Іван Коваленко вже більше трьох років бере участь у ралійних перегонах у ранзі професіонала. Його гоночний автомобіль - ВАЗ 2108, підготовлений за групою N1400. Свій розряд він не знає, каже, що був кандидатом у майстри спорту, але, можливо, вже став майстром. Мабуть, головне для Івана - не облік особистих досягнень, а саме участь в гонках, робота над помилками, і знову участь.
Свій "міський" автомобіль Іван хотів бачити динамічним, "пріємістим", що володіє спортивними характеристиками. До того ж він хотів побудувати свою машину на базі вітчизняного автомобіля. "Я хотів показати, що і з російської машини можна зробити гідного конкурента багатьом іномарок, принаймні, в динамічних характеристиках. Це свого роду приклад для наших автовиробників, яким може бути автомобіль ", - повідав Іван Коваленко. Що ж, завидний ентузіазм ...
«Заряджена» транспортний засіб
Перше, що я побачив у гаражі Івана, - оригінальний якісний обвіс, сильно перетворили, здавалося б, звичайну "десятку". У салоні - видозмінена приладова панель, спортивні кермо і сидіння. Виглядає непогано. Але це далеко не все ... Під капотом - начебто звичайний "ВАЗОВСКИЙ" мотор. Але щось було не так.
Список змін, зачитаний Іваном та його механіком і штурманом за сумісництвом Ігорем Рязанцевим, змусив мене задуматися: "Невже щось може серйозно змінитися?" Як виявилося, може.
Робочий об'єм двигуна збільшили до 1,7 л. Поставили ковані поршні спеціальної виливки, полегшили маховик, збільшили діаметр клапанів. Подачею повітря і палива тепер керує ABIT, вітчизняний аналог системи Motec. Встановили масляний радіатор, доопрацювали впускний і випускний колектори. Після установки распредвалов, що забезпечують більш високий підйом клапанів, мотор став "викручуватися" аж до 9000 оборотів! Але у цих доробок є і слабкі сторони: холості оберти стали нерівними, і "рушати" тепер припадає приблизно з 3000 об. / хв.
Але є й альтернативний варіант. Якщо поставити "низові" распредвали, цих незручностей можна буде уникнути. У цьому випадку динаміка розгону на "низах" помітно покращиться, але діапазон робочих оборотів буде вже не настільки широким. Цей варіант якраз підійде для стартів на коротку відстань (наприклад для дрегрейсинга).
Змінилася і структура ходової частини, гальм і трансмісії. Одним словом, "нафарширували" машину по повній програмі!
Зовні "десятка" також зазнала змін. Її перефарбували в яскраво-червоний колір, забезпечили злегка модернізованим обвісом від ВАЗ-21106 і встановили більш ефектний спойлер. Тепер її ні з чим не переплутати. У салоні - спортивний раціоналізм: червоно-чорні анатомічні сидіння, кермо трьохспиці і дещо змінена приладова панель. Одним словом, нічого зайвого.
В результаті доопрацювань потужність двигуна виросла до 140 л. с., максимальна швидкість перевалює за позначку в 200 км / ч. Точний час прискорення до "сотні" зафіксувати не вдалося, але динаміка розгону вражає! У спинку сидінь утискує не гірше, ніж на дволітрової BMW або Toyota. Нова шестиступенчатая коробка передач з головною парою шестернею 4,3 і 18-м поруч і металокерамічне зчеплення помітно поліпшили процес набору швидкості. А завдяки жорсткій спортивній підвісці, частково запозиченою у 106-ї моделі "десятки", керованість і заходи в поворот у автомобіля не поступалися раллійним побратимам.
Хто знає, може бути, конструктори Волзького автозаводу коли-небудь переглянуть концепцію вітчизняного авто і навіть без "опельовського" дволітрового двигуна зможуть отримати хоча б 140 сил з російського автомобіля?