автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Среда
29.03.2023
22:18
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Статьи [12]
Новини [27]
Закони [2]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
  
Главная » 2011 » Июль » 15 » Оформлення ввізного мита
14:22
Оформлення ввізного мита
Оформлення ввізного мита, податки на автомобілі, збори та пільги, передбачені при імпорті авто
З докладним переліком всіх податків і зборів та процедурою їх обчислення можна ознайомитися, вивчивши Порядок справляння мита, податку на додану вартість, акцизного та митних зборів при митному оформленні товарів і предметів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, який Митна служба України затвердила своїм наказом № 5 від 12.01.2006 року.
Законом України від 05.04.2001 № 2371-III «Про Митний тариф України» (далі - Закон № 2371) були встановлені ставки ввізного мита, які раніше, незалежно від віку ввезеного авто, становили 25% від його митної вартості. Однак після членства Україною в СОТ ця ставка була знижена до 10%, після чого більшість імпортерів автомобілів поспішили оголосити про зниження відпускних цін на нові авто.

Кабінет міністрів відреагував бурхливо і в кінці 2008 року запропонував знову повернути 25% ввізне мито на нові автомобілі, щоб терміново в кризовій ситуації обмежити імпорт автомобілів для зменшення відтоку валюти і поліпшення фінансового становища українських автовиробників. Президент ветував законопроект, депутати «вето» подолали. На сьогоднішній день питання про остаточне розмірі ввізного мита залишається відкритим.

Закон № 2371 встановлює також і нарахування мита на автомобілі, що підлягають митному оформленню: вона встановлюється, виходячи з їх митної вартості, тобто тієї ціни, яка фактично сплачена (або підлягає сплаті) на момент перетину автомобілем української митного кордону. До митної вартості машини включається її ціна, зазначена в рахунку-фактурі плюс фактичні витрати (транспортування, навантаження, розвантаження, страхування, комісійні та брокерська винагорода. Якщо митними органами виявлено явну невідповідність заявленої митної вартості автомобіля, то митниця має право визначити її самостійно, грунтуючись на рівні цін на авто, які діють у провідних країнах-експортерах машин.

Митні збори скасовані з моменту вступу України до СОТ, оплаті підлягає тільки митне оформлення автомобіля, якщо вона виробляється поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, за ставками, встановленими постановою Кабміну України від 18.01.2003 № 93.
Відповідно до Закону України 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» при ввезенні автомобіля на митну територію України, незалежно від його вартості, необхідно буде сплатити ПДВ при митному оформленні вантажу, при цьому базою оподаткування ввезеного автомобіля стане його повна митна вартість. Розрахунок суми ПДВ на імпортований автомобіль здійснюється за спеціальною формулою, що враховує суму податку на додану вартість, договірну (контрактну) вартість, ввізне мито та суму акцизного збору.
При нарахуванні суми акцизного збору на імпортовані автомобілі застосовуються ставки, встановлені Законом України від 24.05.1996 № 216/96-ВР «Про ставки акцизного збору на деякі транспортні засоби». Дані ставки встановлені в євро на 1 кубічний сантиметр і співвідносяться з типом транспортного засобу, об'ємом двигуна і віком автомобіля (в тому випадку, якщо авто б / у). Акцизний збір здійснюється у гривні за обмінним курсом НБУ, встановленим на день пред'явлення митної декларації.

Щасливчиків, які можуть скористатися наданими їм пільгами при імпорті автомобіля, залишилося до смішного мало. У їх число входять особи, які отримали автомобіль в спадщину, а також працівники дипломатичної служби, які перебували за кордоном не менше року та повертаються в Україну.

Після дотримання всіх митних формальностей працівники митної служби України видають вантажні митні декларації (юридичним особам), посвідчення про реєстрацію транспортних засобів (фізичним особам) або ж завірені митними службами довідки-рахунку (юридичним особам і громадянам). Озброївшись цими документами, ввезений в Україну автомобіль слід зареєструвати в органах Державтоінспекції. Якщо авто вже експлуатувалося за межами України, в ДАІ слід уявити реєстраційні документи тієї держави, де автомобіль був придбаний.
Категория: Статьи | Просмотров: 2202 | Добавил: Makar | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2023Создать бесплатный сайт с uCoz