Якщо у вас є час і бажання пофарбувати дрібне пошкодження або цілу деталь на своєму автомобілі своїми руками, то ця стаття допоможе вам.
Оскільки, причиною, по якій господар хоче пофарбувати автомобіль своїми руками, є пошкодження, давайте розглянемо якийсь найбільш поширений випадок. Щоб уникнути мук вибору, ми взяли одну з останніх скарг, з якою «пацієнт» звернувся на нашу станцію кузовного ремонту автомобіля.
Машина - Ford Fiesta, ситуація - здавав назад, уперся в стовпчик на парковці, скарга - урвався і осипалося лакофарбове покриття, деформований пластик, пориви відсутні. Колір автомобіля білий.
Діагноз - треба фарбувати!
Отже, для того щоб усунути таке пошкодження, вам знадобиться безліч матеріалів, інструментів, засобів і трохи часу. Перераховувати їх будемо по ходу розповіді.
Насамперед необхідно приміщення. Це може бути власний гараж, гараж одного, орендований бокс, що завгодно, де буде плюсова температура і можливість загнати автомобіль.
Розташувавшись, огляньте пошкодження, якщо всі елементи деталі доступні для опрацювання абразивами, можна робити ремонт не знімаючи, якщо ж є кромки, кути, поверхні доступ до яких обмежений через конструктивних особливостей, то бампер треба демонтувати, переводячи на нашу мову знімати. Уточню: недоступними елементами можуть бути канавки навколо молдингов, поглиблення біля фар, відбивачів, частини йдуть під крило.
Для чого потрібен доступ?
Справа в тому, що якщо ви не підготуєте поверхню в будь-якому місці де буде лежати нове лакофарбове покриття (далі ЛКП), то незабаром воно почне облазити. Наприклад, місце, де бампер стикується з крилом, являє собою канавку, ви забули її опрацювати і пофарбували. Через деякий час апарат високого тиску і завзяття мийника видалять ваше нове ЛКП в цьому місці, відриватися воно буде некрасивими шматками, що зведе до нуля естетичну складову вашої мети. А мета у вас одна зробити бампер красивим, як і був. Тому, обгрунтовано рекомендую демонтувати бампер.
У нас Форд і нам почасти не пощастило. Форди єдині машини, що мають клепочное кріплення бампера з тих, що нам доводилося ремонтувати.
Висвердлюємо дві заклепки і половина неприємностей позаду.
Далі кілька саморізів і пластикових кліпс і бампер знято.
Рекомендуємо скласти все кріплення в одну коробочку, що б нічого не втратити, запам'ятовуйте який болт, кліпса, де були, якщо скаржитеся не тільки на бампер, а й на пам'ять - запишіть. Особисто я складаю все на підстилку переднього пасажира.
Тепер автомобіль можна вигнати з приміщення.
Моєму деталь з милом і ще раз оглядаємо її на ній обов'язково будуть ще, якісь дрібні пошкодження відколи подряпини і т.д.
Після огляду прийнято рішення фарбувати бампер цілком, тобто весь.
Тепер нам потрібна орбітальна шлифмашинка і абразив Р240. Цифра означає кількість зерен оксиду алюмінію (камінців) на дюйм, тобто чим менше цифра тим менше каменів поміщається, тим вони більше тим відповідно грубіше наждак. Для металевих деталей треба починати з Р120 для пластика Р120 не рекомендуємо, щоб не пошкодити його поверхню і не підняти волокна в простолюдді «їжачки». Найімовірніше якщо ви ніколи не займалися «малярка» шліфмашинки в простолюдді «жаби» у вас немає. Підійде «колодка», це якийсь або прямокутний предмет з твердого матеріалу розмірами 60-80 мм на 100-150 мм.
Щоб зрозуміти з якого матеріалу зробити колодку, йдіть в автомалярний магазин або на автобазар, вам все одно необхідно туди піти за абразивами, от за один і подивіться на колодки і помацати їх, а може і придбаєте. Купувати дорогу шліфмашинки на один ремонт не варто, а от колодку можна.
Тепер треба розчистити місця ушкоджень, або як ще кажуть «розшити». Тобто вам необхідно абразивом покладеним на колодку шліфувати пошкоджені місця поки вони візуально і на дотик не стануть рівними, повинні зникнути дрібні подряпини лопнула фарба і т.д. Десь ви протрете до пластика де то до грунтовки. Завдання максимально згладити дрібні ушкодження.
Оскільки ми робимо це шліфмашинки, то закінчили ми швидше вас і тепер займемося ремонтом пластика.
У місці, яким бампер намагався перекинути стовп, утворилася «шишка».
Нагріваємо пластик в цьому місці до температури 60-80 ° C і повертаємо йому форму. Робимо ми це з допомогою технічного фена, ви ж через брак фена можете використовувати інші джерела тепла, окріп, УФО або атомну електростанцію, але не рекомендуємо прямий вогонь.
Якщо після цього ви проведете по плоским поверхням бампера рукою то відчуєте дрібні і великі нерівності, треба б шпатлевать.
Для пластика існує спеціальна шпаклівка, що відрізняється від звичайної наявністю у своєму складі пластифікаторів. Не буду зупинятися на шпатлюванні і шліфуванні шпаклівки, дізнайтеся про це на тому ж ринку або в магазині без яких вам ніяк не обійтися, тому що вам треба купити Грунтовки.
Грунтуємо.
Перед нанесенням грунтовки знежирюємо деталь. Для цього придбайте знежирювачах.
Розпилюємо грунтовку за допомогою фарбопульта з дюзой 1.2-1.6 мм. Який зможете дістати.
Ось забув сказати, потрібен компресор! Так, якщо ви вже приступили, а компресора немає - біда, всі праці нанівець тому, рекомендую перед початком дочитати цю статтю хоча б до цього місця.
Зазвичай на банках з акриловими грунтами, а вам потрібен акриловий, пишуть яким тиском його розпорошувати, скільки розчинника в нього лити при якій температурі сушити. Загалом, грунтуємо трьома шарами даючи кожному час підсохнути «поматоветь» перед нанесенням наступного.
Наносьте шару так, що б кожен наступний виходив за попередній або навпаки, спочатку залийте велика пляма, потім менше, і потім ще менше. Це робиться для того що б на кордонах грунту, на краях плями він лежав в один шар, тоді його товщина тут буде мінімальна і ви уникнете ореолів, тобто фарба не змалює контур грунту.
Ми ж вирішили пофарбувати «мокрий по мокрому». Це такий хитрий спосіб, який використовують досвідчений маляр в рідкісних випадках, коли перегрунтовав сильно розведеним грунтом всю деталь і давши грунту висохнути відразу фарбують. Таке можливо тільки в тому випадку якщо ви впевнені в бездоганній виготовке поверхні, тобто якщо ви знаєте що у вас скрізь усе рівно і ніде не залишилося ні відколів ні подряпин.
Такий спосіб не рекомендуємо застосовувати для світлих металіків.
Вам же треба висушити грунт, залежно від температури сушіння, товщини і марки грунту це від 1 до 5 годин, потім шліфувати грунт.
Шліфується грунт для того що б прибрати ті нерівності, які залишилися після шпаклівки. Забув сказати, вам треба було купити проявну пудру, і поки ви знову поїхали на ринок грунт остаточно висохне.
Наносимо проявну пудру на висохлий грунт, беремо абразив Р400 і шліфуємо. Як тільки ви почнете терти наждачкой напудрений грунт, то зрозумієте, навіщо його пудрили. Він проявить всі нерівності, які залишилися і вам буде легко зрозуміти, де терти, а де вже досить. Якщо ви полінувалися поїхати на базар за пудрою можете використовувати дрібно товчену сажу. Деякі майстри шліфують з водою, деякі «на суху».
Оскільки бампер пластиковий, не має значення чи будете ви під час шліфування лити воду на деталь чи ні. Скажемо тільки, що при роботі на мокру ризику, яку залишає абразив, виходить глибше.
Після опрацювання поверхні абразивом Р400, висушіть деталь, ще раз напудріте і відшліфуйте більш дрібної «шкурою» - абразивом Р600, після ще раз повторіть процедуру вже з абразивом Р800. Тепер деталь готова до фарбування.
Для нашого цвіту цього достатньо, якщо ж ви фарбуєте колір металік або перламутр тоді закінчувати слід на Р1000.
Фарбуємо.
Видуваємо воду за допомогою продувного пістолета, якщо його немає, то можна висушити паперовими серветками, завдання видалити залишки води.
Тепер бампер треба встановити на що-небудь таке, що підніме його подалі від підлоги, і дасть можливість фарбувати всю необхідну поверхню. У нас для цього є спеціальні козелки. Якщо фарбувати ви збираєтеся не в фарбувально-сушильної камери, тобто в приміщенні, не пристосованому до малярке, рекомендую змочити водою підлогу і стіни.
Де взяти фарбу? Фарбу ви можете придбати також у малярському магазині, або запитати на базарі підбір фарби (автоемалі). Для того, щоб вам її зробили, відправляйтеся за нею підготовленим. Зніміть з машини лючек бензобака, або який-небудь пофарбований елемент розмірами не менше 40 на 100 мм.
Знайдіть код фарби, для цього загляньте в сервісну книжку, якщо такої немає, ретельно огляньте дверні прорізи, підкапотний простір. Шукайте підозрілі буквено ціферние написи. Маячками в цьому пошуку можуть бути англійські слова: Paint, Kolor зазвичай напроти цих слів пишуть код фарби.
У автомобілів так званої Vag groupe (ваг групи) код фарби знаходиться на паперовій наклейці в багажному відділенні біля запаски. До цієї групи належать автомобілі марки Skoda, Volkswagen, Audi і Seat.
Якщо код фарби ви не знайшли в сервісній книжці може бути назва кольору. Якщо код фарби це якісь букви і цифри типу Q1, то назва кольору це незрозумілі віддають романтикою слова типу: Marengo grey, avusilber і т.д. Не довіряйте зрозумілим назвами написаним російськими літерами типу: сірий, чорний, червоний, за такими назвами рецептуру фарби визначити неможливо. Підготувавшись до походу за фарбою, які подальші марку і модель авто, а так же рік її народження. Це теж допоможе в покупці фарби для фарбування автомобіля.
Отже, фарба є, компресор є, пульверизатор є, поки ходили підлогу висох, знову змочуємо і починаємо самостійно фарбувати автомобіль.
Знежирюємо деталь, і наносимо перший крапельний шар фарби. Автомобільні нітроемалі сохнуть дуже швидко, тому хвилин через 10, можна наносити другий шар. Перед нанесенням другого шару уважно огляньте деталь, фарба може показати ваші грішки, якісь смітинки жировики і т.д. Якщо таке виявилося, то акуратно підітріть проблемні місця абразивом Р1000.
Перед нанесенням другого шару протріть деталь антистатичною серветкою, вона прибере сів, на неї напилю від попереднього шару та інші пилинки. Другий шар можна «влити», тобто покласти його більш жирно. Після висихання повторите процедуру з оглядом і антистатиком.
Третій шар особливий. Називається ефектний, буде потрібно трохи зменшити подачу фарби, збільшити тиск повітря і покласти його суші першого.
Складно підібрати слова, щоб пояснити як це має виглядати, але робиться це для того, щоб останній шар фарби після висихання мав мікроскопічні нерівності, за які буде триматися лак, і якщо у фарбі є ефектні зерна, перламутри або алюмінієва стружка що б вони залишилися на поверхні а не потонули в дає колір пігменті. (Дуже приблизне пояснення ... краще 100 раз побачити, ніж один раз почути).
Проходимо останній раз антистатиком і кладемо лак.
Лачім. Рекомендуємо придбати який-небудь швидкий лак. Швидкі лаки не зовсім якісні, але в силу швидкого висихання на них прилипає менше пилу. На кожній банці з лаком написані умови і засоби його застосування, час і температура сушки. Ми ж для нашого фордіка взяли швидкий лак - сорок четвертий дюксон, тому що господарю дуже хочеться, щоб ми зробили швидше.
Лак у нас MS, що означає медіум солід, на мові Пушкіна середній сухий залишок. Такий лак слід класти в два глянцевих шару з проміжком між шарами в 2-10 хвилин в залежності від температури.
Якщо у вас немає примусової сушки і це не літо можете сміливо залишити деталь на 3-5 годин у спокої. Нехай сохне лак.
Встановлюємо деталь, ось тут друга половина неприємностей. Заклепки висвердлені і прийшли в непридатність. Ми попросили клієнта купити у офіційного дилера Ford такі ж, але він забув. Ставимо за його згодою звичайні пластикові кліпси. Після установки бампера перевірте, чи залишився зайвий кріплення. Якщо залишився - ви стаєте справжнім майстром, в будь-якій машині купа зайвих болтів, гайок, саморізів і кліпс. -)
Можна полірувати.
Поки лак не схопився в ньому встигли потонути порошинки літали в повітрі, ви побачите їх за характерними бугоркам. Беріть абразив Р2000 або Р2500 тверду маленьку колодочку, можна текстолітові і зрізайте ці пилинки, поливаючи місце роботи водою, тільки так, щоб не протертися до фарби, тут краще недобдеть.
Таке враження, що мета кожної пилинки на світі потрапити на ваш бампер. Якщо пилу багато можете перетерти його весь. Якщо ви почали з Р2000, то треба б перетерти це Р3000, запитаєте на базарі трізакт.
Після цього беремо полірувальну пасту, полірувальну машинку і поліруємо, ніжно, щоб не протертися до фарби, уникаєте полірування на ребрах жорсткості і всіляких інших вигинах, там дуже тонкий шар лаку.