На ринку присутня дуже багато автомобілів з атмосферними двигунами. Позитивний результат досягається на двигунах з електронним управлінням (наявність ECU). Потужність і крутний момент можна збільшити на 5-10%. Це також стосується і атмосферних дизельних двигунів. Слід відразу зауважити, що не можна зробити chip tuning на двигунах з моноінжектором і механічним інжектором (КЕ-Jetronic).
Турбовані двигуни
Турбований двигун є зараз дуже поширеним. На ньому можливе збільшення потужності й крутного моменту - на 20-25%.
Турбо-нагнітачі дозволяють двигуну спалювати більшу кількість горючої суміші, забезпечуючи велику потужність в порівнянні з атмосферними (не турбірованими) двигунами. Так, наприклад, потужність двигуна 1,8 Т (Audi / VW / Sкoda) можна підняти з 150 к.с. до 195л.с. тільки за рахунок перепрограмування ECU, встановивши додатково повітряний фільтр з "нульовим" опором і прямоточний глушник - Ви легко переступите за відмітку в 200 к.с.
Сучасні дизельні мотори з турбо наддувом з таким же успіхом піддаються chip-tuning, як і турбовані бензинові. Результати виходять не гірше, але в такому випадку пред'являються високі вимоги до якості палива. У випадку з турбірованими дизелями потужність вдається підвищити на 20-25%, а крутний момент до 30%.
Ресурс двигуна, підданого chip-tuning, - головне питання, яке турбує власників автомобілів. Противники стверджують, що збільшення потужності таким способом веде до зростання навантажень на деталі поршневої групи і кривошипно-шатунного механізму і, відповідно, до більш швидкого їх зносу. З цим можна не погодитися. Справа в тому, що основну частину часу за кермом чоловік проводить в звичайному, спокійному стилі їзди, тоді як на моторесурс двигуна негативно впливають стрімкі старти і різкі прискорення, так, що, на практиці моторесурс багато в чому залежить від стилю водіння. Якщо за кермом людина, яка знає тільки два можливі положення педалі, природно, мови про великий ресурс бути не може (навіть на авто без chip-tuning). Інша справа, якщо водій раціонально користується принадностями chip-tuning: ресурс двигуна в цьому випадку навряд чи відрізнятиметься від стандартного.
З приводу моторесурсу турбіни - судіть самі. Вона обертається весь час поза залежністю, встановлений тюнінговий чіп чи ні. Управління тиском наддуву здійснюється за допомогою клапанів, які обмежують максимальний тиск наддуву і момент включення наддуву. Єдине з чим можна погодитися (питання про моторесурс турбіни), так це з тим, що турбіна працює в більш високому температурному режимі при агресивному драйві. Просто не глушите авто відразу після зупинки, а дайте попрацювати двигуну 3-5 мін на холостому ходу, щоб охолодити турбіну.
Позитивні сторони Chip tuning
По-перше, більш високі тягово-швидкісні характеристики полегшують процес управління автомобілем в місті. По-друге, на трасі з інтенсивним рухом з'являється більше можливостей здійснювати різкі прискорення при обгонах. По-третє, легше рухатися при повному завантаженні автомобіля. Крім того, після декількох років експлуатації деякі автовласники починають скаржитися на недолік потужності "рідного" мотора (ефект звикання). У всіх цих випадках chip-tuning - це реальний шанс змінити характер машини. По-четверте, виграш у часі. На цю операцію витрачається від декількох годин до двох днів, в той час як на модернізацію двигуна (форсування) знадобиться не один тиждень. По-п'яте, він значно дешевше (в залежності від складності), ніж внесення змін у конструкцію двигуна (розточування циліндрів, заміна деталей цилиндропоршневой групи і кривошипно-шатунного механізму).