автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Пятница
19.04.2024
04:52
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Практичні поради
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Поради водіям » Практичні поради

Як купувати б / у авто
Головна »Статті» Як купувати б / у авто
Купівля машини, навіть уживаної, - подія радісне, але клопітка. Тут треба держатьn «вухо гостро».
Продавець легко розкусить в вас новачка і «скромно промовчимо» про якісь недоліки. А кота в мішку купувати, звичайно, не варто. Завжди краще прийти з людиною, яка розбирається в машинах, але і самому знати якісь елементарні речі теж не гріх. Даний текст, звичайно, не зробить з вас профі, але може дати необхідне уявлення про найбільш важливі моменти.

Для початку:

«Перевірку» слід почати ще по телефону. Ось приблизний список питань загального плану, які можна задати продавцеві:
Скільки власників мала машина?
Який місяць і рік випуску? Потім це можна перевірити по ряду ознак: наприклад по маркіровці стекол.
Дізнайтеся так само, як вона експлуатувалася. Слід мати на увазі, що характер і умови експлуатації машини набагато важливіше її віку.
Який пробіг машини? При огляді Ви можете перевірити показання спідометра. Можна помножити річний пробіг (зазвичай 15-30 тис.км.) * на вік і прикинути реальний кілометраж.
В якому стані знаходиться машина? Просто так ціну не занижують і не завищують. Запитайте про всі ремонти, які пройшла машина і замінених деталях. Це може натякнути на не афішуються проблеми.
Чи була машина в ДТП? Аварія може внести істотні зміни в роботу вузлів і механізмів.

Перше враження

Якщо машина не «убита» і в цілому вам подобається, то зробіть зовнішній огляд. Ось на що слід звернути увагу в першу чергу. Огляньте кузов на предмет іржі. Найпоширеніші місця-пороги, колісні арки, багажник. Перевірте лакофарбний шар під різними кутами зору. Кузовні панелі не повинні відрізнятися один від одного за кольором. Перевірте стан зазорів між кузовними елементами, всі вони повинні бути однакові. В іншому випадку мав місце серйозний кузовний ремонт.

Загляньте під машину

Подивіться, чи немає на асфальті маленьких калюж, і не капає чи звідки? Це можуть бути олія або тосол, гальмівна рідина, бензин або вода. У всякому разі, сильні течі неприпустимі. Особливу увагу зверніть на рівень тосолу і масла. Зміна характеру цих компонентів (тосол з домішками емульсії, а масло пузириться) говорить про їх змішуванні. Зазвичай це відбувається при пробитою прокладці або деформованої голівки блоку циліндрів внаслідок перегріву двигуна.

Зверніть увагу на колеса. Вони повинні стояти рівно, без перекосу, знос покришок повинен бути рівномірним.

Відкрийте капот

Двигун повинен бути чистим. Будь-які «вдосконалення» та саморобки-ізолента та інше-повинні вас насторожити. Подивіться на внутрішню стінку капота. Якщо вона покрита чорним нальотом, то витоку масла вельми вірогідні.

Перевірте всі передавальні ремені на шківах на предмет зносу. Зношений ремінь зазвичай біліє, в ньому стають видні тріщини і нитки арматури.

Запустите мотор.

Залиште капот відкритим і поверніть ключ у замку запалювання так, щоб включилися прилади (не заводите). При цьому повинні запалитися лампочки акумулятора і тиску масла. Погано, якщо цього не сталося.

Запустіть двигун. Зверніть увагу на те, як швидко завівся двигун. Працювати він повинен тихо і рівномірно. Натисніть на акселератор і прислухайтеся. Чи немає стукотів і перепадів. Відпустіть педаль. Якщо обороти впали не відразу або вони занадто великі навіть на холостому ходу, то на обличчя проблеми з регулюванням. Зверніть увагу на колір вихлопу. Білий колір повинен зникнути, як тільки мотор прогріється, якщо ні - в моторі може бути зношена головка блоку циліндрів, і її доведеться ремонтувати або міняти. Чорний колір означає, що двигун вимагає регулювання, але от якщо дим блакитний, це погано - без серйозного ремонту не обійтися.

Перевірте рівні рідин.

Крім кількісної оцінки рівня масла, слід оцінити його якість. Ненормально, якщо воно загусло і виглядає на щупі не тонкою плівкою, а збирається грудками.

Не забудьте також перевірити рівень гальмівної рідини.

Перевірте амортизатори і світлові прилади

Якщо при розгойдуванні автомобіль робить більше одного коливального руху, то амортизатори вимагають заміни.

Спробуйте в роботі всі світлові прилади - фари, поворотники, стоп-сигнали, освітлення салону.
Окремо слід перевірити роботу отопітеля і клімат-контролю.

Перевірте люфт

Потрібно звернути особливу увагу на люфт керма, педалей зчеплення і гальма.

Максимально допустимий люфт рульового колеса становить 5 сантиметрів в кожну сторону до початку повороту колеса.

Включіть першу передачу і спробуйте рушити. Зауважте при цьому, як далеко потрібно відпускати педаль від повністю вичавленого стану. Якщо схоплювання відбувається в самому кінці, зчеплення може вимагати серйозного ремонту або заміни.

Педаль гальма повинна не доходити до підлоги кілька сантиметрів. Натисніть на неї і потримайте так близько хвилини. Натяг не повинно слабшати, в іншому випадку в гальмівній системі є витоку.

Поїхали!

Оскільки машина незнайома, будьте гранично уважні.

Гальма. Перевірте їх відразу після початку руху. Поспостерігайте-не кидає чи машину в сторони при різкому гальмуванні, не чутні при цьому якісь сторонні звуки.

Якщо машину при русі злегка веде в бік, швидше за все не відрегульований схід-розвал коліс, або існують проблеми з гумою.

Підвіска. Спробуйте поїздити по дрібних купинах і вибоїнах і послухайте, як працює підвіска. Сильні стуки повинні вас насторожити. В цьому випадку можна запропонувати продавцеві перевірити автомобіль на спеціалізованому стенді. Якщо кермо починає тремтіти на високій швидкості або при крутому повороті, то колеса, можливо, не отцентровани або розбалансовані.

Коробка передач і зчеплення. Передачі повинні перемикатися легко і без сторонніх звуків. Прислухайтеся до шуму коробки передач з вичавленим і відпущеним зчепленням: якщо відчуваєте різницю - будьте готові до ремонту.

На замітку

Машину краще перевіряти при денному світлі - так краще помітні дефекти покриття і підфарбовування. Воскове покриття при штучному освітленні (наприклад, в гаражі), приховає не тільки подряпину, але і більш серйозний дефект.

Якщо в оголошенні було сказано про "доречності торгу", то для початку пропонуйте ціну на 20-25% нижче, так у вас буде запас і простір для маневру. Доброю основою для торгу можуть стати виявлені вами недоліки. Поговоріть попередньо з механіком, дізнайтеся, який ремонт скільки коштує. Можете сміливо оперувати потім цими цифрами в розмові з продавцем.
Категория: Практичні поради | Добавил: Makar (02.04.2012)
Просмотров: 2309 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz