На Волзькому автозаводі хочуть організувати виробництво автомобілів, двигуни яких можуть «харчуватися» як бензином, так і стиснутим газом (CNG). Раніше жоден з російських автозаводів не випускав із заводського конвеєра такі машини - переробку під газ здійснювали сторонні або дочірні компанії автовиробників. Першим таким автомобілем повинна стати Lada Priora.
Роботи з інтеграції газового обладнання в Lada Priora наближаються до фіналу, паралельно з цим тольяттинців ведуть переговори з «Газпромом». На підприємстві сподіваються, що найближчим часом в країні зросте кількість газових АЗС - чим більше їх буде, тим успішніше підуть продажу газобензиновий Priora.
«Що стосується двопаливними автомобіля« газ-бензин »- його розробка фактично завершена, зараз йде оцінка окупності проекту. Ми ведемо переговори з «Газпромом» з метою збільшення кількості заправних станцій для таких автомобілів. І якщо це трапиться - проект обіцяє стати дуже успішним », - зазначив президент АвтоВАЗу Ігор Комаров в інтерв'ю корпоративному телеканалу.
У прес-центрі Волзького автозаводу уточнили, що мова йде про модифікації Lada Priora CNG Plus. Невеликі конструктивні зміни, через які пройшов автомобіль, вже отримали схвалення випробувачів, залишається лише перевірити новий двигун у справі. Про ціну поки що говорити рано, відзначили на підприємстві: «Це питання знаходиться на розгляді». Те ж саме стосується і дати початку виробництва. Але якщо конкретний місяць тольяттинців назвати важко, то з роком вони вже визначилися: як було сказано вище, газобензиновий Priora стануть реальністю у 2012-му.
Цікаво, що це перший подібний проект у сучасній історії вітчизняного автопрому. Так, всі ми знаємо, що більшість «Газелей» харчуються газом: однак відповідне обладнання ніколи не встановлювали на заводі-виробнику, цим займалися «дочки» нижегородського підприємства. А що стосується численних «Жигулів», «Самар» і «Нив» на газу, то їх переробкою займаються приватні компанії.
Виробництво двопаливними автомобілів до цих пір не отримала масового поширення навіть у Європі. Там серійним випуском подібних авто зайняті лише в Opel і Volkswagen - правда, в даному випадку мова йде про паливо у вигляді зрідженого, а не стисненого газу.
Ініціатива АвтоВАЗу прекрасним чином узгоджується з думкою експертів: найближчим часом автомобілістів чекає справжня паливна революція, вважають вони. Майбутнє зовсім не за «зеленими технологіями" і електромобілями, розробка і випуск яких перетворилися на модний тренд. Аналітики впевнені, що на зміну ері нафтової повинна прийти ера газова.
«Схоже, що тепер світ вступає в еру метану. Як це буде відбуватися? Наприклад, в електроенергетиці це вже практично повсюдне (принаймні в Європі) будівництво парогазових установок. У російській енергетиці - ті ж тенденції », - заявив в ефірі РБК-ТВ головний економіст групи BP по Росії і країнам СНД Володимир Дребенцов. Він зазначив: газова революція не в останню чергу стосується і транспорту. Як вантажного, так і легкового.