автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Воскресенье
19.05.2024
10:27
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Двигун
Ремонт двигуна
Статті з ремонту
Фарбування автомобілів
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Ремонт автомобілів » Статті з ремонту

Захист кузова автомобіля від корозії або готуємося до зими
Захист кузова автомобіля від корозії Справа рухається до осені, а там гляди, і білі мухи полетять. Пора подумати і про захист кузова автомобіля від корозії. В даній статті розглянемо, як захистити кузов від іржі і корозії не тільки вживаного і повидавшего види автомобіля, але і зовсім новенького авто.
У новому автомобілі, на кузові якого, звичайно немає, і не може бути іржі, а заводське покриття блищить як у кота ... очі 8), то це скоріше заходи попереджувального порядку. Однак правильна антикорозійна обробка дає максимальний ефект при своєчасному її виконанні.
Даний опис, скоріше буде корисний юзерам вітчизняного автопрому і стареньких іномарок, ніж власникам нових зарубіжних автомобілів.

Як факт, слід визнати, що кузов старого автомобіля в більшій чи меншій Ступені вже вражений корозією і повністю позбутися її неможливо. Отже, в цьому випадку, треба максимально можливо призупинити (локалізувати) її дію і захистити неуражені ділянки.

Що нам потрібно з інструментів і матеріалів?

Інструмент:
• корщетка (можна використовувати насадку на дриль),
• скребок (стамеска, заточена викрутка),
• кисті різних розмірів,
• компресор

Матеріали:
• уайт-спірит,
• перетворювач іржі,
• антикорозійна мастика
• мовіль (або інші антикорозійні склади)
• наждачний папір,
• акриловий грунт
• ганчір'я.

Приступаючи до обробки кузова, слід пам'ятати, що ваша праця і кошти будуть витрачені не даремно лише за умови грамотної підготовки оброблюваних порожнин і поверхонь. Всі оброблювані місця необхідно ретельно очистити від бруду, іржі і всякого роду жирів. Тільки на чистій і знежиреної поверхні зчеплення антикорозійних матеріалів з поверхнею буде надійним.

Промити оброблювані порожнини і поверхні найкраще струменем води під тиском, бажано застосування миючих засобів. Потім, все слід ретельно просушити і позбутися залишків води. Краще всього для цих цілей підійде стиснене повітря.

Позбувшись від бруду, можна побачити, в якому стані знаходиться старе покриття. Якщо фарба початку відшаровуватися або спучилася, необхідно за допомогою корщеткі, стамески і грубої наждачки зачистити поверхню від іржі до металу. Виконавши зачисні роботи, поверхні знежирюємо за допомогою уайт-спіриту. Наступний етап - нанесення перетворювача іржі. Як завжди, перед вживанням збовтувати і широким пензлем наносимо на голий метал. Далі слідуємо інструкції, надрукованим на етикетці перетворювача (Чекаємо, змиваємо - не змиваємо).

Оброблені перетворювачем поверхні і порожнини готові для нанесення на них акрилового грунту. Можна просто пензлем, якщо це відкрита поверхню (наприклад, внутрішній низ дверей або ділянку днища.). Якщо ж це внутрішня порожнину (поріг чи лонжерон) то без компресора вже не обійтися. Правда, ще можна скористатися аерозольним балончиком.

На загрунтовані і просушені місця, можна наносити мастику та інші антикорозійні склади.

Найбільш технологічні для нанесення пензлем бітумні мастики. Вони, відмінно протистоять дії вологи і солі, але слабкі до впливу піску і щебеню, а також мають низьку морозостійкість. При морозах покриття з мастики стає крихким, і досить удару маленького камінчика, щоб відколовся шматок мастики. Тому рекомендую, поверх покриття з мастики наносити шар «антигравій». Цим забезпечується менша крихкість при низьких температурах.

Пам'ятайте! «Антигравій» не є антикорозійним складом і легко пропускає воду! Отже, його слід використовувати тільки поверх мастики та інших антикорозійних складів.

Для захисту внутрішніх порожнин (двері, пороги, лонжерони і всякі кишені) слід використовувати рідкі антикорозійні склади. Вітчизняним препаратом, який використовують для нанесення матеріалу в приховані порожнини, часто слугує «Мовіль» або його похідна «Мовін». Препарат цікавий тим, що його можна наносити на поверхні, які порушені корозією. Це важливо, тому що далеко не завжди вдається очистити внутрішні поверхні коробчатих конструкцій від іржі.

Для рівномірного нанесення препарату в прихованих порожнинах потрібно створити тиск 4-6 атмосфер. А без компресора, такий тиск не осилити. Хоча наші «самоделкина» і «Кулібіни» пристосовують навіть компресори від холодильника!

Для нових авто - технологія процесу та ж, хіба, що іржу шкребти не треба. Очистіть від пилу і бруду колісні ніші, днище та інші елементи поверхні знизу. Нанесіть додатковий шар мастики на поверхні колісних ніш, відкриті місця кузова в місцях зварювання, а також на пороги знизу. Рідкими препаратами (консервантами) за допомогою компресора обробіть приховані порожнини, не забувайте підкапотний простір. Всі кріпильні елементи підвіски знизу і в моторному відсіку корисно обробити консервантом. Надалі при демонтажі або ремонті ходової, не раз згадаєте себе добрим словом.

І пам'ятайте просту істину, що профілактика - дешевше лікування. Слідкуйте за кузовом, мийте, поліруйте його, і він буде надійно захищений. Днище, навіть оброблене полівінілхлоридним пластизолів, не може тривалий час (більше 3 років) чинити опір впливу піску, гравію, солі і температурних перепадів. Під впливом цих факторів заводське покриття поступово руйнується. Тому як до зубного лікаря, кожні пів року на підйомник або естакаду, на огляд.
Категория: Статті з ремонту | Добавил: Makar (20.12.2011)
Просмотров: 1619 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz