автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Суббота
27.04.2024
05:26
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Експлуатація автомобіля
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Експлуатація автомобіля » Експлуатація автомобіля

Очищення і промивання автомобільного радіатора
Очищення і промивання автомобільного радіатораЯкщо мотор можна порівняти з серцем автомобіля, то система охолодження, це, мабуть, залози внутрішньої секреції. Нормальне функціонування системи охолодження життєво необхідно машині, тому як результатом її невчасну діагностику або заміни потрібних елементів можуть стати серйозні проблеми з двигуном. Виходячи з цього, для нормальної роботи системи охолодження потрібен всього лише правильний догляд та регулярна профілактика. Радіатор, як основна її складова, що приймає на себе головний грязьовий і пиловий удар, особливо потребує своєчасної промивання і очищення. Пісок, бруд, іржа і накип, трупи необережних комах - все це в достатку накопичується в радіаторі, розташованим безпосередньо перед двигуном автомобіля.

Якщо ваш вірний залізний кінь дає зрозуміти, що його система охолодження дає збої і радіатор забитий, то можна піти по 2-м існуючим шляхам вирішення даної проблеми:

- Піти в магазин і купити новий радіатор.

- Промити й прочистити радіатор самому.

Привести в порядок систему охолодження двигуна самостійно не складно. Головне перед чищенням дотриматися всіх правил безпеки: обов'язково дати двигуну охолонути, міцно закріпити капот, надіти водонепроникні рукавички.

Для перевірки забруднення радіатора потрібно злити з нього весь антифриз (якщо рідина чиста, то в промиванні радіатора немає необхідності - в ньому немає накипу і іржі) і залити в систему охолодження чисту воду (краще всього дистильовану). Далі необхідно завести машину і дати їй попрацювати 15-20 хвилин, а потім злити воду. Ця операція проводиться декілька разів, до тих пір, поки з зливних кранів не піде чиста вода. Для посилення ефективності операції у воду додають чистячий засіб для промивки радіатора (або каустичну соду, або антинакипін). Для цього багато спеціального засобу для промивки радіатора не потрібно - досить буде всього кількох грам. Намагайтеся не зловживати з кількістю засобу, і дотримуватися вказівки на упаковці миючого препарату - при неправильній дозуванні можна нашкодити системі охолодження.

Після того як промивка радіатора закінчена, слід злити воду з миючим засобом і промити радіатор чистою водою не менше 5 разів. Якщо не видалити як слід залишки засоби для чищення радіатора, то це загрожує утворенням корозії в радіаторі. З метою профілактики утворення накипу, в антифриз, основою якого є етиленгліколь, додають різні присадки, які завдяки своїм антикорозійним і змащувальні елементам перешкоджають утворенню іржі і різних відкладень в радіаторі.

Дуже часто наслідком перегріву двигуна автомобіля стає забитий зовні радіатор (наприклад, пилом або тополиним пухом). Для вирішення цієї проблеми радіатор зазвичай продувають. Для даного процесу очищення радіатора можна зняти його і промити на підлозі за допомогою стандартних мінімийок або струменем води під тиском. Намагайтеся не перестаратися з тиском, тому що це загрожує пошкодженням сот радіатора. Небажано при промиванні радіатора використовувати хімічні рідини на основі агресивних кислотних складових. Це може завдати значної шкоди всій системі охолодження, ущільнювачам радіатора і шлангах.

Завершальний етап в чищенні і промиваючи радіатора - це наповнення його нової охолоджуючої рідиною і відкачування зайвого повітря, який міг утворитися при її затоці. Для цього відкривається кришка радіатора і на кілька хвилин запускається двигун. Після старту роботи охолоджувальної системи повітряні пробки вийдуть самі, вам тільки залишиться долити трохи антифризу у вільний простір і закрити кришку.
Категория: Експлуатація автомобіля | Добавил: Makar (01.02.2012)
Просмотров: 3151 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz