автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Пятница
29.03.2024
01:26
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Експлуатація автомобіля
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Експлуатація автомобіля » Експлуатація автомобіля

заміна масла
Заміна масла, фільтра 
Забруднення олії в двигуні відбувається безперервно, що викликає підвищений знос і передчасний вихід з ладу тертьових деталей. Від чистоти моторного масла залежать ресурс і надійність ДВС, його потужність і екологічні показники.

Забруднюючі домішки поділяються на дві основні групи: органічні і неорганічні. Органічні домішки утворюються як побічний продукт при згорянні палива, а також термічного розкладання, окислення і полімеризації масла і палива. Погіршують ситуацію реакції за участю сполук сірки і води.

Неорганічні домішки - це пил, технологічні забруднення при виготовленні і ремонті двигуна, частки механічного зносу деталей, а також продукти відпрацьованих зольних присадок.

Забруднення олії в дизелях відбувається інтенсивніше, ніж у бензинових і газових двигунах. Тому випускають "дизельні" масла зі спеціальним пакетом присадок.

Технологічний процес зміни масла досить простий і не викликає сумнівів у його необхідності:
Купується масло, фільтр, промивка
Промивання заливається в старе масло і двигун працює покладений час (Докладніше далі)
Зливається "старе" масло
Змінюється фільтр і заливається "нове" масло
Промивання - важлива частина процесу заміни масла
При зміні масла без застосування промивання значна частина забруднень залишається в двигуні, а це: вуглецеві відкладення (нагар, шлам, губчасті освіти), лаки, фарби.

Промивання:
Розм'якшує і видаляє нагар, продукти зносу, вуглецеві відкладення
Звільняє закоксовавшіеся поршневі кільця і заліпшіе гидрокомпенсатори 
Прочищає масляні канали, покращуючи циркуляцію масла
Забезпечує більш повний злив старого масла
Безпечна для гумових ущільнювачів, сальників, маслос'емних ковпачків
Застосовується 2 види промивок - швидка і м'яка.

Швидка промивка заливається в "старе" масло безпосередньо перед заміною масла і "працює" від 5-10 хвилин, радикально очищаючи двигун.

Її потрібно використовувати регулярно з самого початку експлуатації автомобіля. У неї сильний миючий ефект, якщо такий засіб додати в масло "зашлакованому" мотора, тверді механічні частинки можуть забити сітку маслоприемника, перешкоджаючи нормальній циркуляції масла. А видалити їх звідти можна тільки при розбиранні двигуна.

М'які промивка заливається в "старе" масло і працює в двигуні 200 - 500 км пробігу до зміни масла, для того, щоб розчинити накопичився нагар, лаки, смоли.

Рекомендується застосовувати "м'які" промивання, що діють протягом тривалого часу, вони набагато дбайливіше звертаються з деталями автомобіля. Особливо це актуально для старих двигунів з великою кількістю твердих відкладень, де існує ймовірність відколу великих шматків нагарів з наступним утворенням пилових задирів і імовірності закупорювання каналів валу.

Можна використовувати промивне масло. Воно більше підходить для бензинових агрегатів. У промивальному маслі не міститься протипінних присадок, і воно легко спінюється. Якщо дизель не першої молодості, то через шланг вентиляції картерів газів ця піна часто засмоктується у впускний колектор мотора, що може вивести останній з ладу.

Після застосування промивання нові фільтр і масло працюють більш ефективно, продовжуючи термін служби двигуна.
Злив масла
Злити масло можна двома способами:
через зливну трубку, встановлену в піддоні картера
"Висмоктати" за допомогою вакуумної установки через отвір масляного щупа
Спосіб перший: слив
Важливе правило: перед процедурою двигун необхідно прогріти до робочої температури, інакше механічні домішки залишаться на дні. Потім необхідно зняти старий фільтруючий елемент тому після зупинки агрегату спостерігається невеликий зворотний струм олії, в результаті чого часточки бруду, що знаходяться в масляному фільтрі, повертаються в картер. Після цього можна відкручувати зливну пробку піддону картера. Щоб старе масло повністю скло з картера, необхідно почекати приблизно 10 хв! Після повного видалення залишків олії потрібно звернути зливну пробку, попередньо ретельно протерши її чистою серветкою. Щоб уникнути витоку із системи, бажано встановлювати нову прокладку на пробку при кожній заміні масла.
Другий спосіб: вакуум
Переваги цього способу зливу масла - він екологічний, не допускає випадкового попадання масла в навколишнє середовище

Недоліки цього способу - з картера видаляється не все масло, приблизно 250 мл брудного, відпрацьованого масла залишається в масляному насосі і маслоприемник. Зменшити негативний вплив неповної екстракції олії можна помістивши автомобіль на похилу поверхню. Якщо автомобіль нахилити (як правило тому), можна поліпшити приплив старого масла до внутрішнього отвору каналу масляного щупа і тим самим збільшити обсяг змащення, що видаляється з системи

Заміна масляного фільтра
Протерти чистою серветкою посадочну поверхню на блоці двигуна
Cмазать чистим маслом кільце ущільнювача нового фільтру, щоб при його закручуванні не ушкодився ущільнювач
Деякі сервісмени пропонують перед установкою фільтру залити в нього приблизно 1 склянку свіжого масла.
Робити це не рекомендується з кількох причин:
масляного насосу набагато легше видалити з системи зайве повітря, якщо фільтруючий елемент сухий
при установці фільтру частина олії з нього неминуче виллється в моторний відсік, забруднивши його. Згодом до масляного плямі почне прилипати бруд і двигун доведеться мити
Заливка масла
Цю процедуру краще робити при витягнутому щупі. Коли в двигун вже залитий потрібний об'єм масла (він вказаний у техдокументації автомобіля), необхідно заміряти його рівень за допомогою щупа.

Якщо рівень масла трохи вище позначки "максимум", не біда, після запуску мотора масляні канали заповняться і він прийде в норму.

Перший запуск силового агрегату після заміни масла - справа дуже відповідальна. Масляна система ще не заповнена і змащення не може моментально потрапити до всіх поверхонь, що труться. Про недостатній кількості олії нагадує при включенні запалення аварійна лампочка тиску масла.

Щоб максимально оберегти двигун від зносу внаслідок масляного голодування, краще при першому запуску 5-7 з "покрутити стартер", щоб насос міг "прокачати" масло по системі. З цією метою можна спеціально відключити систему запалювання або подачі палива, щоб мотор не запустився завчасно.

У автомобіля з дизельним двигуном проблематично провести запуск із затримкою, тому в даному випадку рекомендуємо не збільшувати обороти до тих пір, поки не згасне аварійна лампочка тиску масла. Після того, давши мотору попрацювати на холостих обертах приблизно 1 хв, необхідно його заглушити і при необхідності долити масло до потрібного рівня, орієнтуючись по щупу.
Про сумісність моторних масел
Питання сумісності включає в себе три: сумісність однотипних мінеральних яких синтетичних масел, або сумісність мінеральних і синтетичних.

Бази мінеральних масел сумісні, але залишається питання сумісності присадок, який вимагає перевірки при розробці складу нової марки масла. Різні синтетичні рідини (не моторні) як правило, не сумісні.

Американський Інститут Нафти в своїх стандартів на моторні масла обумовлює всі їх властивості покликані забезпечити мінімальний знос двигуна, витрата палива, зменшити забруднення навколишнього середовища та ін.

Там само жорстко регламентується сумісність випускаються або розроблених нових масел з вже існуючими і які є еталонними. Жодна поважаюча себе фірма не дозволить собі випустити на ринок моторне масло, яке хоча б по одному пункту не відповідало б стандарту API небудь, не провівши весь комплекс випробувань, необхідних даними стандартом.

Будь-яке моторне мастило, що готується до випуску, перевіряється на сумісність з шістьма еталонними маслами. Випробування включають в себе глибоке і тривале охолодження сумішей, високотемпературний нагрів, витримка при високій температурі, подальше багаторазове охолодження, потім зняття реологічних характеристик, побудова калориметричних кривих, аналіз однорідності і випадання осаду.

Випробування проводяться з мінеральними й синтетичними маслами, високих і низьких класів, дизельними і бензиновими. Якщо результат цих випробувань позитивний, проводяться наступні, в тому числі і дорогі моторні, якщо немає масло - кандидат відсторонюється від подальших випробувань.

Масло опиниться на ринку лише в тому випадку, якщо за всіма параметрами буде відповідати даному стандарту.

Висновок: на ринку високоякісних мастильних матеріалів дійсно відповідних API не може бути несумісних моторних масел. Це твердження перевірено протягом десятиліть на дорогах Європи та Америки.

Інша справа, що необхідно дотримуватися обережності в цьому питанні. З'являються на ринку мастил підробки відомих марок, додавання в двигун сумнівних присадок споживачем, дійсно часто ведуть до негативних наслідків, що виявляються в утворенні згустків, нагароутворення, желеобразованіе з наступною забивання масляних каналів і зупинки двигуна.

Це вже теперішній досвід багатьох автомобілістів, які не завжди можуть встановити справжню причину подібних явищ, списуючи їх на несумісність змішаних масел.
Категория: Експлуатація автомобіля | Добавил: Makar (15.08.2011)
Просмотров: 2368 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz