автомобіль - портал ГлавнаяРегистрацияВход Вторник
29.09.2020
11:56
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Автозвук
Обвіси і Спойлери
Різне
тюнінг
Светотюнінг
зовнішній тюнінг
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Добавь сайт
 Авто статьи 
Главная » Статьи » Авто тюнінг » тюнінг

Ми і вони: зовнішній тюнінг в Україні і за кордоном
Російський тюнінг прагне наздогнати і перегнати кращі світові школи доведення автомобілів. І незважаючи на те, що знаходиться він поки в зародковому стані, є і свої досягнення. Створені в Росії комплекти пластикових обважень вже не поступаються західним за якістю використовуваних матеріалів, як це було ще зовсім недавно.
Російський тюнінг прагне наздогнати і перегнати кращі світові школи доведення автомобілів. І незважаючи на те, що знаходиться він поки в зародковому стані, є і свої досягнення. Створені в Росії комплекти пластикових обважень вже не поступаються західним за якістю використовуваних матеріалів, як це було ще зовсім недавно. Більше того, російські комплекти для моделей іноземного виробництва нерідко виглядають цікавіше "заморських". Правда, поки що в більшості випадків політ фантазії дизайнера випереджає хід думки інженера, і вітчизняні комплекти не завжди продумані з точки зору аеродинаміки
Щоб дізнатися, як самі тюнінгери оцінюють аеродинамічні характеристики своєї продукції і в якому напрямку вони планують розвиватися в найближчому майбутньому, ми зустрілися з топ-менеджерами трьох російських фірм, що виробляють комплекти автомобільної обвески, - московської Lit Company, а також петербурзьких Aileron і A-Design . А потім для порівняння вітчизняного і західного підходів до зовнішнього тюнінгу було задано практично ті ж питання представникам зарубіжних тюнінг-ательє.

Колеса: Яке ваше особисте думка про вітчизняному та зарубіжному ринках зовнішнього тюнінгу?

Ілля Банаян (A-Design): Європейський тюнінг мені не подобається. При всьому професіоналізмі він дуже сухий і нудний. З цікавістю розглядаю японські та американські зразки. У Європі теж з'являються хороші розробки, але це лише винятки з правил. MS Design, Hamann, AC Schnitzer - все це занадто розумно, а російська натура вимагає, щоб "від душі"! Не випадково вітчизняний тюнінг розвивається семимильними кроками. У Москві починають будувати справжні концепт-кари з серійних машин. І наш досвід роботи зі столицею підтверджує думку про те, що Москва - це вир, у який скільки не кинеш, потоне все. Тому в Москві і працювати простіше, ніж у Петербурзі. Тут клієнт хоч і "примхливий", але більш цікавий. Він не прощає "рвацтва", іноді зайво перебірливий і завжди дуже чітко розуміє, чого хоче.

Валерій Вязіков (Lit Company): Ми схиляємося перед італійськими дизайнерами. Мабуть, тільки перед ними. Німецький дизайн і якість нас не дуже надихають. Що стосується стилю, ми вважаємо, що німецькі машини гарні, а от їх тюнінгова "одяг" стилю не відповідає. Німці надто консервативні. До речі, італійський стиль можна виявити в зовнішності і німецьких, і французьких, і навіть корейських машин.

Про індустрії пластикового тюнінгу нам важко судити неупереджено. Приміром, у тольяттинців трохи інша задача. Їх мета - виробити і збути якомога більше комплектів "пластику". Вони ніколи не побачаться з клієнтом і не будуть йому пояснювати, чому накладка відвалилася або бампер лопнув. А нам доводиться піклуватися про ім'я. І стиль тольяттинський не подобається. Коли на "ВАЗ" встановлюють грати радіатора, стилізовані під решітки від "БМВ" або "Мерседеса", це неправильно. У автомобіля має бути власний стиль, який можуть створити деякі.

Петербурзький тюнінг нам практично невідомий. Знаємо тільки, що він бурхливо розвивається і стежить за нами, бо ми довгий час були на виду. Єдине, що створює певний дискомфорт, це низька вартість петербурзьких комплектів. Ми вважаємо, що при високій якості "пластик" дешево коштувати просто не може. У нас адже дуже низька норма прибутку, ми орієнтуємося на оборот. А той, хто продає комплекти за викидними цінами, або не платить податки, або економить на якості.

Антон Варакута (Aileron): Ми регулярно відвідуємо багато вітчизняні та зарубіжні виставки, автосалони. Там все абсолютно неоднозначно! Існує ряд серйозних компаній, які займаються автомобільним стайлінгом у всіх його іпостасях. Це монстри. А також є маса маленьких фірм, які, скажімо так, продавці. Вони мають невелике виробництво в Польщі, Югославії чи Чехії - одним словом, там, де дешева робоча сила. І на ньому "ліплять" щодо поганої якості "пластик", причому "передірая" стиль у всіх, до кого "дотягнуться". Потім викидають продукт на німецький, наприклад, ринок. Так що не можна сказати, що на Заході все ідеально. Технологій у світі не так вже й багато, і ми всіма цими технологіями володіємо.

А з точки зору стилю я не бачу принципових відмінностей між "пластиком", виробленим в різних країнах, і існування так званих "шкіл" мені здається надуманим. Тут все, як у живописі, - кожен художник малює в певному стилі, і стверджувати, що німці завжди малюють так, а російські - ось так, було б неправильно. У Росії "дістають" пірати, конкурувати з якими просто неможливо. Змайструвавши у своєму гаражі спойлер з найдешевших матеріалів, такий пірат зможе призначити за своє "виріб" неймовірно низьку ціну.
  
Колеса: При створенні комплектів обважування враховуєте ви зміни в аеродинамічних показниках автомобіля?

Ілля Банаян: Коли нас запитують, "продували" Чи ми той чи інший комплект, ми відповідаємо: "Ні, не продували". Це не потрібно, так як створити аерокіт з урахуванням всіх необхідних правил аеродинаміки можна і без аеродинамічних випробувань. Інша справа, коли мова йде про виграш тисячних часток секунди ...

Відомо, що і європейські фірми не задаються метою "продувати" кожне антикрило або спойлер. А якщо звернути увагу на західні варіанти і згадати останні московські виставки тюнінга, висновок напрошується один: ні про яку аеродинаміці там мови взагалі не йде. Все поставлено на "пафос"! Простіше кажучи, зовнішній вигляд автомобіля перетворюється величезним антикрилом, а з аеродинаміки воно може працювати навіть з погіршенням їздових характеристик.

Валерій Вязіков: Майже всі наші машини "продуваються" на Дмитрівському полігоні - це роблять незалежні журналісти, ми дізнаємося про все постфактум, тому вплинути на експертизу ніяк не можемо. Самі ж ми закладаємо аеродинамічні показники, виходячи з власних знань. Спеціальних прорахунків кутів атаки, притискних сил і віддзеркалень не робиться. Коли ми отримували в РОСТЕСТа сертифікат на наші роботи, то ознайомилися з державними ГОСТами, існуючими на цей рахунок. Там чітко вказано, які радіуси можна закладати, які допускаються виступи. Автомобіль - це справа серйозна. Ми розробили технологію, показали її державним органам і отримали сертифікацію. Норми ГОСТів дуже впливають на стилістику, але всі вони стосуються безпеки руху та безпеки самого автомобіля, тому ми просто зобов'язані їх дотримуватися. Крім того, ми повинні виконувати ці вимоги, якщо хочемо бути солідною фірмою.

Антон Варакута: Я згоден з тим, що професійні пластикові елементи дещо відрізняються від тих, які ми виробляємо. Хоча, наприклад, журнал "За кермом" проводив незалежну експертизу антикрил вітчизняного випуску, і наше антикрило, з точки зору аеродинаміки, автомобілів, так скажемо, не шкодило.

Колеса: Як ви плануєте розвиватися далі?

Ілля Банаян: Майбутнє тюнінга в Росії, однозначно, за регіонами. Але треба розуміти, якого тюнінга. Ексклюзивні проекти з серйозними капіталовкладеннями будуть як і раніше здійснюватися у великих містах. А регіони починають проявляти інтерес до серійним виробам тюнінга: порогах, бамперах, антикрила. Також радує намітилася тенденція до зменшення інтересу до ширвжитку. Багато в чому завдяки автомобільним виданням, які показують народу, що є справжній, якісний тюнінг. Зараз наша фірма все щільніше працює з регіонами. Географічно ми охоплюємо майже всю країну: від Калінінграда до Південно-Сахалінська. Поставляємо свої комплекти і в ближнє, і в далеке зарубіжжя. Але виробництво тюнінгових комплектів на автомобілі охоплює близько сімдесяти відсотків нашої діяльності. У "Автокомпозита" існує багато серйозних промислових замовлень: це і рекламна продукція, і деталі інтер'єру метро, ​​і багато іншого.

Валерій Вязіков: Ми будемо розширювати свою діяльність, пропонуватимемо більше комплектів для імпортних автомобілів. Ну і вдосконалюватися, зрозуміло. Перший час дизайн ми розробляли самі, тепер іноді залучаємо московських професіоналів. Вони прорисовують нам "канву", яку ми допрацьовуємо і втілюємо в "пластику". Над цим працюють усі керівники фірми. Сьогодні у нас вже є своє ім'я і в області дизайну. Тому навіть якщо до нас приходять з готовим ескізом (як поступив, наприклад, керівник спортивної команди "Лукойл-Рейсінг" Євген Малиновський, який приніс ескізи червоній "Оки"), ми можемо внести свої зміни, і до нас прислухаються. До речі, що позитивно, чистого копіювання на вітчизняному пластиковому ринку немає. Кожна фірма, навіть якщо вона запозичує загальну стилістику того чи іншого елемента обважування, завжди привносить щось від себе. І ці правила пристойності дотримуються практично всі, тому претензій один до одного у нас немає. Кожен іде своїм шляхом, а чий шлях більш правильний, покаже час.

Антон Варакута: Існує маса нових, не охоплених поки, технологій. Наприклад, RIM-технологія: впорскування смоли зі стекломатеріаламі в спеціальну форму. Він значно дорожче, ніж контактна формовка, але технологічні. Скажімо, вручну поріг формуется протягом 20 хвилин. Згодом може виявитися, що майстер пропустив міхур, який спучився при фарбуванні, і в результаті - шлюб, виріб викидається. А за допомогою RIM можна робити пластикові деталі приголомшливої ​​якості, причому за значно менший час. Крім технологій виробництва, є величезна кількість неосвоєних способів створення дизайну. Зараз в Росії навіть на автозаводах адже "на коліні" малюють, а в світі існує спеціальне високотехнологічне обладнання для розробки екстер'єру автомобілів. Так що простір для маневру завжди є.
 
1. Що вам відомо про російському зовнішньому тюнінгу автомобілів?
2. Чим відрізняється стиль вашого ательє від стилів інших тюнінгових фірм?
3.Проходят чи комплекти пластикового обваження від вашого ательє перевірку в "аеродинамічній трубі"?

Річард Хелфер
TECHART Automobildesign GmbH (Porsche)
1. Оскільки власники Porsche з Росії все частіше прагнуть додати своїм автомобілям індивідуальні риси, ми вважаємо, що у російського зовнішнього тюнінгу є величезні перспективи і з часом він досягне світового рівня.
2. Наш "пластик" відрізняється оригінальним дизайном, який не змінює, а лише ефектно доповнює стилістику автомобілів Porsche. Існує такий вислів: "Деколи досить складно сказати, де закінчується Porsche і починається Techart".
3. Мені здається, що ми одні з небагатьох, хто дійсно проводить дослідження аеродинаміки своїх комплектів для того, щоб домогтися поліпшення їх функціональності. Ми вважаємо, що аеродинаміка - це така ж важлива складова серйозно доопрацьованого автомобіля, як спортивна підвіска і форсований мотор.

Маріка тенісс
Abt Sportsline GmbH (Audi)
1. Наскільки ми можемо судити, російська тюнінг та стайлінг знаходяться в стані активного росту.
2. Наш стиль не настільки екстремальний, як у більшості конкурентів. Ми створюємо більш спокійні боді-кити.
3. Так, хоча, зрозуміло, не так часто і не так ретельно, як це роблять компанії-виробники автомобілів.
  
Джуліан Ельшабер
Arden Automobilbau GmbH (Jaguar)
1. Практично нічого.
2. Наша компанія вже довгий час працює в галузі естетичної доопрацювання автомобілів Jaguar. Наш великий досвід і індивідуальний підхід до задоволення бажань замовника - основна причина, по якій власники Jaguar стають нашими клієнтами.
3. Кожен боді-кіт проходить перевірку в аеродинамічній трубі. Спираючись на результати цих досліджень, наші технологи створюють комплекти накладок, які оптимізують повітряні потоки, покращують динаміку і підвищують активну безпеку автомобілів.

Ніколь Спангенберг
Breyton Design Gmbh (BMW)
1. Ми погано знайомі з російським ринком тюнінга. Однак ми бачимо, що з кожним роком в Росії збільшується потреба у продукції німецьких тюнінгових ательє. Росія поступово стає для Німеччини важливим ринком збуту.
2. Стиль Breyton завжди відповідав характеру торгової марки "БМВ" і полягав в доданні баварським автомобілям спортивності та індивідуальності.
3. Всі аеродинамічні компоненти, які ми розробляємо і виробляємо, впливають на аеродинаміку автомобіля і тому ретельно тестуються. Проте основним чинником при створенні боді-кита для нас є те, наскільки він виглядає спортивним.
Категория: тюнінг | Добавил: Mariya (18.08.2013)
Просмотров: 675 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Нові авто статті
Форсування двигуна ВАЗ 2106
Заміна ременя генератора ВАЗ 2109
Заміна масла і масляного фільтра в ВАЗ 2106
Виготовлення обваження своїми руками
Плюси і мінуси накладок, дефлекторів, спойлерів
Авто фото тюнинг

! автомобіль ! Нові автомобілі ! Експлуатація автомобіля ! Авто тюнінг ! Автоправо ! Страхування !
Copyright MyCorp © 2020Создать бесплатный сайт с uCoz