автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Среда
15.01.2025
11:50
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » Автозвук

Акустичні системи
акустичні системиМчати, як вітер, під звуки улюбленої музики ... Хіба не в цьому полягає справжнє задоволення від водіння автомобіля? Відчувати, як ритм музики зливається з ритмом вашого серця. Отримуйте від життя по максимуму: не відмовляйте собі в задоволенні слухати улюблену музику за кермом улюбленого автомобіля. 
Добре, звичайно, якщо у вашому автомобілі спочатку вже встановлена ​​пристойна акустична система, динаміки якої і розташовані оптимально вірно для повнозвучно відтворення, і якість їх на належному рівні. А якщо динаміки вийшли з ладу, або вони вже встановлені, але такі, що, слухаючи музику, неможливо відрізнити звучання гітари від арфи - ось тоді вже варто серйозно задуматися про вибір нових колонок.


Тип системи 

Перш за все, постарайтеся вирішити, який акустиці ви віддасте перевагу: коаксильной або компонентної

Коаксільна акустична  система - це коли динаміки всіх частот зібрані в одному місці. Відповідно, такий звук не буде відрізнятися хорошим відтворенням. У коаксіальних динаміках все головки зазвичай знаходяться на одному шасі - середньо-і високочастотні розташовуються на платформі посередині дифузора низькочастотника. Даний спосіб застосовується для спрощення установки, так як, виконавши лише один отвір, ви встановлюєте 2, 3 або 4 динаміку (смуги). Головки даного типу мають швидше компромісне звучання, значно уступає компонентним системам, але зате вони набагато дешевше (це не стосується професійних коаксіальних головок, які встановлюються в студійних і побутових колонках і мають дещо іншу конструкцію). 


Компонентна акустична система. Компонентні ж відрізняються тим, що всі головки розташовуються окремо, кожна має свій корпус і кріплення. Це дає можливість найбільш оптимально розташувати їх по відношенню до слухача, але в той же час значно ускладнює установку. Зате якість звучання з лишком окупає всі старання і більш високі витрати на придбання компонентних динаміків. Звичайно, такі комплекти колонок значно дорожче, але зате звучання їх створює ефект «присутності» і з легкістю навіть недосвідчений вухо може розібрати гру окремих інструментів.

Кількість смуг

 Кількість смуг, грубо кажучи, означає кількість головок у колонці, кожна з яких відповідає за свій діапазон частот. Широкосмугові складаються з однієї головки, що відтворює спектр частот, максимально можливий для одного динаміка. Класичним прикладом може служити вітчизняна динамічна головка 10ГД36, відома багатьом нашим співвітчизникам по магнітофонам «Маяк», які комплектувалися колонками з цими динаміками (до слова, ці динаміки - найдешевший спосіб отримати порівняно непоганий звук в автомобілі). Але зробити динамічну голівку, яка добре відтворювала б всі частоти (від глибоких басів до верху) якісно - неможливо. Тому звуковий діапазон ділять на кілька піддіапазонів, кожен з яких доручають відтворювати голівці, оптимізованої саме для цих частот. З цього випливало б припустити, що чим більше смуг, тим краще, але це не завжди так. Точніше, це може бути застосовано для головок однієї лінійки однієї фірми, так як двухполоснікі одного виробника можуть звучати краще, ніж трехполоснікі іншого, і це вже залежить від якості конструкції і застосовуваних матеріалів.

Основні характеристики

Тепер безпосередньо про якість звучання, відштовхуючись від функцій кожної моделі колонок. Тут потрібно усвідомити, що на даний фактор впливають основні параметри: потужність, чутливість, резонансна чистота і загальна добротність.
Електрична потужність.
Вона повинна бути не менше, ніж вихідна потужність магнітоли, краще - трохи більше. Інакше будуть втрати якості звуку. Номінальна електрична потужність є постійна довготривала потужність, що підводиться. Позначає ту потужність, яку гучномовець може витримати протягом тривалого періоду часу без пошкодження підвісу дифузора, перегріву звукової котушки і інших неприємностей. Пікова електрична потужність - максимальна потужність, що підводиться. Позначає ту потужність, яку гучномовець може витримати протягом короткого часу без ризику пошкодження.
Sensivity
Вхідна чутливість: чим вона вище, тим краще буде звучання без підсилювача. Найнижчий поріг чутливості 84-86 Дб. У цьому випадку звук буде дуже слабким і обов'язково знадобитися додаткове посилення сигналу. Дивіться показники вище, в межах 92.
Резонансна частота
Резонансна чистота: чим вона нижча, тим динаміки зможуть видати більш глибокі баси. Дивіться, щоб показник Fs був у відрізку від 60 до 75 - оптимально для гарної глибини баса.
Діапазон відтворюваних частот
Діапазон відтворюваних частот вказує частотні кордону, зазвичай + / -3 дБ.
Qts
Qts - загальна добротність звучання. Якщо Qts будуть позначені в інструкції в межах 0,4-0,6, потрібно знати, що це - мало, показник повинен бути набагато вище, особливо для динаміків, які встановлюватимуться в двері.
Електричний опір динаміка

Електричний опір динаміка - зазвичай 4 Ом. Деякі сабвуфери мають опір (т.зв. імпеданс) 8 Ом, ряд динаміків - 10 Ом або 6 Ом (що характерно для японських).


Монтаж
Поговоримо про можливі місця установки автоакустики. Зазвичай низько і середньочастотні динаміки встановлюють в передніх дверях автомобіля. Штатні місця вельми обмежують вибір автоакустики.
Застосування ж подіумів благополучно вирішує цю проблеми. Подіум являє собою свого роду кільцеву приставку для динаміка, яка монтується до корпусу дверей. Завдяки подіумах можна змінювати спрямованість динаміків, за рахунок чого створюється правильна звукова сцена.
Варто згадати, що гучномовець випромінює не тільки убік слухача, але буде так само грати і у внутрішню частину дверей, що може викликати небажані призвуки і резонанси. Щоб це усунути доведеться витратитися на обробку внутрішньої частини дверей спеціальними звуковіброізоляціоннимі матеріалами.
Ще одним поширеним місцем для розміщення динаміків є бічні панелі, що знаходяться під панеллю приладів. Їх ще називають кік-панелями. До мінусів варто віднести дуже маленьких внутрішніх об'єм, в результаті чого домогтися гарного баса буде непросто. Можна встановити і в саму приладову панель, однак через негерметичність внутрішнього обсягу, виникне акустично коротке замикання. Справа в тому, що динамік випромінює звукові хвилі в обидві сторони щодо дифузора. Тільки тилова хвиля зрушена щодо фронтальної на 180 градусів. Іншими словами, коли дифузор рухається вперед, то в передній його частині виходить стиск повітря, а в тиловій - розрядка. Взаємодіючи між собою, вони утворюють значні провали в АЧХ, особливо в низькочастотному діапазоні. Найбільш відповідні місця установки високочастотних динаміків: приладова панель, куточки заглушки дзеркал в передніх дверях, або в лобові стоїки.  
Категория: Автозвук | Добавил: Makar (14.09.2011)
Просмотров: 1482 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2025Создать бесплатный сайт с uCoz