что таке багатодросельний впорскування?
Багатодросельний впорскування зовні він нагадує конічні розтрубів встановлені в один ряд, тому багато тюнери в побуті їх звуть "дудками". Терміни «багатодросельний мотор» і «багатодросельний уприскування» в середовищі тюнерів звучать досить часто. зазвичай Згадують їх розмові про дрег-рейсингу. Залежно від кількості циліндрів многодросселі дізнаються як 6-дросельний, 4-дросельний і т.д. Досить простий мотор, в якому впускні колектори не пов'язані в один вузол. Окремий металевий патрубок підходить до кожного циліндра. Безперечно «дудки» виблискують хромом або золотом моторошно красиві і відразу впізнаєш мотор як гоночний. При будь-якому тюнінгу найкраще довіриться професіоналам. Майстри з автосервісу тойота і лексус знають про автомобілі все і усунуть будь-яку поломку за найкоротший час. Принцип роботи пристрою не так простий хоча виглядає він досить примітивно. Поява «дудки» або багатодросельний уприскування припадає на ХХ століття хоча тоді поєднували з частиною карбюратора бо системи вприскування не було. «Мультидроссель» застосовують не тільки на сучасних спортивних машинах але і на мотоциклах. Американці і англійці обожнюють «дудки» випускаючи нові або модифікуючи старі двигуни. «Мультидроссель» в принципі пропонують для будь-яких імпортних автомоторов на бензині. Багато фірм попереджають - про безглузде застосування на «середніх» або нізкофорсірованних двигунах. Вони повинні бути на останній стадії форсування після зміни показника ступеня стиснення і перепрограммаціі електронного блоку. Якщо мова пішла про стандартному і переробленому моторі значить без заміни форсунок на кожен такт. Наприклад, для двигуна 1.6 встановили форсунки від спортивної машини зі значенням об'єму двигуна 2,5-літрів. Необхідні зміна системи впускання / випуск пари та інші модифікації для покращення робочих тактів. Коленвали, розподілвали і поршні з кільцями та інші деталі однозначно замінюються на нові. У кінцевому результаті виходить практично інший мотор. Які бувають системи?
Якщо ми допустимо, що при всіх стадіях заміни і поліпшень «дудки» нам необхідні. Які ж варіанти у вас є? Забувши на деякий час про карбюраторі, ми можемо поділити все багатодросельні системи на два види - з ресиверами і без. Для того що б зберегти мотор як можна довше від пилу ми встановлюємо повітряний фільтр. Тому він і розрахований не на один або два заїзди. Як завжди, у спорті, свої цінності. Прихильники і противники схем з використанням або не користуванням ресиверів приблизно порівну. Нагадаємо про те, що цей пристрій є якесь сховище повітря, пов'язане безпосередньо з впускним колектором (металева банка). Саме ресивер створює необхідне в колекторі тиск (підпір) на дуже високих обертах. Звичайні «цивільні» машини досить дешеві у виробництві це зробили за рахунок впускних колекторів при спрощення їх конструкції. У свою чергу це справило потреба відповідати більшості екологічних норм. Поліпшення багатодросельний системи при наповненні циліндрів необхідно для посилення розрідження і хвиль тиску у впускних каналах. Всім відомо, що маса повітря рухається хвилеподібно, при цьому вона має свою амплітуду. Фази чітко синхронізовані в процесі відкриття / закриття впускних і випускних клапанів.
Технічна частина
Практично дросельні заслінки значно змінюють швидкість відгук автомобіля на натиснення водієм педалі газу. З часом результат установки призведе до посилення всіх максимальних потужностей. Не кажучи вже про те, що крутного моменту мотора зростає в кілька разів. Для «Мультидроссель» потрібен трудомісткий розрахунок конкретного мотора. Але це ще не все обов'язково потрібні численні випробування, які проявляють незначні відхилення у формулах. Як побудувати систему на базі многодросселльних удосконалень мотора представляють досвідчені фахівці, яких лічені одиниці. Зміни характеристик мотора призводить до виникнення багатьох «побічних ефектів». Важливо також розуміти що, що експлуатація таких систем - досить дорого обійдеться своєму власникові. У тюнинговой майстерні вам скажуть, що вартість установки системи багатодросельний уприскування на вашій машині приблизно дорівнюватиме ціні комплексного доведення для нової вітчизняного ДВС. Дешевше буде зробити тюнінг двигуна самому.
|