автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Четверг
25.04.2024
02:52
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Експлуатація автомобіля
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Експлуатація автомобіля » Експлуатація автомобіля

Що таке сайлент блок. Як міняти сайлентблоки
Що таке сайлент блок. Як міняти сайлентблокиУявімо таку ситуацію, ви приїжджаєте на своєму автомобілі на діагностику і майстер вам говорить, що пора міняти сайлентблоки. Але ви, як початківець автолюбитель, не розумієте зміст цих слів і навіть не уявляєте, що таке сайлент-блок і навіщо його треба міняти. Тоді нижченаведена стаття буде корисна саме для вас, з неї ви дізнаєтеся що таке сайлентблок, навіщо його міняти і для чого він потрібен.

Сайлентблок, або по-іншому резинометалічний шарнір, представляє з себе дві металеві втулки, між якими є гумова вставка. Сайлент-блоки служить для з'єднання деталей підвіски, і за рахунок пружної вставки між втулками (зазвичай використовують для цих цілей матеріал поліуретан, через це їх називають як "поліуретанові сайлентблоки") гасить коливання, що передаються від одного вузла до іншого. На нього припадають самі важкі навантаження, адже він повинен протистояти деформації, яка отримує підвіска автомобіля.

Сайлентблоки зустрічаються як в передній підвісці автомобіля, для кріплення важелів, стабілізатора поперечної стійкості, реактивних тяг, так і для кріплення штанги в задньої підвіски. Також сайлентблоки застосовують для кріплення амортизаторів, коробки передач, двигуна. І за всіма цими резінометаліческімі шарнірами потрібен постійний і своєчасний контроль. Зазвичай, сайлент-блоки служать до 100 000 кілометрів пробігу, але в російських умовах з нашими дорогами не кращої якості, слід робити огляд сайлентблоков через кожні 50 000 км. пробігу. Контроль резінометаліческіх шарнірів можна зробити самостійно, адже нічого складного в цьому немає. Для початку потрібно зробити візуальний огляд, і переконатися в цілісності шарніра, щоб не було ніяких відшарувань гуми. Також гума даних шарнірів може тріскатися або просто спучитися. Це теж веде до швидкого заміну резинометалличні шарніра. Також слід перевірити люфт у сайлентблоки і при надмірній його величині також їх замінити в терміновому порядку. Не варто зволікати із заміною сайлент блоків внаслідок того, що вони можуть зруйнувати посадочні місця кріплення шарнірів, і тоді, наприклад, доведеться міняти передній важіль підвіски в зборі. Найбільша складність, яка виникає при заміні старих сайлентблоков на нові, це труднощі їх запресовування. Для цього буде потрібно спеціальний інструмент, оправки та прес для запресовування і випресокі їх у важелі. Звичайно, можна скористатися російської кмітливістю, і просто підібрати підходящу оправу зі шматка труби, а далі запресувати новий сайлентблок за допомогою "кувалди". Але і це вимагає певної вправності і точності, так як можливо пошкодити поліуретанову вставку.

А що стосується заміни сайлентблоков у вузлах кріплення двигуна, коробки передач, то слід звернутися за допомогою до професійних авто майстрам. Це необхідно робити тому, що їх заміна в цих вузлах дуже трудомістка операція, і щоб її виконати потрібно відмінне знання основи будови автомобіля і досвід у його ремонті. В іншому випадку, ви просто можете "наламати дров", і тоді заміна старих сайлент блоків влетить вам "в копієчку".

Ну і наостанок поговоримо про те, до чого призводить несвоєчасна заміна сайлентблоков. При їх сильному зносі може з'явитися відведення автомобіля на швидкості. Тобто автомобіль буде як би жбурляти з боку в бік. Ще один неприємний ознака зносу гумово шарнірів - це нерівномірний знос покришок. Взагалі-то, нерівномірний знос шин говорить про неправильне сході-розвалі, що в свою чергу може натякати на несправність підвіски автомобіля. Також слід пам'ятати, що після заміни сайлентблоков на нові слід відновити кути сходження і розвалу коліс. До слова, цю операцію слід робити при будь-якому втручанні і ремонті підвіски автомобіля.
Категория: Експлуатація автомобіля | Добавил: Makar (01.02.2012)
Просмотров: 1886 | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz