автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
28.01.2025
21:14
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Тюнінг Ваз
Тюнинг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » тюнінг автомобілів » Тюнинг

Глушники: сила Звуку
Чи допускає Закон їзду з такими «гучними» глушниками і чи не виникає проблем при проходженні держтехогляду?

Тут все досить просто і, як правило, не виникає особливих проблем. З тексту ПДР РФ слід, що заміна штатної випускної системи на нештатну не відноситься до внесення змін у конструкцію транспортного засобу, при яких потрібно обов'язкове узгодження із заводом-виробником. Головне тільки, щоб рівень шуму вписувався у встановлені межі.

Про «гучності» говорить ГОСТ Р 52231-2004 "Зовнішній шум автомобілів в експлуатації. Допустимі рівні і методи вимірювання ». Згідно з документом, максимальний шум, вироблений машиною, не повинен перевищувати більш ніж на 5 дБА того значення, яке виробник вказує в експлуатаційній документації на автомобіль. Але в будь-якому випадку шум від легковика не повинен бути вище 96 дБА.
Всі комплекти прямоточних глушників європейського виробництва, професійно підібрані до
конкретної моделі та встановлені кваліфікованими майстрами, в переважній більшості випадків спокійно вписуються в російський стандарт, тому перешкодою для проходження техогляду стати не повинні.

До речі, варто пам'ятати ще й про викид СО, який також регламентований. Тому, в сучасних «прямоточних» системах, призначених для «громадянського», а не спортивного використання, каталізатор не знімають, а замінюють на спеціальний «тюнінговий», що має знижений опір потоку газів. При установці такого каталізатора від європейських виробників проблем з СО на техогляді не буде.

Чи можна підлаштовувати тембр і висоту звучання "прямотока" за своїм смаком?

Можна спробувати повибірать серед різних моделей різних виробників. Однак технічно це виконати досить складно - щоразу глушники доведеться ставити, знімати, знову ставити інший і т.п. Тим більше, що глобального сенсу в цьому немає - на одному і тому ж моторі звучання різних «прямотоків» на відрізняється дуже незначно.

Глушители: сила Звука
З часом звук у мого «прямотока» змінився, ставши більш дзвінким і неприємним, хоча ніяких зовнішніх пошкоджень і корозії немає - в чому причина?

Швидше за все, справа тут у тому, що з корпусу глушника була «видути» деяка частина звукопоглинального матеріалу (як правило - це базальтова вата), яким обкладена проходить всередині «банки» перфорована труба. Власне, таке «вилазити вати» і є основною причиною виходу з ладу і зниження якості роботи прямоточних глушників. Виробники дають гарантію від 1 до 3 років.


Глушители: сила Звука


Як "прямоток" поєднується з аудіосистемою - чи не виникне, наприклад, резонансу басів і інших спотворень звуку?

Резонанс зі звуками від динаміків малоймовірний. Але ось «гармоніки» і вібрації по кузову від прямоточного глушника - явище досить поширене. Що ж стосується поєднання аудіосистеми і «прямотока», то вони, за своєю суттю, на різних полюсах, і тут доведеться вибирати, що слухати під час руху. Для аудіо чим менше зовнішніх шумів - тим краще, але крізь щільну шумоізоляцію буде майже не чутно того самого басового звуку мотора, що дає «прямоток». І навпаки: густий рик "прямотока" псуватиме звучання музики.

Глушители: сила Звука
Що ще, крім «лев'ячого рику», дає установка «прямотока», чи є який-небудь реальний приріст потужності мотора?

У теорії обіцяється прибавка від 3 до 5 відсотків потужності й крутного моменту двигуна - тобто 3-5 «коней» на кожну сотню сил. Але треба внести одне важливе уточнення. «Прямоток» дає обіцяний приріст потужності і моменту тільки будучи частиною комплексу заходів по моторному тюнінгу.
Для того, щоб машина «погорячела» не в власній уяві «голосніше гарчить - значить швидше їде», а насправді, то крім прямоточною «банки», повинні бути встановлені нові, «тюнінгові» випускний колектор з резонатором, труба збільшеного діаметру і каталізатор зниженого опору. Варто додати сюди також повітряний фільтр зниженого опору і зробити перепрошивання блоку управління двигуном (чип-тюнінг). Власне, це і є та «програма-мінімум», з якої починається скільки-небудь серйозна доробка мотора.

Якщо ж ставити одну тільки «банку», не роблячи більш нічого, то доведеться задовольнитися лише «левиним риком» з вихлопної труби. Комусь, можливо, цього вже достатньо.

Категория: Тюнинг | Добавил: Mariya (15.08.2013)
Просмотров: 1023 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2025Создать бесплатный сайт с uCoz