Це не просто «піжономобіль» - це «піжономобіль» з начинкою.Костюм від «Міллера» У 1997 році відомий російський дизайнер Олександр Захаров розробив для команди «Міллер-Пілот» аеродинамічний обвіс для жовто-чорних "вісімок" зірок російського кільця Олександра Васильєва та Миколи Фоменко. Завдяки характерній формі, лаконічно вписаною в базовий дизайн вазовских «зубил», обважування на якийсь час став візитною карткою команди. Виглядав він по-спортивному: округла передня частина бампера з розвиненою гратами радіатора прикрита з боків двома дефлекторами, задній бампер ж має форму дифузора. По завершенні гоночної кар'єри обваження "Міллер-Пілот» взяли на озброєння тюнінгові фірми, і, незважаючи на дорожнечу, він до цих пір популярний.
Втім, в Челябінську, а машина саме звідти, ВАЗів з обважуванням «Міллер-Пілот» лічені одиниці. З однією з таких одиниць ми зустрілися на нічних гонках, де, завдяки самовпевненою зовнішності, ВАЗ-21099 кольору «тютюн» відразу завоював повагу глядачів. А він поблискували собі з-під пластиковою накладки вісьмома лінзами фар Pro.Sport, шкірився гратами радіатора.
Начинка від KlimMotors
Йому можна пробачити самовдоволення - начинка у нього «зла». Наприклад, розганяється до 100 км / год за сім з невеликим секунд, 402 м проходить за 15,5 секунди, а максимальна швидкість ... Ніхто не знає - не вистачає шкали спідометра. Правда, власник машини клянеться, що 200 км / год для його автомобіля - не межа.
Звичайно, за такі характеристики, в першу чергу, варто подякувати двигун. Зараз під капотом другий за рахунком агрегат. Рідний мотор серйозно відтюнінгував: об'єм збільшили до 1,6 л, модернізували ГБЦ, впускну і випускну системи. Потужність зросла до 140 к.с. (За словами господаря) при частоті обертання, зашкалює за 8000 об / хв. Проте їзда на машині з високооборотним двигуном виявилася досить сумнівним задоволенням, особливо в міській штовханині. До того ж з керамічним зчепленням про те, щоб плавно рушити з місця, довелося забути. Тому двигун замінили новим, від фірми KlimMotors, з тюнінгованим колінчастим валом, поршнями, шатунами, розподілвалами, колекторами, форсунками ... Робочий об'єм мотора засекречений, декларована потужність - 150 к.с. На відміну від попередника, він тягне вже з 2500 об / хв і до тих пір, поки стрілка тахометра не перевалить за 7000 оборотів.
Важливі штрихи
Звичайно, попрацювати довелося і з коробкою передач: замінити шестерний ряд і елементи трансмісії, оскільки майже дворазового збільшення потужності не витримували приводи коліс. Зросла потужність мотора зробила їзду на стандартній ходовки заняттям небезпечним: швидкість 99-я набирала із задоволенням, а ось на кермо реагувала мляво. Допомогли фахівці «GT-клубу», який переробив підвіску: тепер вона зібрана на підрамнику, опори амортизаторів з'єднуються між собою розпірками, пружини і амортизатори жорсткіші. Господар зізнається: вперше випробувавши автомобіль після доопрацювання, не впізнав його - гострота і чіткість реакцій на рух керма, як у карта.
Що почім?
- У доопрацювання вкладена подвійна вартість автомобіля, двигун обійшовся приблизно в 100 000 рублів, новий шестерний ряд і головна пара трансмісії - в 15 000, підвіска - в 7000, обважування - в 24 000.
Отже, черговий етап тюнінга ВАЗ-21099 позаду, тепер власник задоволений і зовнішністю автомобіля, і динамікою. На черзі доопрацювання салону, після чого авто чекає ... новий виток тюнинговой еволюції. Господар вважає, що зайвої потужності у двигуна не буває. Ну а слідом прийде черга трансмісії, гальм, ходової частини ... Вистачило б грошей.
задній, немає повітрязабірників на капот, немає бамперів. Так і доводитися придумувати і виготовляти самому ».