автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
21.01.2025
01:00
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Двигун
Ремонт двигуна
Статті з ремонту
Фарбування автомобілів
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Ремонт автомобілів » Статті з ремонту

Захист від корозії кузова автомобіля
Захист від корозіїКузов автомобіля має значну кількість замкнутих (прихованих) порожнин, щілин, в яких створюються сприятливі умови для виникнення і розвитку корозії, тому що вони погано провітрюються і в них накопичується волога. Корозії схильні також днище кузова, нижні частини дверей, стійок, з'єднання деталей, в тому числі місця точкової зварки. Часто і зварні шви не мають достатньої герметизації і є осередками прискореної корозії. 

В процесі експлуатації автомобіля потрібно перевірка стану протикорозійного покриття та у разі необхідності додатковий захист, особливо прихованих порожнин, нанесенням спеціальних протикорозійним складів, а в поєднанні деталей - нанесенням ущільнювальних мастик. Для введення протикорозійним складів у приховану порожнину заводом-виробником передбачаються технологічні отвори або отвори, через які можна пропускати наконечники пістолетів. Після введення складу отвори закривають гумовими заглушками. Особливу увагу при експлуатації слід про ¬ ращаются на цілісність захисного покриття на днище кузова, яке піддається понад інтенсивним діям, а отже і корозії.

Для противокоррозийной обробки використовуються різні склади.

Захисний мастильний матеріал НГМ-МЛ застосовується для обробки прихованих порожнин. Цим матеріалом оброблені приховані порожнини нових автомобілів. В'язкість матеріалу повинна бути по віскозиметрі В3-4с, для розведення використовується уайт-спірит, час сушіння при температурі 20 "С - 15 хвилин.

Автоконсерванти порогів «Мобіль-1» і «Мобіль-2» використовуються для обробки прихованих порожнин в процесі експлуатації. Допускається нанесення автоконсервантів на поверхні, раніше покриті маслами, а також на іржаві поверхні. Рекомендується порожнини обробляти через кожні 2 роки. Робоча в'язкість матеріалу повинна бути 15-40 с, розбавляється уайт-спіритом або бензином, час сушіння при температурі 20 ° С - 20-30 хвилин.

Захисне плівкове покриття НГ-216Б використовується для покриття вузлів і частин автомобіля під кузовом на період транспортування. Робоча в'язкість повинна бути 1 8-22 с, розбавляється уайт-спіритом або бензином, час сушіння при 20 СС - 20 хвилин.

Мастика протишумні безшумна БПМ-1 ис-користується для захисту від корозії днища кузова в процесі експлуатації автомобіля. Мастика наноситься товщиною 1-1,5 мм. Вона добре знижує шум, але має недостатніми протикорозійним властивостями і не може тривалий час протистояти розчинів солей, абразивам та інших речовин. Мастику можна розбавляти ксилолом або сольвентом, час сушіння при 20 ° С - 24 год, при температурі 100-110 ° С - 30 хвилин.

Пластизоль Д-4а застосовується для герметизації зварених швів і стиків деталей на зовнішніх і внутрішніх поверхнях кузова. Шви й стики знову замінених деталей промазують ппастізолем перед фарбувальними роботами. Матеріал високої в'язкості, час сушіння при температурі 130 ° С - 30 хвилин;

Невисихаюче пластику 51-Г-7 використовується для герметизації зчленувань кузова, кутових стиків і зазорів.

Протикорозійним склади повинні бути нанесені рівномірно і не містити пір. Для їх нанесення в приховані порожнини кузова використовують пістолет КРУ-1 зі спеціальним пружним трубчастим пластиковим подовжувачем. Подовжувач одним кінцем приєднується до пневмопістолети за допомогою накидної гайки, а на іншому кінці має розпилюють форсунку, яка створює факел розпилення. За рахунок своєї пружності подовжувач забезпечує проникнення розпилюючи форсунки у важкодоступні місця кузова.

Протикорозійним склад наноситься на поверхню способами повітряного та безповітряного розпилення. При повітряному розпиленні потрібно стиснене повітря під тиском 0,3-0,4 МПа, який подається в пістолет фарборозпилювачем з бачком і далі в розпилювальних форсунку. Краща якість покриття досягається при безповітряному розпиленні під тиском до 16 МПа, яке дозволяє розпилювати матеріали високої в'язкості.

Не думайте, що ми забули згадати імпортні противокорозійні засоби захисту випадково. Ні, Це зроблено навмисно, тому що наші вітчизняні антикорозійні засоби захисту кузова автомобіля зовсім не гірше, а часом навіть і краще закордонних аналогів. 

Підготовка та протикорозійного обробка прихованих порожнин.

Зважаючи на необхідність наявності складного технологічного обладнання для виконання робіт та вимоги високоякісного проведення робіт рекомендується обробку проводити на СТОА. Порядок виконання операцій для захисту від корозії прихованих порожнин наступний.

Встановлюють автомобіль на підйомник, знімають деталі і оббивку, що перешкоджають доступу в приховані порожнини.

Промивають водою температури 40-50 ° С через технологічні та дренажні отвори приховані порожнини, показані на рис. 96-98, низ кузова і арки задніх коліс. Промивати приховані порожнини необхідно до тих пір, поки з отворів не буде витікати чиста вода. При цьому опускні скла повинні бути підняті.

Видаляють потрапившу в салон і багажник вологу, продувають стисненим повітрям всі приховані порожнини і місця нанесення протикорозійним складів. Переганяють автомобіль в камеру для нанесення антикорозійного складу і ставлять на підйомник. Наносять антикорозійний склад в приховані порожнини. 

Опускають автомобіль з підйомника, очищають від забруднень поверхні кузова за допомогою змоченої в уайт-спирит дрантя.


Відновлення протикорозійного і противошумной покриття кузова і арок коліс.

В процесі експлуатації автомобіля покриття на днищі кузова піддається впливу піску, солі, гравію, вологи, в результаті чого мастика і грунт покриття пошкоджуються і відшаровуються. Оголений метал піддається корозії.

На автозаводі на нижню поверхню підстава кузова, арки коліс і лонжерони для шумоізоляції і захисту від корозії та абразивного зносу наноситься мастика БПМ-1. Перед відновленням покриття автомобіль встановлюють на підйомник, ретельно оглядають низ кузова і виявляють дефекти покриття. Очищають низ кузова від бруду, видаляють іржу шпателем, шкіркою або перетворювачем іржі згідно інструкції по його застосуванню. Обдувають низ кузова стисненим повітрям. Потім встановлюють автомобіль на підйомник і знімають колеса. Закривають барабани і диски гальм захисними кожухами, ізолюють щільним папером і клейкою стрічкою карданну передачу, глушники, троси та інші місця, не підлягають обробці мастикою. Дрантям, змоченою в уайт-спірит, знежирюють зачищені до металу місця, наносять на них розпилювачем або вручну (пензлем або шпателем) мастику БПМ-1 на дефектні місця шаром 1-1,5 мм. У холодну пору року мастику перед використанням витримують в теплому приміщенні до підвищення температури не нижче 20 С. У разі загусання мастику розбавляють ксилолом, додаючи його не більше 3% за об'ємом.

Лакофарбові покриття на лицевих поверхнях при забрудненні мастикою очищають дрантям, змоченою в уайт-спирит. Сушать мастику при температурі 18-20 ° С не менше 24 годин. Для прискорення сушки витримують покриття при 100-110 ° С протягом 30 хвилин.

Корозія хромованих деталей.

Для оберігання від корозії деталей кузова, покритих хромом, під час експлуатації або в період зимового зберігання автомобіля застосовується «Антикор». Нанесений лак створює блискучу плівку, яка захищає покриття від атмосферної вологи, пилу.

Поверхня хромованих деталей перед покриттям лаком попередньо очистити від корозії м'якою фланеллю із застосуванням крейди або зубного порошку. Дрантя, на яку наносять крейда, попередньо змочити скипидаром або спиртом.

Хромовані деталі (якщо немає лаку) необхідно регулярно чистити ганчіркою, змоченою в гасі, а потім витирати насухо м'якою ганчіркою.

 
Категория: Статті з ремонту | Добавил: Makar (16.09.2011)
Просмотров: 2404 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2025Создать бесплатный сайт с uCoz