автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
29.09.2020
10:31
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Експлуатація автомобіля
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Експлуатація автомобіля » Експлуатація автомобіля

Яке масло заливати в двигун?
Відповість професіонал - начальник лабораторії масел Науково-дослідного інституту автомоторного (НАМИ) Олександр Первушин: 
- Заливати в двигун автомобіля потрібно те масло, яке рекомендує завод-виготівник вашого автомобіля. Повірте, ці рекомендації взято не зі стелі, а є результатом ретельних досліджень.
- Але ж народ хоче, що трохи краще. Не будете ж ви стверджувати, що наші масла на рівні імпортних?
- Всі російські масла мають вітчизняну основу та імпортні присадки. Основа наша наближається до світових стандартів; до речі, багато західних фірм закуповують наші базові масла. Присадки ж додаються відповідно до особливостей і характеристиками тих двигунів, на які вони розраховані. Наші, наприклад, двигуни - середньо-форсовані.

Якщо ви в «Жигулі» заллєте масло для вантажного «ЗІЛа», то через 15-20 тисяч пробігу у вашого двигуна «заляжуть" поршневі кільця: різні групи масел. Якщо в «шестисотий» ви будете заливати різні масла відповідної йому групи - нічого не станеться.

- А якщо я в «Жигулі» буду заливати масло для «шестисотого»?
- Шкоди не буде, але й дива не станеться - машина легше буде заводитися в морози, трохи менше зношуватися, витрачати бензин, довше «ходити». А от якщо ви у вітчизняний зношений двигун заллєте таке масло, то може статися біда - застукає.
- Чому?
- При тривалій експлуатації наших двигунів на традиційних маслах в них утворюються багаторічні товсті шари відкладень, які високоякісним маслом вимиваються, утворюються підвищені зазори і - кирдик двигуну.
- Яка періодичність заміни «Жигулівських» масел?
- Завод рекомендує 12-15 тисяч кілометрів, але це перша категорія експлуатації, у нас найчастіше друга: десять-дванадцять тисяч буде в самий раз.
- Багато масла називають мінеральними, що це таке?
- Це ті масла, які ми витягаємо з нафти. При цьому витягується не тільки те, що нам потрібно, а й те, що витягується попутно, а це не завжди добре.
Коли ми беремо газ і хімічним шляхом будуємо молекулу того, що нам потрібно, ми отримуємо синтетичне масло. Головні переваги синтетичних масел - найкращі пускові характеристики в мороз і в 2-5 разів більший термін служби в порівнянні з мінеральними.
- Можна рекомендувати власникам нових вітчизняних автомобілів використання синтетичного масла?
- Цілком.
- А що таке - напівсинтетика?
- Правильніше було б сказати - частково синтетика: 30-40 відсотків синтетичного компонента, а решта мінеральна основа.
- Значить, їх можливо змішувати?
- Так. Але кустарно: одне доливати в інше - тільки в аварійній ситуації, щоб доїхати, ну тисячу кілометрів, не більше. Адже для двигуна важливіше кількість масла, ніж якість. Потім суміш треба обов'язково злити, обов'язково двигун промити, потім добре б залити рідне масло, проїхати на ньому кілометрів 500-700, злити і залити те ж саме: підстрахуватися.
- Які масла не можна доливати в аварійній ситуації?
- Рослинні масла, трансмісійні, авіаційні-особливо синтетичні.
- А дизельні?
- Можна. Але не захоплюйтеся змішуванням: якщо взяти три супермасла і змішати їх, то вийде масло гірше, ніж найгірше з трьох, з жахливою мішаниною присадок - такий собі компот.
- Як ви ставитеся до експрес-промивка, якими зараз забиті всі прилавки?
- Стримано, як і до промивання олив, як і до промивці двигуна взагалі.
- Ви хочете сказати, що промивання не потрібна?!
- Тільки після аварійних ситуацій, коли доводилося масла змішувати або вживати масло невідомого походження, коли є підозра, що масло попалося фальшиве.
При нормальній експлуатації, коли ви вживаєте одне і те ж масло, промивання більше шкідлива, ніж корисна.
- Але ж при зливі відпрацьованого масла в двигуні залишається якесь його кількість?
- Так, від трьох до семи відсотків масла в двигуні залишається, але рекомендовані строки зміни масла завжди враховують цей залишок. А хіба при промиванні ті ж 3-7 відсотків промивних рідин не залишаються? А це не є добре, вони не розраховані на тривалу роботу,
- Хочеться, щоб олія була чистеньке ...
- Воно не повинно бути чисте, воно повинно темніти.
- Як? А я рекомендації читачам давав, що якщо металу щупа крізь масло не видно, то його пора міняти.
- Це було справедливо до тих маслам, які канули в минуле. Якщо масло прозоре, то воно не працює. Один з патріархів в науці про моторних маслах любить наводити такий приклад: ви коли руки миєте з милом - вода з них прозора стікає?
- Ні, брудна.
- Вірно. І чим мило краще, тим руки біліші, а вода чорніше. Але чорнота масла це не бруд, як думають багато хто, для бруду є фільтр, це при температурі 75 градусів і вище починає розкладатися один з його компонентів - масло працює.
- Що ви скажете про всякого роду добавки в масло і найчастіше, як стверджує реклама, чудодійних?
- До кожної такої добавці треба підходити індивідуально і обережно: в товарному маслі, я повторюся, є все необхідне для двигуна. Але якщо він, скажімо, сильно зношений, понижений тиск, горить червона лампочка, а їхати треба і ремонт робити не хочеться, то можна використовувати загусники масла. Знову ж таки при зношеному двигуні можна застосовувати так звані «реметаллізанти», ефект вони дають, але з старого двигуна новий не роблять. Однак слід пам'ятати, що термін служби масла при таких добавках знижується на 10-15 відсотків. Трошки про тосолі. Отже, що ми знаємо про тосолі? У всьому світі для позначення того ж продукту вживається слово зрозуміле і просте - антифриз: проти холоду, проти замерзання.
Наш найбільш ходовий тосол-40 на 45 відсотків складається з води, на 53 відсотки - з етиленгліколю, знайомого нам зі школи, і на 2 відсотки - з присадок. У свою чергу, присадки складаються з 13 компонентів.
Завдяки цим присадкам тіло двигуна зсередини - все, що омиває тосол - покривається захисною, антикорозійного плівкою. Якщо тосол розбавити водою, навіть у невеликій пропорції, то плівка руйнується і метал кородує в набагато більшому ступені, ніж якби замість тосола була б залита просто вода.
Це означає, що тосол водою розбавляти не можна!
А ось західні антифризи розбавляти водою обов'язково. Бо економний, який вважає кожен пфеніг Захід випускає концентрат, який кожен може розбавити водою в тій пропорції, яка більше підходить для його кліматичного поясу, температур навколишнього середовища та пори року, в яке він свою машину експлуатує. На упаковці антифризу завжди є наклейка з таблицею кількостей води, що додається і температур замерзання цієї суміші, за якою і треба діяти.
Їх антифризи в наші двигуни заливати можна. Але дорого.
Наші тосоли в їхні двигуни заливати не варто. Тому що наші радіатори зроблені з латуні і стали (останнім часом стали робити з алюмінію). А радіатори їх машин - з алюмінієво-магнієвих сплавів, що володіють величезною тепловіддачею. Від нашого тосола вони коррозируют набагато швидше, ніж від свого антифризу.
Тосол - речовина дуже токсична. Вчені стверджують, що всього 100 (сто) його грамів можуть відправити людини на той світ. Може бути, це - іноземні вчені? Тому що я знав не одного нашого людини, що смоктали тосол з шланга і заковтує при цьому дози більше зазначеної смертельної - всі живі. Правда, після цього вони завжди розбавляли тосол горілочкою.
Проте гумор тут недоречний, тому що тосол дійсно дуже отрутний, але ніхто ніколи з нас, автолюбителів, не бачив ємностей в гаражах, на сервісах, куди б його слід зливати для подальшої переробки, як зливають, скажемо, відпрацьоване масло - немає такої практики. І ллють його всюди, де застане випадок, в землю, в землю, в землю. Даремно. Не робіть цього, хоча б на своїй дачній ділянці, у дворі, де гуляють ваші діти.
За даними Управління Москви з економічних злочинів (УЕП), від 50 до 80 відсотків тосолов, що продаються в Росії, підроблені.
Цей продукт, звичайно, не так вигідно підробляти, як моторні масла, але підробляють! Замість етиленгліколю ллють чорт-ті що, для кольору додають синьку, а про присадки не згадують взагалі.
Фальшиві тосоли зазвичай і, як не дивно, взимку не замерзають, але зате при плюсовій температурі закипають з дивовижною легкістю.
  Відрізняти їх від справжніх слід за тими ж ознаками: чим дешевше продукт і непоказні упаковка (як правило, біла пластмаса), чим полусамодельнее етикетки, зморщені і залиті тим же тосолом, без адреси і телефону виробників, тим насторожене слід до такого тосол ставитися, а найкраще не брати його взагалі. Вірний спосіб - заміряти ареометром щільність рідини. Якщо це справжній тосол, його щільність повинна лежати в межах від 1.065 до 1.085. 
Категория: Експлуатація автомобіля | Добавил: Makar (16.09.2011)
Просмотров: 4148 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 1.5/2
Всего комментариев: 1
0
1 Михайло   [Материал]
Чи можна заливати різні масла?

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2020Создать бесплатный сайт с uCoz