автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
29.09.2020
11:13
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Експлуатація автомобіля
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Експлуатація автомобіля » Експлуатація автомобіля

Заміна ремня грм
Заміна ременя приводу газорозподільного механізму (ГРМ)

При кожному технічному обслуговуванні перевіряйте ступінь натягу ременя приводу газорозподільного механізму (ГРМ). При необхідності регулюйте натяг, так як при ослабленому ремені швидко зношуються його зуби і крім цього можливе перескакування ременя на шківах зубчастих колінчастого і розподільного валів, що призведе до порушення установки фаз газорозподілу і втрати потужності двигуна, а при значному перескакуванні-і до його аварійного пошкодження .

У автомбілях застосовується кілька видів приводних ременів.

За призначенням їх можна розділити на 2 групи:

- Ремені приводу газорозподільного механізму (ремені ГРМ)

- Ремені приводу допоміжних агрегатів.

По конструкції на 3 види:

- Зубчасті ремені. Застосовуються, як правило, для приводу механізму ГРМ

- Плоскі (поліклинові) ремені. Застосовуються для приводу допоміжних агрегатів

- Клиновидні (клинові) ремені. Застосовуються для приводу допоміжних агрегатів.

Ремені ГРМ

До ременів ГРМ застосовуються найвищі вимоги в плані надійності і зносостійкості, тому що обрив ременя ГРМ веде до дуже серйозних наслідків у вигляді поврежеденія клапанів, головки блоку циліндрів і, іноді, поршнів. Будь-які твердження щодо того, що є двигуни, у пристрої яких спеціально передбачена ймовірність обриву ременя ГРМ і в таких двигунах обрив ременя не спричинить особливо важких наслідків, є не більш ніж міфом. Тому дотримуйтеся наступних правил.

Використовуйте тільки оригінальні ремені ГРМ. В даному випадку ніяка економія не зможе покрити наслідків обриву неякісного, бракованого або підробленого ременя ГРМ.

Міняйте ремінь ГРМ строго відповідно до рекомендацій виробника. Написано «міняти раз в 80 000 км», значить міняємо раз в 80 000 км.

Завжди здійснюйте заміну натяжних і напрямних роликів при зміні ременя ГРМ. Іноді виробники автомобілів в документації вказують, що якщо ви знімаєте ремінь ГРМ, не залежно від причини зняття і давності попередньої заміни, його необхідно замінити.

Заміну ременя ГРМ Ви можете зробити на автосервісі КАД. На свої роботи ми надаємо гарантію і, у разі проблем з ременем ГРМ, ви зможете цієї гарантією скористатися.

Якщо вам дістався старий автомобіль з невідомою історією, то відразу міняйте не тільки масло, але і ремінь ГРМ (якщо він, звичайно, на даному двигуні є).

Ремені приводу допоміжних агрегатів.

Як зазначено вище, бувають клинові і поліклинові (вони ж плоскі, вони ж ручейковий). Проведемо їх порівняння і відзначимо переваги та недоліки.

Клинові ремені, хоч і вважаються архаїзмом, мають кілька незаперечних переваг. Вони набагато дешевше плоских, легко змінюються і приводять в дію, як правило один допоміжний агрегат. Тобто, при обриві, скажімо, приводного ременя компресора кондиціонера, інші допоміжні агрегати будуть продовжувати працювати. Крім того, клинові ремені натягаються простим зміщенням шківів один щодо одного, а значить, не вимагають застосування натяжних і напрямних роликів. В екстреній ситуації клиновий ремінь можна спробувати замінити якимось підручним засобом, наприклад, шматком мотузки або старим панчохою. До недоліків клинових ременів можна віднести невисокий ресурс і необхідність регулювати їх натяг у міру їх зносу.

Поліклинові ремені вважаються більш сучасними і на більшості автомобілів останніх років випуску застосовуються саме вони. До переваг поліклинові ременів можна віднести більший термін служби, ніж у клинових, автоматичне регулювання їх натягу за допомогою роликових натяжителей і здатність передавати набагато більше зусилля, ніж клинові ремені, що дає можливість приводити в дію всі допоміжні агрегати за допомогою одного поліклинового ременя, як, наприклад, в двигуні ААА (VR6) від Volkswagen. Однак, на мій погляд, всі переваги поліклинові ременів обертаються і їх вадами. Поліклинові ремені в рази дорожче клинових, при їх заміні необхідно змінювати один або кілька натяжних і напрямних роликів, а іноді і натягувач з роликом в зборі. Обрив поліклинового ременя, що приводить у дію всі допоміжні агрегати призводить до неможливості продовжувати рух, тому що їхати з непрацюючими одночасно генератором, насосом гідропідсилювача і помпою системи охолодження двигуна малореально. Однак, автовиробникам видніше, і клинові ремені відходять у минуле, що витісняються поліклинові. До речі, зауважу, що інтереси автовиробників та автовласників аж ніяк не завжди збігаються, тому не факт, що плоскі ремені дійсно настільки краще клинових, наскільки вони дорожче.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Ремінь зі слідами моторного масла на будь-якій його поверхні обов'язково заміните, так як олія швидко руйнує гуму. Причину попадання масла на ремінь (зазвичай це порушення герметичності сальників колінчастого і розподільного валів) усуньте негайно.

Категория: Експлуатація автомобіля | Добавил: Makar (15.08.2011)
Просмотров: 1878 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2020Создать бесплатный сайт с uCoz