автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Суббота
27.04.2024
04:04
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Тюнінг Ваз
Тюнинг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » тюнінг автомобілів » Тюнинг

Тюнінг Лада Калина
Тюнінг Лада Калина «Лада Калина» все більше набирає популярність серед вітчизняних машин. Відповідно не дрімають і тюнінгові фірми, пропонуючи всілякі девайси для зміни екстер'єру, інтер'єру і силового агрегату і поведінки автомобіля на дорозі. У даній статті ми постараємося всі пропозиції і варіанти з доведення «Калини». 
Після початку виробництва автомобіля, тюнінгові компанії тривалий час не пропонували серйозних доопрацювань авто через сформованої думки про машину, а воно було зовсім не втішною. Автомобіль вважали невиправдано дорогим з направленням на людей, чий вік давно переступив позначку «молодь». Для цієї моделі не було запропоновано навіть легендарний роторний «ванкель», яким оснащувалася частина автомобілів сімейства «самар» або 140-сильним двигуном опельовськіх, яким оснащувалася частина автомобілів сімейства «десяток». Тим не менш, минуло досить часу і на машину стали звертати увагу, тому що попит народжує пропозицію. 

Тюнінг - рух народне і заразне. У людей виникає бажання усунути певні недоліки авто, або підсилити гідності, та й просто хочеться відзначитися в потоці серед подібних машин.

Отже, почнемо по порядку. Мотор - перевірений роками атмосферне рядний восьмиклапанний об'ємом 1,6 літра. Двигун цілком тяговітий, але «неігрівий» - не бажає крутитися понад 5000 об / хв. Доопрацювання мотора можна розділити на кілька етапів. Етап перший (Stage 1) передбачає собою установку фільтру нульового опору, прямоточною вихлопної системи і чіп-тюнінг. «Калина» оснащена контролером «Ітелма» "Січень 7.2». Закачка інший прошивки в підмосковних сервісах обійдеться вам в 1500 рублів, причому майстри можуть запропонувати вам настройку програми з урахуванням реального часу. Коштує така процедура близько 6000 рублів, але якщо у вас серійний автомобіль, то в цьому немає ніякого сенсу, так як сам контролер самообучаемая і в змозі виправити невеликі недоліки «залитої» прошивки. Однак дива не чекайте! Проста чіповка не внесе в характер машини серйозних змін. В основному заміна прошивки впливає на еластичність двигуна, що найчастіше характеризується збільшенням крутного моменту, а не максимальної потужності. Існують й силові програми, що впливають на динамічні та швидкісні показники, але при цьому доведеться миритися із збільшенням витратою палива. Наступне на черзі - установка фільтру нульового опору. На російському ринку існує багато фірм, такі як PROSPORT, JR, K & N, GREEN та інші, що пропонують «нулевик» за досить помірною ціною (близько 1000 рублів) Виходячи з теорії, фільтр нульового опору повинен подавати більша кількість повітря, необхідного для згоряння палива. Заміри на стенді показали, що навіть на грунтовно доопрацьованому двигуні приріст потужності становить близько п'яти відсотків. Чи варто сенс його ставити вирішувати вам. Деякі ставлять його через те, що їм подобається спортивний звук всмоктування повітря, але задумайтеся, з подібним фільтром різко зростає потрапляння пилу в циліндри і як наслідок, скорочується ресурс двигуна. Ще одна небезпека - передчасний вихід з ладу датчика масової витрати повітря, так як він може подавати неправильні дані про кількість повітря, що надійшло в циліндри і, відповідно, відбудеться порушення регулювання складу суміші.
Настав час обговорити установку вихлопної системи. Однією крайовою банкою потужності не додати. Можна добитися до десяти відсотків надбавки до потужності авто шляхом повної зміни випуску від випускного колектора до кінцевої банки глушника. В автомагазинах легко можна знайти продукцію фірм Passik, Ulter, Asso, MG-RACE, Powerfull. Резонатори або пламегасители найчастіше ніяким чином не впливають на потужність, але мають властивість гасіння ударів в трубі при скиданні газу. А ось до крайовим банкам варто придивитися уважніше. Банку не є прямоточною, якщо на просвіт не видно небо. Що стосується звуку, то тут вгадати складно. Одне можна сказати точно: чим більше вихідний отвір відрізняється від вхідного, тим більше гуркоту ви отримуєте від глушника. І все ж основну роль у збільшенні потужності грає випускний колектор. Виходячи з тієї ж теорії, на «Калину» підходить колектор схеми 4-2-1 від «Самари», але за рахунок більш щільної компоновки моторного відсіку, він туди не підійде, навіть якщо спробувати його трохи переробити - перевірено. Не варто засмучуватися, тому що проблема випускного колектора порівняно недавно була вирішена у відділенні спортивних автомобілів «ВАЗа». Підсумок доробок після Stage 1 становить 89 кінських сил. Саме цю цифру показав «непідкупний» стенд.
Етап другий (Stage 2). До всього вищепереліченого додається установка випускного ресивера, «горбатого» распредвала і збільшеного дроселя. Стандартний дросель змінюється на дросель збільшеного перетину і має діаметр 54 мм. Ефект від нього невеликий і ставиться він у розрахунку на майбутні зміни в системі подачі повітря. Після установки такого дроселя програма управління двигуном знову потрібно перепрошивати, щоб не виникли проблеми з холостими оборотами. На дроселях економити не рекомендується, тому необхідно шукати якісний товар подорожче. Дешеві моделі являють собою перероблені штатні дроселі та часто підклинюють. Наступний на черзі впускний ресівер. Ресивер збільшеного обсягу знижує розрядження при впуску на високих оборотах. Ціна подібного девайса складає близько 7000 рублів, а збільшення до потужності зазвичай не більше 10 відсотків. Далі слід установка распредвала з нестандартною формою кулачків. Він ставиться для збільшення подачі паливної суміші в циліндри двигуна за рахунок більш високого підйому клапанів. Тюнінгові распредвали діляться на «низові» і «верхові». «Низова» («моментний») вал підвищує тягу в зоні середніх і низьких оборотів, але істотної надбавки потужності такий вал не дає. «Верхової» («горбатий») вал підвищує тягу в зоні високих оборотів, додає більшу кількість «коней», ніж «низова», але має один недолік - рух в пробці перетворюється в проблему через посередньої роботи в зоні низьких і середніх оборотів . Такі распредвали збільшують потужність до 20 відсотків. У продажу існують вали, які оснащені допрацьованими RS-штовхачами (збільшення до потужності становить до 25 відсотків). При установці тюнінгового распредвала бажано (а часом і необхідно) міняти розрізну шестерню на тюнінгову, що дає можливість регулювання. Якщо ви вирішили сильно не «терзати» двигун тюнінгом, ідеальною буде установка «низового» распредвала. Якщо ж ви плануєте допрацьовувати головку блоку, придбайте «верхової». Відповідно, після установки нестандартного вала необхідно знову машину чиповать (на даному етапі ціна чіп-тюнінга складе 3500 рублів). Сам вал з установкою коштує близько 7000 рублів. Після проведення Stage 2, мотор автомобіля видасть близько 100 «коней».
У Stage 3 кол всім попереднім доопрацюванням додається установка мотокомплекта, форсунок більшої продуктивності та доопрацювання головки блоку. Доопрацювання головки блоку може включати в себе установку клапанів більшого діаметру, збільшення перерізу каналів, зміна форм сідел і клапанів, установку Т-образних полегшених клапанів. Вартість переробок складає близько 10000 рублів (8-клапанний мотор) і 30000 рублів (16-клапанний мотор). Заміна мотокомплекта проводиться для збільшення робочого об'єму двигуна, тим самим, збільшуючи тягу. Одна з найпопулярніших расточек - до 1,7 літрів, в яку включається установка коленвала з ходом 80 мм. Розточення проводиться під перший ремонтний розмір 82,4 мм (у стандарті 82 мм). Форсунки встановлюються від ЗМЗ, і вартість їх становить 2000 рублів. Після виконаних доробок, мотор повинен видавати потужність від 115 до 145 «коней». У випадку якщо у вас 16-клапанна головка блоку, потужність підніметься до позначки 170 «коней». Установка тюнінгового распредвала в такому випадку обійдеться вам в 12000 рублів, а розточування і хонінгування блоку в 10000 рублів.

Якщо ж вам і подібних доробок не вистачає, залишається тільки один вихід - установка турбіни (найчастіше ставлять добре себе зарекомендувала турбіну Garrett 25). На 8-клапанному моторі потужність підвищиться до 190 «коней», на 16-клапанному ви отримаєте понад 250 «коней». Вартість турбіни - 50000 рублів незалежно від типу мотора. Випускна система автомобілів з турбіною обійдеться вже в 15000 рублів, мотокомплект в 20000 рублів, форсунки в 4000 рублів і чіп-тюнінг в 5000 рублів.

 Настала черга трансмісії. У порівнянні з коробкою «Самар», на «Калині» присутній блокування включення заднього ходу, а рідне зчеплення здатне працювати в парі з 120-сильним двигуном. Істотним недоліком коробок «ВАЗа» є «слабкі» синхронізатори. Вихід із ситуації - заміна синхронізаторами зміненої конструкції. Можна встановити короткоходную кулісу перемикання передач, що зменшує ходи важеля, правда в неї є один недолік - скорочення ресурсу синхронізаторів. Якщо ви налаштовані на кардинальну перебудову двигуна, готуйтеся до заміни зчеплення. Благо вибрати є з чого: карбонове, з кевлара, керамічне. У продажу можна знайти величезну кількість деталей для удосконалення трансмісії, таких як шестерні пари з різними передавальними числами, комплекти для впровадження в КПП шостої передачі, а також самоблокуються диференціали. Подібні девайси найбільше впливають на динаміку розгону. Можна розглянути всі пропозиції, але буде правильніше зупинитися на одному ідеальному. Отже, ідеальний набір такий: набір шестернею з передавальними числами спеціально для пересування по місту (ряд № 8, 5700 рублів), п'ята подовжена передача від 102 ряду (компенсує зниження максимальної швидкості, 3100 рублів), головна пара 4,13 (для поліпшення розгону , 2700 рублів), блокування диференціала (6600 рублів).

Переходимо до підвіски. Необхідно відзначити, що підвіска «Калини» з заводу дуже непогана. Силумінові кронштейни, якими оснащувалися «Самари» поступилися місцем сталевим. З одного боку це плюс - запас міцності збільшений. З іншого це мінус - при серйозних пошкодженнях можливі непоправні деформації передньої частини підвіски. Розпірка стійок, що збільшує жорсткість кузова також таїть у собі підводний камінь - у разі аварії передає силу удару як на одну сторону кузова, так і на іншу. Крім того, в магазинах можна придбати додаткове кріплення рульової рейки. Фірма SS20 пропонує власникам «Калини» опорні підшипники, причому перевага віддається моделі SS20 Sport (-9 мм). Стійки для авто знайти не проблемно: є величезна кількість фірм, і вибрати є з чого. Більшість власників встановлює стійки Plaza Sport, що добре зарекомендували себе на російських дорогах. Якщо вам необхідно поліпшити керованість автомобіля, доведеться на шкоду дорожньому просвіту ставити укорочені пружини. Для прикладу, фірма «Клаксон» пропонує свою продукцію - пружини із заниженням і змінним кроком. Задня підвіска «Калини» має стабілізатор поперечної стійкості, якого цілком достатньо.

Гальмівна система машини заслуговує похвали, але це не означає, що система АБС, яка може бути включена в комплектацію авто із заводу, зовсім не потрібна. Рада - краще доплатити 7000 рублів і придбати машину з АБС. Тюнінг гальмівної системи зазвичай полягає в заміні штатних гальмівних дисків дисками із збільшеним діаметром від відомих фірм виробників, таких як Brembo, Zimmerman, LGR.
Нарешті, ми підійшли до зовнішнього вигляду. Одна з найголовніших його складових - колісні диски. Які диски вибрати литі або ковані - вирішувати вам. Оптимальним розміром слід вважати 14 дюймів, оскільки 15-дюймові диски погіршують плавність ходу, динаміку авто, та й просто можуть зачіпати за колісні арки в поворотах. Тюнінгованої машині ніяк не обійтися без «правильного» обваження. Пропозицій море - вибирайте вподобаний обвіс і купуйте. Однією з провідних компаній, що пропонує обважування, є компанія EL-Tuning. Для прикладу, обважування Тотті-2 з фарбуванням та встановленням обійдеться вам в 45000 рублів. Якщо вам необхідний спойлер на кришку багажника, слід звернути увагу на фірму PROSPORT. Ціни на спойлери коливаються від 2 до 8 тисяч рублів. У магазинах для «Калини» продається альтернативна оптика на будь-який смак. Перш ніж купувати її, обміркуйте всі «за» і «проти». Найчастіше тюнінгова оптика (особливо з лінзами) світить на порядок гірше стандартної «бошевского» оптики. Подумайте, чи варто ризикувати і на догоду моді «позбавляти себе зору».
З тюнінгом салону все набагато простіше. Ви можете поміняти стандартний «бублик» на спортивний, поставити алюмінієві накладки на педалі, важіль коробки перемикання передач, а також ковші (спортивні сидіння).
Тюнінг - процес творчий і зупинити його досить важко, але якщо ви вже їм «захворіли» - творіть.

Категория: Тюнинг | Добавил: Makar (21.09.2011)
Просмотров: 1967 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz