до розростання бюджету понад виділені рамок, - то недоліки невдалого розміщення допоможе виправити головний пристрій з DSP-процесором. Крім корекції тембру і інших налаштувань, найважливішою роллю процесора буде його здатність створювати ілюзію розміщення динаміків не там, де вони насправді коштують. Правда, можливості процесора таки обмежені і чудес не буває, так що зробити із зовсім нікчемною системи "цукерочку" він все-таки не зможе. Варто врахувати, що штатний процесор, якщо він взагалі є в головному пристрої, в цьому ніяк не допоможе, його фіксовані настройки жорстко прив'язані до заводської конфігурації системи та її складу. Окремі покупні процесори впораються з цим з легкістю, але вони досить дорогі і в інсталяціях стартового рівня практично не використовуються. Єдина залишилася кандидатура в даному випадку, за умови, що поряд з динаміками купується і нова магнітола - вбудований в неї процесор. Такі можливості можна виявити в CD-ресіверах вже середнього цінового рівня.

І нарешті, принципи підбору і розміщення сабвуфера в залежності від автомобіля і цілей інсталяції - це абсолютно особлива і заслуговує окремої розмови тема, в якій діють інші чинники, ніж при підборі інших динаміків.

Категория: Автозвук | Добавил: Makar (02.04.2012)
Просмотров: 2267 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz