На прилавках магазинів автомобільних з'явилося нове покоління антифризу, який має назву як Карбоксилатний антифриз або G12. На ємностях з даною незамерзаючої рідиною вказані великі терміни експлуатації використання, а також інші переваги «новинки». Але що таке антифриз G12 і чим він відрізняється від звичайного «тосола»?
Почнемо здалеку, а саме з історії появи незамерзаючих рідин для системи охолодження двигуна. Автолюбителі спочатку використовували воду для охолодження мотора своїх автомобілів. Але взимку вона замерзала, через це стали додавати у воду етиленгліколь. З ним, охолоджуюча рідина не замерзала при негативних температурах повітря і не руйнувала деталі двигуна і його системи охолодження. Так тривало б довго, якби не сучасний технічний прогрес. Він зажадав зниження маси автомобіля і підвищення якості деталей при зниженні їх собівартості. Так стали з'являтися деталі системи двигуна з алюмінієвих сплавів. Все б добре, але етиленгліколь, який заливали в систему охолодження, став руйнувати деталі з алюмінієвих сплавів, а саме роз'їдав радіатор і сполучні трубки. Тоді був винайдений антифриз під маркою «Тосол», який містив спеціальні присадки. Вони протистояли корозії, створюючи захисний шар проти впливу етиленгліколю. Пізніше, був представлений новий антифриз, який отримав від компанії Фольксваген назву «антифриз G11». Дане позначення стали використовувати у всьому світі.
Новий антифриз G11 мав кілька недоліків. Головний його недолік - це обмежений термін служби, всього 2 роки. Але технічний прогрес розвивався далі і в результаті був розроблений новий Карбоксилатний антифриз, який також отримав назву як антифриз G12. Його головна особливість полягала в збільшеному терміні служби, який становив більше п'яти років. Його швидко стали застосовувати всі світові автомобільні компанії. Воно й зрозуміло, адже вони домагаються максимального терміну служби антифризу дорівнює строку служби самої машини. Тобто вони прагнуть до заправки антифризу тільки на заводі. І більше ніяких замін охолоджуючої рідини.
Як правильно вибрати і купити Карбоксилатний антифриз або G12? Найголовніше, це не нарватися на підробку і купувати саме той антифриз, який рекомендував завод виробник. Якщо на упаковці написано щось на кшталт "Відповідає вимогам заводу-виробника", то це означає лише те, що його склад аналогічний характеристикам антифризу заводу виробника. Але ніяких тестів він не проходили і його не відчували автопроіводітелі. Адже, дані тести занадто дорогі і отримують відповідність лише одиниці. У них на етикетці повинен бути вказаний допуск даного автовиробника. Але чи часто можна вірити етикеткам? Просто дізнайтеся, який антифриз рекомендує вам виробник вашого автомобіля. Цю інформацію можна знайти або на сайті або в технічному керівництві.
Якщо у вас сучасний автомобіль, то рекомендується купувати тільки Карбоксилатний антифриз G12. Його застосування позбавить вас від неприємних моментів, пов'язаних з ремонтом автомобіля і продовжить термін служби вашої машини. Найпоширенішими серед автолюбителів стали наступні антифризи G12: Sintec Premium, CoolStream Premium і X-Freeze Carbox. Дані антифризи G12 отримали допуск деяких світових автовиробників і застосовуються при заправці на конвеєрі.