автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Среда
24.04.2024
11:27
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » Автозвук

Аудіопідготовка
Виробники не завжди оснащують штатним програвачем що сходять зі стапелів автомобілі. Іноді в машині просто роблять "розводку" проводів, до яких майбутній власник сам встановить більш відповідну йому аудіосистему.

Виробники не завжди оснащують штатним програвачем що сходять зі стапелів автомобілі. Іноді в машині просто роблять "розводку" проводів, до яких майбутній власник сам встановить більш відповідну йому аудіосистему.

Ця процедура, яка називається "аудіопідготовка", призначена для тих, кому небайдуже, як звучить музика в салоні їхнього автомобіля. Для таких людей, а також для всіх, хто просто цікавиться питаннями автомобільного звуку, ми відкриваємо нову рубрику, в якій будемо розповідати про все, що складає цей багатогранний світ, ім'я якому car audio.
   
Так уже ми всі влаштовані, що майже завжди вважаємо за краще ексклюзивне та індивідуальне всьому штатним, масового і серійного. І слава Богу. Більшість штатних комплектів звучать досить посередньо, хоча бувають приємні винятки. По-справжньому ж якісний автозвук завжди вимагає індивідуального підходу, старанності, уваги до дрібниць, що, звичайно, неможливо при конвеєрної технології складання автомобілів.

Акустичний простір салону автомобіля навряд чи можна назвати сприятливим для вірного відтворення музичних записів. Звукові хвилі, що випромінюються динаміками, відбиваються від стекол найхимернішимчином, самі динаміки часто доводиться встановлювати не там, де вони будуть звучати краще всього, а там, де для них є місце, або там, де вони не заважають і пристойно виглядають. Автомобільна система харчування створює безліч електричних наведень і шумів, які норовлять пролізти в тракт сигналу і на весь голос заявити про своє існування. Плюс шум мотора і зовнішні шуми, плюс постійні перепади температур, особливо в нашому суворому кліматі, плюс постійні вібрації, плюс, нарешті, необхідність якихось заходів захисту від вуличних меломанів. Тому домогтися якісного звучання в автомобілі набагато складніше, ніж у себе вдома, у вітальні, але всі ці перешкоди перетворюють створення класної автомобільної аудіосистеми в свого роду захоплення і навіть спорт. У Росії всього за останні 3-4 роки автомобільне аудіо стрімко перетворилося з любительського захоплення в справжній професійний бізнес. Винахідливість і майстерність вкупі з дорогими матеріалами і компонентами дозволяють створювати системи, здатні дивувати і навіть викликати захоплення. При цьому навіть сама витончена аудіосистема повинна бути надійною, простий в управлінні і безпечної: при джерелі живлення 12 вольт і потужних підсилювачах струм в десятки ампер - нормальне явище.
  
Що таке "якісний звук", багато автомобілістів уявляють собі не так, як домашні аудіолюбітелі. Переважна більшість автомобільних аудіосистем звучить досить агресивно і, в першу чергу, розраховане на відтворення ритмічної, неакадемічної музики. Воно й зрозуміло - обстановка на дорогах навряд чи сприяє глибокому зануренню в емоційні лабіринти класичних творів. Але, так чи інакше, той, хто проводить за кермом досить багато часу, слухаючи музику, добре відрізняє якісний звук від неякісного. Важче проаналізувати і визначити, чому в салоні однієї машини музика звучить живо, динамічно, об'ємно, а в іншій тьмяно і нецікаво. Два головних, вирішальних чинника - це правильний вибір компонентів і грамотна установка з урахуванням особливостей автомобіля.

Основний компонент автомобільної аудіосистеми - головний пристрій, або програвач - володіє двома основними характеристиками. Перша - це формат носіїв, із яких програвач "читає" музику. Панував протягом десятиліть аналоговий формат (звичайні аудіокасети) у двадцять першому столітті активно тіснять цифрові формати СD (компакт-диски) і MD (магнітооптика). З недавнього часу цифрові формати отримали перспективне поповнення - прогресивно розвивається формат МP3. Друга принципова характеристика - вихідна потужність, яку здатний видавати програвач. Середнє значення потужності для сучасних головних пристроїв - 25-35 Ватт, що видається за чотирма каналами. Потужність у 50 Ват - це дуже добре, а більше 55 - це вже hi-end. Як правило, ціна програвача в чому залежить від його потужності. Наступний за важливістю компонент - динаміки, або, як кажуть знавці car audio, акустичні системи, основна вимога до яких - максимальне поєднання з головним пристроєм. При цьому зовсім необов'язково, щоб головний пристрій і динаміки були від однієї фірми-виробника. Головне, щоб вони підходили один до одного по потужності. Якщо підключити до 20-ватної магнітолі 150-ватні динаміки, виникнуть неприємні нелінійні спотворення звуку. І навпаки, надто потужне головний пристрій може просто спалити слабкі динаміки. Акустичні системи поділяються на високочастотні, середньо-і низькочастотні. Високочастотні динаміки (твітери, або "пищалки") розміром трохи більше діаметра кульки для настільного тенісу відповідають за відтворення тонких подробиць звуку - наприклад, звук музичних тарілок або звучання флейти. Середньочастотними динаміками, які "грають" самий робочий звуковий діапазон, зазвичай комплектують штатні аудіосистеми автомобілів мідл-класу, а низькочастотні динаміки або вуфери "басят", роблячи звук більш соковитим і глибоким. З акустичної точки зору динаміки правильніше було б встановити в "торпедо", але оскільки там для них не вистачає місця, конусні низько-і середньочастотні голівки найчастіше встановлюють в дверях, де передбачені штатні місця. "Пищалки" можуть розташовуватися над панеллю приладів, у бічних стійок. Для початкового варіанту буде цілком достатньо двохсмугових динаміків, тобто складаються з ВЧ і НЧ / СЧ головок, що відтворюють свої смуги
  
З розвитком цифрових форматів все більш популярним стає CD-чейнджер, тобто накопичувальний пристрій для декількох десятків компакт-дисків, які змінюються натисненням кнопки. Можна, не відволікаючись від дороги, вибрати будь-який диск або задати будь-яку програму відтворення. Чейнджер теж зазвичай ставлять в багажник і підключають до головного пристрою спеціальної шиною. Краще, якщо головний пристрій і чейнджер будуть однієї фірми, тоді їх простіше підключити один до одного. Недолік чейнджеров в тому, що диски доведеться виймати, якщо захочеться послухати їхні будинки, і в тому, що на сильному морозі багато чейнджери попросту замерзають.

Найпростіша система включає в себе програвач і кілька динаміків, але чим більше "просунута" аудіосистема, тим більше компонентів входить до її складу. Перша ознака "серйозності" системи - наявність підсилювача потужності. Плоский металевий прямокутник з ребрами радіатора розташовується в багажнику (при грамотній установці не зменшуючи його робочий об'єм), не тільки посилюючи потужність, що випливає з його назви, але і "витягаючи" сигнал, тобто поліпшуючи його якість за рахунок відсікаючого зайві частоти кросовера. До речі, набагато частіше кросовер можна зустріти в якості додаткового елементу акустичної системи як розділовий фільтр, направляючий високі частоти до "пищалки", а низькі і середні до динаміків в дверях.

Ще один елемент повноцінної автомобільної аудіосистеми - спеціальний динамік великого діаметру, призначений виключно для відтворення низьких частот, або сабвуфер. Сабвуфер зазвичай розташовується в багажнику, за заднім сидінням або під одним з передніх сидінь, причому його місце розташування не впливає на просторову звукову картину, оскільки низькі частоти не локалізуються слухом і відчуваються скоріше як перепади тиску і вібрації.

Основна відмінність систем класу Hi-Fi (high-fidelity) від бюджетних - прагнення останніх до універсальності. Виробники масової техніки, в першу чергу, націлені на ефективні маркетингові рішення: знизити собівартість за рахунок більш дешевих матеріалів і комплектації, поєднати в одному пристрої функції, як мінімум, трьох пристроїв. Аудіофіли вважають, що подібна діяльність, як правило, здійснюється за рахунок якості звуку. Але не можна заперечувати, що результатом такої політики стали доступні широкому споживачеві непогані аудіосистеми Pioneer, Kenwood, Alpine, Clarion, Sony вартістю до 1000 доларів.

Автомобільне аудіо, звичайно, недешеве задоволення. Але результат часто перевершує всі очікування, і музика, яка сама по собі рух, дивним чином складається з переміщенням в просторі, даючи в сумі якесь музичне подорож з акселератором замість диригентської палички. Головне - стежити за темпом і правильно вести мелодію.

Категория: Автозвук | Добавил: Mariya (18.08.2013)
Просмотров: 717 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz