автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Понедельник
20.05.2024
09:12
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Практичні поради
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Поради водіям » Практичні поради

Як купити автомобіль з пробігом
Купівля вживаного авто: уникаємо підводних каменів.
На початку цієї статті варто зробити невеликий ліричний відступ: вона орієнтована на тих, хто вперше самостійно купує старе авто, і в основному присвячена розгляду питань, пов'язаних безпосередньо з купівлею машини, а не з технічною стороною питання.
Більшу частину технічних моментів, пов'язаних з визначенням стану автомобіля та ймовірності того, що його використання не буде пов'язано з постійними заїздами на СТО, ми опустимо. На це є тільки одна причина: достовірно визначити, чи буде куплена машина безпроблемною, неможливо. Старий автомобіль - це завжди лотерея, шанси виграти в якій, втім, вельми високі, якщо знати, де і як купувати машину. Саме останнє ми і розглянемо в даній статті.

Отже, перш, ніж приступати до пошуку вживаного автомобіля, який в перспективі може стати Вашим, варто чесно і щиро відповісти собі на одне-єдине питання: а воно Вам треба? Справа в тому, що багато початківці автолюбителі розглядають покупку машини як якесь вкладення («куплю, покатаюся рік, а потім продам в ті ж гроші і нічого не втрачу»). Підхід в корені не вірна: особистий автомобіль - це не вкладення і в більшості випадків не джерело доходу, це стаття витрат, причому в деяких випадках дуже важка для бюджету стаття.

Можна навіть не торкатися таких обов'язкових витрат, як паливо, заміна расходников, транспортний податок і страховка - автомобілі, в яких нічого не ламається, це скоріше відхилення від норми, а не норма. Отже, періодично Вам доведеться вкладатися в ремонт.

Те, наскільки об'ємними будуть ці вкладення, залежить від того, який саме автомобіль Ви купите (мається на увазі марка і модель), а також від його стану на момент покупки і від того, наскільки дбайливо він буде використовуватися. Саме тому, якщо основне завдання при покупці машини виглядає як «покататися і продати», краще кілька разів подумати перш, ніж починати епопею з придбанням особистого автотранспорту. Якщо ж існує реальна необхідність у наявності власної машини, можна переходити до наступного пункту.

Що, а головне, навіщо будемо купувати?

Строго кажучи, машина купується або для поїздок по місту, або для поїздок за місто, або для того й іншого одночасно. Підемо по порядку.

Ваш автомобіль буде типовим «міським жителем»? Тоді варто подумати про те, що економічний двигун і скромні габарити в умовах міських пробок - це хай і не найбільш представницький, але зате найзручніший варіант. Легше запарковаться, легше проїхати і не потрібно заїжджати на заправку кожен день, щоб «підгодувати» свого звіра.

«На дальняк?» Якщо передбачається, що на Вашій машині переміщатися Ви будете частіше між містами, ніж по містах, варто придивитися до автомобілів середніх габаритів. Малятка кшталт Daewoo Matiz на трасі - не самий безпечний і зручний супутник. Втім, і величезні джипи для траси теж не потрібні - занадто велика витрата палива для передбачуваного пробігу.

По лісах, по горах? Тоді треба дивитися в бік джипів. Нехай витрата палива у них високий, а габарити такі, що в міському потоці сусіди здаються комашками, зате шанси загрузнути в бруді на бездоріжжя у джипа є мінімальними.

Є й проміжні, компромісні варіанти. Наприклад, кросовери, які спочатку задумувалися, як універсальний варіант для будь-якої ситуації. Виглядають вони представницький, на трасі поводяться чудово, та й шансів вибратися з розгрузлій під дощами дороги у них незрівнянно більше, ніж та міні-автомобіля.

Варто врахувати і те, кого доведеться возити в машині. Так, для сімей з маленькими дітьми продавці в один голос рекомендують тридверні авто. Юний непосида ні за яких обставин не зможе відкрити задні двері на ходу - багатьом батькам це дозволяє набагато впевненіше почувати себе за кермом. Для великої родини підійде автомобіль в кузові «універсал» - як правило, салони у таких машин є більш просторими, а об'ємистий багажник дозволяє перевозити все, що тільки душа забажає. Якщо ж передбачається, що по більшій частині машина буде возити тільки свого власника, можна розглядати практично будь-які варіанти.

Де будемо купувати?

Старий автомобіль можна придбати у знайомих, з рук у колишнього власника, у перекупників або в автосалоні.

Купівля машини у знайомих - це, мабуть, найзручніший варіант. Можна не турбуватися про те, що ціна виявиться завищеною або про те, що у автомобіля виникнуть проблеми з документами при оформленні. З іншого боку, від неприємностей не застрахований ніхто. Прикладів, коли безвідмовна робоча конячка, куплена у хороших знайомих, починає постійно вимагати ремонту, існує достатньо. Зрозуміло, що це може бути пов'язано як з віком машини, так і з рівнем водійських навичок нового власника, або зі змінами в обслуговуванні. Однак відносини навіть між самими добрими друзями в такій ситуації можуть виявитися зіпсованими.

Придбання автомобіля з рук безпосередньо у колишнього власника також є досить надійним та зручним. Ціна може виявитися більш привабливою, ніж у перекупників, власники-продавці зазвичай є більш поступливими, завдяки чому оформлення покупки стає зручнішим.

Однак і тут існує кілька тонкощів. По-перше, продавець може запропонувати продаж за генеральним дорученням (в цьому випадку продаж не оформляється юридично, продавець пише на покупця довіреність і включає його в страховий поліс). Безумовно, таке оформлення вимагає менше часу, сил і грошей, проте користуватися цим способом реєстрації угоди, щонайменше, необачно. При оформленні довіреності автомобіль не проходить техогляд, ГИБДД не перевіряє його юридичну чистоту. Це означає, що машина до кінця залишиться «темною конячкою» для нового власника. Крім того, зі старим господарем машини доведеться постійно контактувати на предмет сплати транспортного податку. Це, як мінімум, незручно.

По-друге, продавець може запропонувати «платне» зняття автомобіля з обліку (для того, щоб прискорити процедуру реєстрації). Погоджуватися на це не можна ні в якому разі - автомобіль обов'язково повинен побувати на оглядовому майданчику і повністю офіційно пройти процедуру зняття з обліку. В іншому випадку покупець ризикує залишитися на руках з автомобілем, нездатним пройти техогляд і, відповідно, стати на облік в ГИБДД. Зазвичай до цього призводить любов ремонтників (або самих господарів машин) до експериментів. Російська запчастина, поставлена ​​на іномарку - це вже привід не пройти техогляд. Природно, такі «доопрацювання» зустрічаються часто-густо, тому для того, щоб бути впевненим в технічному стані машини, важливо наполягти на повному, офіційному зняття авто з обліку.

Купівля машини у перекупників - це, самий ненадійний варіант. По-перше, ті, хто професійно займається перепродажем уживаних авто, не менш професійно вміють і набивати їм ціну, в тому числі за рахунок маскування дефектів і несправностей. Шанси придбати адекватний автомобіль за нормальною для його стану і віку ціною, дуже малі. У той же час, купуючи машину з рук минути «перекупок», як їх називають автолюбителі, практично неможливо - в ряді міст такі продавці практично повністю контролюють переважну більшість продажів машин з пробігом. У будь-якому випадку, співпрацюючи з перекупниками, необхідно наполягати на повній діагностиці машини на гарній СТО, а також на повністю офіційному оформленні купівлі-продажу.

Один з найбільш надійних, але і найбільш витратних варіантів - покупка машини у великому автосалоні. Сьогодні багато хто з них пропонують досить зручні схеми придбання комісійних авто, причому, співпрацюючи з великим автосалоном, додатково можна бути впевненим в тому, що технічний стан автомобіля буде відповідати заявленому рівню. У той же час не варто забувати, що і в автосалонах працюють в першу чергу продавці, яким важливо реалізувати автомобіль. Саме тому навіть в автосалоні не можна брати стару машину «не дивлячись».

Тут варто зробити ще одне невелике відступ. Сьогодні поняття «автосалон» особливо в регіонах є дещо розмитим. Під цією личиною може ховатися і розкішний дилерський центр, і відкрита усім вітрам парковка на околиці міста. Найбільш поширеними, до речі, є саме салони-стоянки.

Як правило, такий салон представляє собою обгороджену територію з невеликою будочки, в якій знаходиться продавець. На території представлений товар - старі машини. Купувати будь-що в таких «автосалонах» коштує лише за умови, що є можливість максимально точно оцінити стан автомобіля. По суті, це та ж покупка у перекупників - тут варто бути напоготові.

Салон середньої руки, як правило, розташовуються в критих ангарах і також мають не дуже-то представницький вигляд. Проте вже одне те, що автомобілі, що чекають покупців, захищені від дощу та снігу, говорить на їх користь. Такі салони можуть пропонувати і кредитування, і покупку в розстрочку, і оформлення за свій рахунок. Як правило, ціни в них є більш-менш адекватними, а вибір - порівняно непоганим. Однак трапляються і виключення. Тому, так само, як і у всіх інших випадках, варто оцінювати і поведінку продавця, і стан автомобілів, і ті гарантії, які отримує покупець.

Великі автосалони з комісійними автомобілями поки працюють не дуже охоче - продавці вважають, що продавати нові, а не старі автомобілі, вигідніше. Тим не менш, машини з пробігом поступово з'являються в дилерських центрах, правда вартість їх, як уже було сказано вище, в більшості випадків є достатньо високою для середнього по ринку рівня. Зате і гарантій незрівнянно більше - для тих, хто хоче «купити і поїхати», такий варіант є найбільш зручним.

Фінансове питання

Практично у всіх випадках заявлена ​​продавцем ціна автомобіля не є остаточною - покупець може спробувати поторгуватися і «скинути» певну частину суми. Правда, торг виявляється доречним тільки в тому випадку, коли автомобіль має якісь «невраховані» дефекти (в більшості випадків так і є), які ще потрібно зуміти знайти. Однак у кожному випадку (якщо, звичайно, мова не йде про покупку машини в великому автосалоні), варто спробувати.

Після того, як згода між продавцем і покупцем досягнуто, може постати питання про завдаток. Цієї теми варто торкнутися окремо. Суми, які беруть участь у купівлі-продажу машини, як правило, є досить великими. Тому у покупця може навіть не виникнути думки про те, що розмір завдатку не обов'язково повинен бути суттєвим. Як правило, в його якості залишають 1-2 тис. руб., В крайньому випадку 5 тис. руб. (Якщо мова йде про покупку досить дорогого авто або про терміновий продаж).

Ні в якому разі розмір завдатку не може становити п'яту, десяту або двадцяту частину вартості машини. Якщо продавець просить саме таку суму, варто задуматися про його чесності - ймовірно, перед Вами або шахрай, або людина, що намагається продати Вам відвертий «неліквід».

Завдаток повинен оформлятися юридично - в нормі продавець повинен написати розписку про те, що він узяв якусь суму у покупця як підтвердження його наміру придбати автомобіль. При цьому в розписці повинні вказуватися паспортні дані учасників угоди, повний опис предмета угоди (автомобіля), обставини видачі завдатку, а також те, які дії буде здійснювати покупець або продавець у випадку, якщо угода не відбудеться.

Тут варто відзначити, що далеко не завжди вираз «задаток не повертається» є вірним. Якщо продавець не виконує умови угоди зі свого боку, покупець має право відмовитися від автомобіля і зажадати повернення завдатку. Написану розписку варто зареєструвати у нотаріуса з тим, щоб при несприятливому розвитку подій і продавець, і покупець могли відстояти свої права.

Ще один досить цікавий аспект «фінансової теми» при купівлі вживаного автомобіля - це ситуації, коли покупцеві не вистачає готівкових коштів на придбання вподобаної машини. Самим логічним варіантом у такій ситуації здається оформлення кредиту. Однак розгорнувся в кінці минулого року економічна криза істотно коригує цю логіку - до сих пір отримати в банках займ досить складно.

Якщо мова йде про невелику суму (не повної вартості вживаного автомобіля), більш зручним варіантом стане оформлення споживчого кредиту. Якщо ж покупець планує купувати машину повністю на позикові кошти, важливо врахувати, що крім вартості оформлення кредиту, відсотків і самого позики на його плечі ляже такий істотний витрата, як обов'язкове оформлення поліса КАСКО, який стоїть тим дорожче, чим старше страхуються автомобіль. У ряді випадків вартість КАСКО перекриває всю вигоду від автокредиту (який до того ж досить складно оформити). У такій ситуації простіше орієнтуватися все той же споживчий кредит.

Їдемо оформлятися?

Нарешті, останній етап покупки вживаного автомобіля - це оформлення купівлі-продажу. Для того, щоб зареєструвати угоду, необхідно зняти автомобіль з обліку (загнати його на оглядовий майданчик у ГИБДД, підтвердити відсутність заборгованості по транспортному податку і штрафів довідкою, завчасно оформленої продавцем у податковій), оформити договір купівлі-продажу, знову поставити автомобіль на облік і оформити поліс ОСАГО.

Відразу варто відзначити, що в більшості випадків оформлення угоди відбувається протягом двох днів. У перший день - зняття з обліку, оформлення договору купівлі-продажу, у другій - постановка на облік, отримання реєстраційних знаків і оформлення страхового полісу. У момент зняття автомобіля з обліку його власникові видаються транзитні номери, використовувати які він може від 5 до 20 діб. Саме за цей термін і необхідно поставити машину на облік, отримати нові реєстраційні знаки і оформити страховку.
Категория: Практичні поради | Добавил: Makar (02.04.2012)
Просмотров: 2270 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz