Перед установкою акустики на СТО визначитеся, що ви хочете мати в кінцевому результаті, щоб уникнути зайвих витрат. Заздалегідь потрібно і визначити, яку кількість смуг ви виберете.
Головним принципом, який визначить якість всієї системи буде правильне розташування динаміків. Автомобільна акустика буває двох типів: коаксіальна і компонентна. Кожен тип має свої переваги і недоліки. Коаксіальна влаштована просто: на єдиному корпусі динаміка розташовані декілька різних акустичних головок. До переваг цього типу можна віднести те, що вона володіє невисокою вартістю і простий установкою. Мінуси - не найкраще якість звучання і неможливість розмістити динаміки за своїм смаком.
Компонентна акустика є комплект від конкретного виробника. Складається вона зазвичай з пари динаміків: низькочастотного, для програвання низьких частот, і твітера, для того, щоб відтворювати високочастотний сигнал. Іноді в комплект може входити кросовер, службовець роздільником частот між динаміками. Цей тип акустики має високу якість звуку, але і є складним в установці і високим за вартістю.
Для того, щоб створити ідеальне звучання і служать різні динаміки: низькочастотні (басові), середньочастотні і високочастотні, які відтворюють свій діапазон. Плюси даного варіанту динаміків - можливість вибрати компоненти від різних виробників, негативна сторона - висока ціна.
Значення має і місце установки компонентів. Якщо у ваші плани не входить зміна інтер'єру салону і велика трата коштів, то оптимальним буде поставити динаміки в штатні місця, передбачені виробником. Проте в цьому випадку виникнуть труднощі, так як доведеться шукати динаміки відповідного розміру, а це суттєво обмежить вибір.
Важливим параметром динаміка є діаметр дифузора, який вимірюється в дюймах. Але великий розмір (5-6 дюймів) підійде тільки для низькочастотних динаміків. Для відтворення середніх частот цілком вистачить і 3-5 дюймів.
Заздалегідь потрібно і визначити, яку кількість смуг ви виберете. Якщо двосмугова система передбачає дві пари динаміків, то трьохполосна - три пари (два твітера, два для середніх і два для низьких частот). Переваги трьохсмугової в тому, що кожна пара динаміків працює на свій конкретний вузький діапазон, і завдяки цьому зменшуються спотворення.
Однак тут нас підстерігають несподіванки. Якщо ви визначилися з типом і зважилися взяти компонентну систему, настійно рекомендуємо зупинитися на двосмугової схемою. Справа в тому, що найчастіше виробники йдуть на маркетингову аферу, яка полягає в тому, що набагато прибутковіше зробити і продати трехполосную систему середньої якості, ніж високоякісну, але двосмугову. Це робиться через простої людської психології: чим більше, тим краще. Але це правило працює далеко не завжди. Тому якщо у вас буде альтернатива між двох-і трьохсмугові системами приблизно однакової вартості, краще зупинитися на двосмугової.
Тепер прийшов час розглянути тилову автоакустику, що служить для підтримки повноцінної звукової картини у сидячих на передніх сидіннях пасажирів. Деякі вважають, що для цього ззаду повинна стояти система, яка відтворює весь чутний сигнал. Однак це не так, оскільки в даному випадку сигнали будуть розмиватися і спотворювати звук. Зважаючи на це тилової сигнал повинен бути другорядним по відношенню до основного з основним упором на низькочастотний діапазон.